reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawki i zabawy naszych dzieci

damqelle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Maj 2010
Postów
3 332
Miasto
Bieruń
czym się lubią bawić nasze dzieci? Jakie zabawki warto kupić, a na które szkoda pieniędzy? Jak bawić się z maluszkiem? Podzielmy się opiniami
 
reklama
pozwoliłam sobie założyć ten temat bo czasem polecacie jakieś ciekawe zabawki i potem trudno je odszukać na ogólnym wątku. mi się np bardzo spodobał pan metka proponowany przez zieloną - muszę takiego kupić bo już widzę że marii najbardziej lubi metki ślinić
 
moja uwielbia idzie rak nieborak, idzie kominiarz po drabinie i ważyła sroczka kaszke zawsze na tym zaciesza;D

a ulubiona zabawka to taka grzechotka w kształcie przypominająca sztange i na końcach są kulki chwyta sobie środek i ciap do buzi :)
 
Polecam książeczkę . Jest miękka i piszcząca. Dzieciaki za jakis czas będa mogły sie z nia nawet kąpać. Wypróbowana juz na moim starszaku 10- letnim i teraz nastepna na Wiktorianku;-)

MIĘKKA KSIĄŻECZKA PISZCZĄCA ŚLICZNA CANPOl 2/702 (1530731098) - Aukcje internetowe Allegro

Jest tania a na prawde przydatna. Akurat ta widzę że ma słabe kolorki , bo ta mojego syńcia jest mega jaskrawa , z mocnymi nasyconymi kolorkami. Aż mu sie oczy cieszą nie mowiac o buziuńce jak ją oglądamy

Z grzechotek polecam dwie z pośród kilkunastu , ktore juz Wiktor zdąrzył nazbierać:

http://allegro.pl/urocza-grzechotka-koleczko-canpol-ekstra-zabawa-i1428263666.html
http://allegro.pl/grzechotka-gryzak-klucze-2-132-canpol-babies-i1464323401.html

Najlepiej pasują do rączki i buzi...:-)
:-)
 
Ostatnia edycja:
my też mamy ulubione zabawy. Jest taki wierszyk "wchodzi kotek po drabinie..." i śpiewamy piosenkę którą kiedyś wymyśliłam dla Anki:
Mysia,mysia,mysia
raz, dwa, trzy
nasza mała mysia
to jesteś ty
rączki masz dwie
i nóżki dwie
tańczą w rytm muzyki tej

mysia,mysia,mysia
raz i dwa
wasza mała mysia
to jestem ja
rączki mam dwie
i nózki dwie
tańczą w rytm
muzyki tej

Dzieci lubią powtarzalność - często lubią słuchać jednej tylko bajki na okrągło. Pamiętam jak wałkowałam z moją siostrą dziennie 7koźlątek - znałyśmy już całą bajkę na pamięć a ona co dzień to samo. Dlatego lepiej wybrać sobie jedną zabawę, wierszyk,czy piosenkę i powtarzać dziennie. Dobrze też jak jest to wierszyk o powtarzających się zwrotkach. np kotek wchodzi i schodzi, potem znów wchodzi... itd
Co do bajek (uwielbiam) chciałam wam polecić moje ulubione wydawnictwo https://www.bajki-grajki.pl/
Mają tam chyba wszystkie znane baśnie dzieciństwa - a ja mam ich bardzo dużo. Do niektórych mam tym większy sentyment gdyż znam je jeszcze z płyt analogowych których ja słuchałam za dziecka. Piosenki z calineczki, kota w butach, czerwonego kapturka znam na pamięć, do dziś śmieję się słuchając głosu króla bóla. Te bajki są naprawdę godne polecenia. A i jest tam bajka od której mój syn otrzymał imię :)))

Wracając do zabawek - nie znalazłam jeszcze idealnego gryzaczka. gryzaczek w moim wyobrażeniu powinien być lekki by dziecko mogło go podnieść i mieć taki kształt by można go włożyć do buzi, ale nie za głęboko. Moja siostra miała taką gumową wiewiórkę. I ta wiewiórka była idealna - a raczej jej ogon :) teraz nie potrafię nic takiego znaleźć dlatego ulubionym gryzaczkiem Ani była kość. kość polecił mi mój pediatra i sprawdziła się idealnie jako gryzaczek mojej córci
 
Ostatnia edycja:
damqelle moj synek uwielbial te gryzaki CANPOL GRYZAK ELASTYCZNY OŚMIORNICZKA UKŁADANKA (1542678459) - Aukcje internetowe Allegro
Rozklada sie je na dwie czesci, nie sa wodne, takie zwykle gumowe. Dostal je w prezencie i nie sadzilam ze bedzie je lubil, a lubil je najbardziej ;) Teraz tez go kupie.

I ten jeszcze synek lubil CANPOL GRYZAK WODNY TRÓJKOLOROWY CUKIEREK HIT ! (1525185023) - Aukcje internetowe Allegro

Tych nie mial, ale wydaja sie byc fajne, zwykle, lekkie i latwo zlapac Gryzaki - Baby Ono, Gryzak wodny, Clown, 680 - Baby Ono
 
Ostatnia edycja:
my też mamy ulubione zabawy. Jest taki wierszyk "wchodzi kotek po drabinie..." i śpiewamy piosenkę którą kiedyś wymyśliłam dla Anki:
Mysia,mysia,mysia
raz, dwa, trzy
nasza mała mysia
to jesteś ty
rączki masz dwie
i nóżki dwie
tańczą w rytm muzyki tej

mysia,mysia,mysia
raz i dwa
wasza mała mysia
to jestem ja
rączki mam dwie
i nózki dwie
tańczą w rytm
muzyki tej

Dzieci lubią powtarzalność - często lubią słuchać jednej tylko bajki na okrągło. Pamiętam jak wałkowałam z moją siostrą dziennie 7koźlątek - znałyśmy już całą bajkę na pamięć a ona co dzień to samo. Dlatego lepiej wybrać sobie jedną zabawę, wierszyk,czy piosenkę i powtarzać dziennie. Dobrze też jak jest to wierszyk o powtarzających się zwrotkach. np kotek wchodzi i schodzi, potem znów wchodzi... itd
Co do bajek (uwielbiam) chciałam wam polecić moje ulubione wydawnictwo https://www.bajki-grajki.pl/
Mają tam chyba wszystkie znane baśnie dzieciństwa - a ja mam ich bardzo dużo. Do niektórych mam tym większy sentyment gdyż znam je jeszcze z płyt analogowych których ja słuchałam za dziecka. Piosenki z calineczki, kota w butach, czerwonego kapturka znam na pamięć, do dziś śmieję się słuchając głosu króla bóla. Te bajki są naprawdę godne polecenia. A i jest tam bajka od której mój syn otrzymał imię :)))

damqelle - śliczny wierszyk :) może wrzuć się na youtube z linią melodyczną?

Bajki-Grajki są dostępne na eMule ;)
 
reklama
Do góry