reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawki

Mój 3 latek to samochodziarz, dobrą zabawę zaczynamy z elementami powiązanymi z motoryzacją, uwielbia książeczki z AUTA I i AUTA II, można mu je czytać na okrągło chociaż już je zna na pamięć.
Jak dostaje samochodzik - to odpowiada "uuuu aaaa, nowa wyscigówa, superrr".
Na gwizdkę ma już wybrane prezent z nowej kolekcji AUTA : RC Turbo Maniek
 
reklama
Ja żałuję, że pozbyłam się zabawek po starszym dziecku, bo okazuje się, że teraz chętnie kupuję te, które mieliśmy kilka lat temu. Na każdy etap rozwojowy potrzebne są inne zabawki, które będą stymulować inne zdolności i po kilku latach kończy się z całą masą zabawek. My jesteśmy teraz na etapie raczkowania i odpowiednimi zabawkami będą piłki, samochodziki, walce, które będzie próbować dosięgnąć. Odpowiednie są również wszystkie, które można położyć na podłodze, tak aby dziecko, które wspiera się na rączkach mogło dosięgać i aktywować zabawy zarówno te elektroniczne, jak i manualne. My mamy stolik edukacyjny Chicco Hobby. Blat można położyć na macie i dziecko aktywuje dźwięki na pianinku, światełka na panelu ogrodnika lub wyjmuje solniczki i garnek na stanowisku kucharza. Jest to zabawka dwu języczna więc też maluch osłuchuje się od małego dwóch języków, chociaż na ten moment największym walorem tej zabawki są dla mnie zabawy manualne. Takimi leżącymi zabawkami mogą też być kierownice, pianinka i inne niskie zabawki, na które będzie się wpinało dziecko. Nam stolik zapewnia kilka funkcji w jednym, więc jestem z niego zadowolona.
 
Klocki lego. Dla młodszych dzieci dobra jest seria klocków Duplo. Sama również lubię sie bawić klockami ( z tego chyba sie nie wyrasta)

Co do zabawek to polecam zwracać uwage na to aby zabawki nie tylko bawiły ale równiez i stymulowały zmysły i wspomagały rozwój.Poczytajcie sobie o zabawkach, które wspomagają integrację sensoryczną malucha. Niezłe są wszystkie interaktywne zabawki. Link do: Zabawki sensoryczne dla niemowląt. Czy warto? / Blog sklep-tolek.pl
 
Ostatnia edycja:
Lalki Our Generation to najlepsze co moglo sie przytrafic mojej corci. dostala od taty na urodziny i jest zachwycona. my akurat mamy Lale Blanca, ale jest ich tyle ze mozna wybierac, przebierac. corka najchetniej zabieralaby ja wszedzie. ciagle tylko ja czesze, zmienia jej ubranka, kupilismy jest ostatnio jeszcze dwa zestawy ubranek ale dostanie dopiero na mikolaja :) na stronie ogdolls.pl mozna znalezc laleczki i roznegorodzaju akcesoria do nich no i ciuszki :) lala ma 46 cm wiec ubranka pasuja tez na inne tej wielkosci lale :)
 
Do góry