reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawki

Kompletnie nie sprawdziły się pluszaki. Najlepszymi zabawkowymi przyjaciółmi moich dzieci są komórki, i wszystko co pisze. Jednak najciekawszą "zabawką", wręcz bezkonkurencyjną, pozostaje mój laptop:-)
 
reklama
Witam, mam 2 chłopców. U nas w domu najlepszą zabawką były zawsze kolcki magnetyczne GeoMag i do głównie dlatego że prowadze sklep z zabawkami i grami mariolafruwa.pl Jednak ostatnio gdy chłopcy są już więksi hitem jest Mata do tańczenia. Oczywiście był okres gdy bawili się też zabawkami z serii Scooby Doo czy SpiderMan, ale to już nie aktualne. Mój starszy syn lubi również grać w gry planszowe i logiczne takie jak Szachy czy Othello znane też jako Reversi. Lubi też układać kostkę Rubika lub jej polską kulistą odminę Ball.b
 
U nas kompletnie sie nie sparawdziły:

- mata edukacyjna
- kula do raczkowania
- nie polecam również krokodyla z fisher price
- kuchnia, klamot który dostała w prezencie :angry:

Co kupiłam i mała wyciąga do tej pory:

klocki, lego duplo chicco
garnuszek fisher price ( właśnie dzisiaj wyciągnęła ):rofl2:
misie u nas sa w ciągłym ruchu
jeżdzik
magnesy na lodówkę
wózkek dla lalek gary itp

No i bezkonkurencyjne telefony komórkowe, laptop :rofl2:

Mogła bym wymieniać jeszcze długo, ale tak naprawdę każde dziecko jest inne:tak:
 
Mój synek początkowo nie interesował się zabawkami :tak:. Natomiast patrzył na telewizor, aparat fotograficzny, telefony komórkowe i komputer. Teraz to nawet uderza rączkami w różne przyciski na klawiaturze (głównie w spację) tak, jakby chciał pisać :-D. Uwielbia bawić się pilotem od telewizora.
Oprócz tego od urodzenia interesują go książeczki. Lubi jak mu czytamy bajki, mówimy wierszyki, a także śpiewamy lub puszczamy z płyty różne piosenki (nie tylko dla dzieci) :tak:.
A pierwszą zabawką, która go zainteresowała (miał wtedy 3 miesiące) był pluszowy klaun z pozytywką. Wcześniej należał on do syna mojej koleżanki z pracy. Od tamtej pory to jego ulubiona przytulanka. Poza krótką przerwą, gdy klaun nie grał, bo coś zacięło się w jego mechaniźmie.
Bawi się różnymi grzechotkami, pluszową piłką i kostką Canpol Babies, zabawkami wydającymi dźwięk, a także gumowymi kaczuszkami, które towarzyszą mu podczas kąpieli.
Wczoraj kupiłam mu nadmuchiwany walec edukacyjny, który od razu go zaciekawił :tak::-).
 
Sprawdzone zabawki:
-grzechoty, butelka z grochem w środku, wszelkie piłki
-piłka z klockami różnego kształtu do wkładania
-komórka mamy-tata swojej nie daje:-p
-bezapelacyjnie odkurzacz zabawka i pralka - ma od 3 miesięcy ale nadal "kocha" tak samo-inne zabawki szybciej mu się nudziły
-basen z piłkami
-komputer-na zająca dostanie swój laptopik-zabawkę
Nie sprawdziły się:
-chyba nie było takich - wszystkim dłuższą czy krótszą chwilę się bawił,jakbym miała coś konkretnie podać to taki zestaw - orkiestra bawił się nim może z 3-4 razy i stolik z narzędziami tak samo
 
Nie polecam przede wszystkim DROGICH, MARKOWYCH zabawek. Mamy z Fischerprice( tak sie to pisze???) mloteczek( ujdzie, 20 minut zabawy za pierwszym razem), telefon( 10 minut, potem sporadycznie) i warsztat z narzedziami - drogi, az cos sie robieale nie warty zachodu, kosztow i w ogole NUDNY, dziecko pobawi sie 5 minut i tyle. Najlepsze zabawki, to zbawki proste, te ktorymi same sie bawilysmy- klocki szesciokaty, lalka, samochodzik, wozeczek( nie smiejcie sie, moj sym go uwielbia, wozi nim samochodziki i misia), pluszak, dla niemowlaka grzechotaka, taka najzwylkejsza z gryzaczkiem, przesuwanymi krazkami, piramidki z krazkow. Dla starszych maluchow koniecznie kredki, czysta kartka i kolorowanki i lkocki "zczepane", proste puzzle. Odradzam DROGIE ZABAWKI!!! PLACIMY ZA MARKE!Mozna kupic na prawde podobne, o pol ceny tansze.
 
bo wlasie jest tak ze zazwyczaj te rzeczy ktore by nam sie nie spodobaly dzieciom pasuja najbardziej ;P wszystko zalezy od dziecka i jaki ma dzien ;]
 
a ja polecam zabawki z drewna, bo zdrowe, ekologiczne. Moze nie należa do najtańszych ale przynajmniej mam gwarancję, ze pozbawione są baterii, toksycznych farb, naklejek i innych szkodliwych elementów :) nawet udalo mi sie znalezc sklep, w ktorym maja zabawki wyprodukowane bez uzycia kleju :) jesli moge polecic to polecam sklepik zabawkidrewniane.eu Kupuję od paru miesięcy dla mojego urwisa i przyznaje, że są to jedne z nielicznych zabawek, które się nie nudzą po godzinie zabawy i mój dzieciak zawsze chętnie do nich wraca. Zwłaszcza upodobał sibie drewniane klocki :)
 
A my odkrylismy ostatnio nowa bardzo fajna gre.. Ale planszowa. Nie wiedziałam ze moze ona sprawic mi i dzieciom tyle przyjemnosci i zabawy. Oto ona CASHFLOW 101
 
reklama
Do góry