reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawki

konwalianka

Mały bąbelek
Dołączył(a)
7 Marzec 2011
Postów
3 085
Miasto
Nowa Wola k.W-wy
dziewczyny, pozazdrościłam nieco czerwcówkom i postanowiłam założyć i u nas podobny temat..
okres świąt był czasem kiedy nasze maluchy otrzymały mnóstwo prezentów. Fajnie będzie jesli podzielimy się spostrzeżeniami co jest fajne, przydatne i funkcjonalne a co zupełnym nieporozumieniem.. może też komuś przyda się ta wiedza na przyszłość, gdy będzie szukać jakiegoś prezenciku..

u nas Tymuś dostał: muzyczny bębenek 1986286785.jpg i cymbałki z młotkiem do wbijania kulek 2011993940.jpg - co okazało się hitem! garnuszek - klocuszek jeszcze nie odpakowany, miś uczący cyferek, literek - jakoś nie interesuje malca, kula z ukrytą buźką - też jeszcze się nie podoba..ksiazeczka - pudełko z fp 1914225803_1.jpg- taka sobie i miasteczko vitech51C+S4AU1uL._SS400_.jpg51Tqwh0iN+L._SS400_.jpg511s090kpcL._SS400_.jpg - każda strona co innego prezentuje - fajna zabawka i przyszłościowa, bo pozwoli na naukę czasu, literek, cyferek, kolorów, odgłosów zwierząt, zręcznościowa- po dziecko musi "przeturlać" kulki, ma jeszcze kilka opcji.. no i sanki - rewelacja, ze zdejmowanym oparciem i szczebelkami na nóżki jak już będzie starszy - niestety jeszcze nie używane
 
Ostatnia edycja:
reklama
Konwalianka, swietny pomysł, ale ja proponuję żebyśmy od razu pokazywały daną rzecz na zdjeciu, do tego można podać firmę (jeśli to zabawka firmowa). Zaineresowani będą mogli łatwiej znaleść interesującą zabawkę w sklepie :-)

Ewa pod choinkę dostała Zebrę. Zabawka dobra zarówno dla 6mies dziecka jak i dla starszego. Teraz młoda bawi się grzechotkami, gryzakami i lusterkiem oraz wszelkimi szeleścikami, potem będzie miała do dyspozycji inne części zebry :-) (K's Kids, zebra ryan - zdjecia wrzucałam na głównym)

Od Mikołja dostała książeczkę z odgłosami zwierzątek Tiny Love
Zobacz załącznik 421688
Nie wiem czy nam się trafił taki bubel czy one wszystkie są trefne, ale zdarzają się przekłamania na poszczególnych zwierzątkach (np ptaszki beczą jak owce :/ )

No i hitem absolutnym jest jest kula Bright Starts

Zobacz załącznik 421691

Młoda ją poprostu uwielbia. Grzechotka, gryzak, zabawka, lusterko, piszczek i piłka w jednym. Wybiera ją zawsze jeśli ma kilka zabawek do wyboru.
 
Super temat! Sama chciałam go założyć,ale konwalianka mnie wyprzedzilą :-p.
Mój maluch dostał między innymi takie oto prezenty:

Mata edukacyjna Królestwo Zwierząt

kr
Bardzo przypadła małemu do gustu. Musiałam zawiesić kilka swoich zabaweczek, grzechotek , bo niestety w "pakiecie" mało ich było.

Garnuszek na klocuszek

garnuszek.jpg

Bardzo fajny. Ale jak na razie mamie bardziej podoba sie ten prezent niż dziecku:-). Dziecko jest na etapie fascynacji grzechotkami i szeleszczącymi papierkami.

Śpiewająca piłka

piłka.jpg
Odczucia mam mieszane. Jest dość ciężka i chyba bardzo dużo czasu minie zanim mój maluszek będzie w stanie ją podnieść czy podrzucić ją do góry. Moim zdaniem mało udana zabawka.Mało funkcjonalna, szybko nudzi.

Maluszek dostał jeszcze kilka zabawek, w większości dźwiękowych np. Kubuś Puchatek na takim panelu śpiewający i czytający bajki. Dostał rownież książeczkę z bajkami.
 
Ostatnia edycja:
corin, racja.. ta kula Bright Stars jest bardzo podobna do kostki ktorą ma TYmuś i faktycznie póki co to zabawka nr.1 wśród zabawek..nie ma lepszej

Evelinka, tą piłkę oglądałam sama i podobne miałam odczucia.. dziwna rzecz... to ma zachecić też do raczkowania, ale nie jestem przekonana do tego..
 
Konwalianka, Mój maluch dostal wcześniej takie samo pudełeczko FP
Zobacz załącznik 421810


i przez dłuugi czas była to jego ulubiona zabawka :tak:. Najbardziej lubił ją gryźć i siłować się z nią. Zwykle trochę denerwował się podczas zabawy tym pudełkiem, gdyż nie umiał sobie z nim poradzić. Mój maluszek generalnie lubi bawić się rzeczami, ktore są duże , czy nawet większe od niego, a to pudeleczko jest sporej wielkości:biggrin2:. Teraz bawimy się nim w ten sposob, że wkladam do niego różne zabawki, grzechotki i maluszek wyjmuje je i ma frajdę;-).
 
Ostatnia edycja:
konwalianko - super pomysl :)

no to i ja sie podzielem, zdj, robilam sama bo zanim znalazlabym to w googlach to minely by wieki......
Zobacz załącznik 421819
slon interaktywny firmy SMIKI, maly nawet go polubil, mysle ze gdyby nie paskudne kolory :p byloby lepiej.. uszy sa szeleszczace - z folia jedno ucho gra - piosenka, niestety pod koniec strasznie niewyraznie spiewaja ;/ i jak ktos sie nie wslucha to w zyciu by nie powiedzial ze to w naszym jezyku .. naciskany brzuszek- zadaje pytania gdzie sa ktore kolory i ksztalty, dodatkowo kazda lapa mowi jaki ma kolor ksztalt i podaje przyklady, ocenilabym tego slonia na 4 ;-)
Zobacz załącznik 421822
telefon fisher price - poki co maly jakos sie nim za bardzo nie bawi, lezac na brzuszku chce go zjesc albo kladzie obie rece na przyciskach, jak elzy na plecach przyciaga sluchawke i wtedy caly telefon leci na niego ;/ wg mnie bardzo fajny - moze jak troszke podrosnie to doceni, mowi po polsku i angielsku - sa 4 zakladki ze zwierzatkami i dla nich pisoenki - niestety tlumaczone na j.a ngielski nie zgadzaja sie z tymi po polsku!!! tylko 1 piosenka jest taka sama a reszta nie.. np" hej kaczuszko chodz na deszcz.. " a po ang" hej kaczuszko jesteś gruba .. " no dokladnie to samo!!! :p :p :p uczy liczyc - naciskanie cyferek, plusem jest to ze glos jest dosc czysty w porownaniu do slonia..

Zobacz załącznik 421825
klocki interaktywne firmy SMIKI - przeboj -ja juz dostaje szalu jak maly je wlacza ;-) kazda ma ok 4-5 piosenek ktore wlaczaja sie po nacisnieciu glowki.. w tle slychac albo piski myszki albo kotka albo pieska zaleznie jaka kostka, kostki sa niestety dosc ciezkie - przewidziane od 3m+ ! maly wczoraj trzymal i spadla mu na buzie i mamy malego guza chyba ;/ ;/ ale ogolnie bardzo mu sie podobaja, maja listerka, obracane koleczka, rozne powierzchnie..
Zobacz załącznik 421829
grzechotka zyrafka SMIKI - przeboj! moj maly uwielbia wszystko co jest zyrafa... gryzie, mamla, .. :)Zobacz załącznik 421832
lodeczki firmy BELINO do kapania - maja magnesy dzieki ktorym mozna je zaczepic ( na zdj. ) lodeczki maja koleczka wiec mozna nimi bawic sie tez na podlodze :) maly uwielbia, w kapaniu musi miec lodke! a jaki ryk jak spadnie albo wyjmiemy mu z raczki zeby ja umyc!!! trzeba niepozornie przekladac..

do tego dostal jeszcze pluszaki.. kolejne.. i tym sposobem pluszaki pomalu opanowaly jego lozeczko..zajmuja juz 1/2..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U nas Maks dostał tez ta śpiewająca piłkę i u nas jest akurat nr 1 jak tylko piłka wyda z siebie dzięk to aż podskakuje na pupce. Podnosi ja sam i przytula i stara się ugryźć. piła działa nawet na najwieksze smutki. Co do podrzucania i wagi. Pół roczne dziecko raczej jeszcze piłek i tak nie podrzuca;-)
 
My też mamy spiewajaca piłkę z fp i uwazam ja za jedna z fajniejszych zabawek. Ma dwa tryby glosnosci, fajne piosenki i wcalw nie uwazam żeby byla ciezka. Zreszta Dziob slusznie zauwazyla że jeszcze troche czasu minie do rzucania i lapania pilki. Poki co fajnie się ja turla i traca, nie zrobi dziecku krzywdy nawet jak przybije gwozdzia :). Mateusz lubi lezec z nia na macie na plecach i pilke ma pod pacha, co ruszy reks to pilka gra a maly się cieszy :) ja polecam!

Corin - Mateusz dostał dokładnie taką samą książeczkę na gwiazdkę. U nas wszystko się zgadza: owca to owca, ptaszki ćwierkają itd itd ;) Bardzo mi się podoba ta książeczka, uważam że jedna z fajniejszych tego typu na rynku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hania ma dużo za dużo bo nie dość że po bracie to każdy coś doniesie ale jak dotąd upodobała sobie te kółeczka z firmy SIMBA 7378850.jpg
gryzaka żyrafkę Sophie 1_509cd7b7b825.jpg
jej ulubieńcem został Leap Frog centrum rozrywki leap-frog-centrum-rozrywkikrzeselko-obrotowe.jpg
zaczęla się interesować też książeczką grającą Vtech interaktywna-ksiazeczka-peek-a-boo-v-tech-olsztyn_rev004.jpg uwielbiała również tą krówkę z FP G6674_1.jpgkrówka przechodzona i przestała muczeć więc i Hanik przestał się cieszyć. Jeszcze lubi się bawić kocykami przytulankami.
 
Do góry