reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawowo..czyli wszystko o zabawkach i zabawach naszych dzieci:)

reklama
Odejdę od tematu zabawek, ale u nas zabawki są na chwilę a reszta zajmuje go na cały dzień. Im więcej zabaw z innymi dookoła tym lepiej. :) U mnie synek lubi się bawić w kokoszka dziobała, "piątka" wystawiana do każdego i oczywiście trzeba tę piątkę przybić, jeszcze papa i zabawa zabawkami ale na zasadzie książeczka poczytać pokazać. :)
 
Dziewczyny przepraszam, że tak Wam wchodzę na wątek ale chciałabym Was zaprosić do mojego sklepu
z ubraniami dla dzieci.
Link do: Q-ba Style | Facebook
Są to ubranka tyko i wyłącznie polskich producentów, świetna jakość modne fasony.
Teraz jest sporo rzeczy na letniej wyprzedaży myślę, że znajdziecie coś dla swoich pociech.
Kontakt przez mój fanpage na FB. Jest konkurs i zapraszam do wzięcia w nim udziału. Odnośnie rozmiarów pytajcie
 
Charaktery dzieci są różne i sa początkowo zdeterminowane DNA rodziców lub ewentualnie w 5% od dziadków :) Przy czym, mało które dziecko zatrzymuje się przy jednej zabawce, poznało jej techniki i mechanizm i NARA jak to mówi młodzież :D Mnie kręciło zawsze dłubanie i malowanie. Ja przez długi czas bylem przy jednych zabawkach praktycznie przez 15 lat,ale nie dlatego, że bylem taki ułożony. Dlatego, że je rozbrajałem i je przerabiałem a to młotkiem, pilnikiem, coś dokręcałem, odkręcałem modyfikowałem itd.
 
U nas w okolicach roku hitem były klocki Wadera (mega blocks) i wszelkiego rodzaju zabawki gdzie można było wkładać piłeczki (typu zjeżdżalnie albo np pociąg, który w kominie miał otwór - wkładasz piłeczkę i coś tam gra) mogła siedzieć godzinami. aaaa no i książki a od 15 msc puzzle. ot cały zestaw :)
 
Z zabawkami jest różnie, jedne zainteresują na tydzień , inne będą towarzyszyły naszemu maluchowi przez rok a nawet i dłużej.... mój synek dużo zabawek dostawał po starszym kuzynostwie, nie które były lekko zniszczone , inne nie, i tak od kiedy się urodził, niby fajnie, ale na gwiazdkę czy urodziny, trzeba było coś kupować, coś z czego byłby zadowolony. Jego zainteresowania zmieniały się właśnie co 5 minut, najlepiej to się bawił zawsze tym co miał pod ręką, garnkami, patelniami, miseczkami,albo narzędziami taty. Uwielbia auta, puzzle, ciuchcie z serii " Tomek i przyjaciele" , ostatnio wchodzi w fazę wycinania, klejenia. Ale ma dwie zabawki z którymi się nie rozstaje, samolot z bajki "Samoloty" i Misia podróżnika z Chicco, który do dziś nam opowiada bajki na dobranoc.
 
Każde dziecko ma jakieś etapy i fazy na różne zabawki. My przerabialiśmy już wiele... Od fascynacji autkami, przez czytanie kilkunastu książeczek dziennie i układanie puzzli, po miłość do lalek. Teraz jest odgrywanie ról - zabawy w mamę i dziecko (więc lalki i cały sprzęt do nich na topie), zabawy w przedszkole albo w opiekę nad zwierzętami. Mała uwielbia np. układać sobie różne misie i lalki i bawić się, że jest panią w przedszkolu. Uczy swoich "wychowanków" kolorów, liczb, alfabetu i wykorzystuje do tego swojego Misia Podróżnika z Chicco (na zdjęciu), który odtwarza ciekawe historie, rymowanki i piosenki edukacyjne :p
Wygląda to przezabawnie, ale generalnie takie zabawy są bardzo ważne. Myślę też, że córka dużo dzięki temu sobie utrwala wiadomości :)
 

Załączniki

  • miś4.jpg
    miś4.jpg
    224,4 KB · Wyświetleń: 176
Jak ja sie bawię, ze swoim chrześniakiem, ma już 1,5 roczku ponad, Trcohe już mówi, pojedyncze słowa, toi zawsze jak się śmieje mówi NIE, NIE. jak je mówi NIE NIE, jak chce coś pić to sięga po szklankę i mówi NIE NIE. I często nie wiadomo czy coś chce czy czegoś nie chce, ponieważ na wszytsko jest jedna odpowiedź NIE :) :) :D nie używa jeszcze słowa TAK
 
Moje dziecko od kilku miesięcy bawi się tylko samochodami. Kupiliśmy mu zjeżdżalnie i garaż to tylko siedzi lub leży i brumuje :)(ma 22m)żadne inne zabawki a ma ich tyle zehej:eek:
 
reklama
Do góry