reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawowo..czyli wszystko o zabawkach i zabawach naszych dzieci:)

Moja córa uwielbiała samochody. Kupiliśmy jej takie dużo autko, którym jeździła po ogródku. Polecam! Albo np lubiła przeglądać książki
 
reklama
Ja sam nie mogę się doczekać swoich dzieci i dzieci od siostry :) mam tyle zabawek z przeszłości, makiety, pociągi i wszystko działa, samochody i ciężarówki sterowane RC wywrotki, warsztaty masa tego tylko wyjść na dwór i zrobić wielki plac budowy. Najlepiej wspominam zabawki z wadera czy matchboxy czy parkingi z serpentyną .

Ojciec zawsze mi kupował kolejki z drzewami, przystankami i budynkami kolejowymi ta pasaj została do dziś :) :)

Ale nie wiem czy syn ją przejmie po mnie, pewnie nie - technika cały czas się zmienia
 
U nas furorę robią po prostu miski, łyżki drewniane, czasem garnek :D
A jeżeli chodzi o zabawki to jeździk + jakieś małe autka.
Generalnie największe zainteresowanie to wszystko czego nie można dotykać... ziemia w kwiatach etc...
 
Akurat w kwestii zabawek dla dzieci, to ja wyznaję zasadę, że mniej znaczy lepiej i nastawiam się przede wszystkim na ich jakość a nie ilość. Potem okazuje się, że często wyrzucamy cały szereg zabawek których dziecko nigdy nie miało w rączce lub miało co najwyżej 2 razy.
 
Byle jak najmniej zabawek grających:) U nas dobrze się sprawdzają proste zabawki, typu drewniane klocki i szmaciane lalki, a z domowych rzeczy - sznurki, kłębki wełny, drewniane łyżki, itp. Najmłodszy jest nimi bardziej zainteresowany, niż tymi kupionymi w sklepie.
 
reklama
Dla dwuletniej dziewczynki polecam zabawy sportowe. Jest na przykład mata elektroniczna Chicco, na której dzieci bawią się w klasy. Młodsze dzieci skaczą po polach z cyferkami i zwierzątkami, aby podnieść rzuconą monetę. Starsze dzieci rzucają kostką losując ćwiczenie gimnastyczne. Następnie skaczą na pola w kolorze, który wyświetla panel świetlny oraz wykonują ćwiczenia. Dwulatki mają wielkie pokłady energii, a ta gra pozwoli je rozładować.
 

Załączniki

  • mata13.jpg
    mata13.jpg
    435,3 KB · Wyświetleń: 238
Do góry