reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawy dla 3-latka

gosiawaszak1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Grudzień 2011
Postów
18
Miasto
swansea
:hmm:Jestem mamą 3 letniej Gabrysi potrzebuje pomocy czasami gdy jest brzydka pogoda na dworzu niemam pomysłów co zaproponować dziecku żeby się nie nudziło w domu może ktoś ma jakieś pomysły jak można zabawić 3letnie dziecko nudzące się w domu
z góry dziękuje każdej mamie za propozycję:-)
 
reklama
cieszę się. teraz mój malec wpadł w szał układania puzzli. Jest coraz lepszy a my zyskujemy nowe układanki i nie możemy wyjść z podziwu jak mu to dobrze wychodzi ich układanie. dziś układał z drobnymi przerwami 5 godzin - nie zniszczalny
 
Mamo Gabrysi, przesyłam nasze pomysły na deszczowe dni:
1. zastępujemy piasek z piaskownicy drobnymi materiałami takimi jak fasola lub ryż. Syn bawi się w przesypywanie, dostaje kubeczki, łopatkę, ciężarówki które te towary przewożą i potrafi przy tym posiedzieć
2. zabawa wodą - miska z wodą i auta, statki, samoloty kubeczki do przelewani
3. malowanie makaronu, fasoli albo kamieni. Z makaronu penne można zrobić później kolorowe korale.

Pozdrowienia! i oby w tym roku czekało nas latem mało deszczowych dni :)
 
Moja ślicznotka bardzo często maluje.Jak razem się bawimy to robimy konkurs kto co ładniej namaluje oczywiście ja się nie staram by dać jej szansę.Układamy puzzle lub po prostu gramy w gry planszowe edukacyjne które jej się podobają :-DAle więcej czasu spędza z nią mąż dlatego że mam ośmiomiesięcznego synka który potrzebuje więcej opieki niż ona ale Tamara nie jest przeze mnie porzucona :)
 
No właśnie, tańczyć, śpiewać, rysować, lepić... A może zacznie Ci powolutku i nie za wiele ale pomogać w domu? Możecie też układać puzzle, albo gdy już Twoje dziecko jest zainteresowane to próbować nauki alfabetu np pokazywanie rzeczy na daną literkę :)
 
reklama
Od trzech lat są już chyba dostępne dla dzieci te wszystkie ciastoliny, twórcza zabawa jest najlepsza dla takich maluszków:)
 
Do góry