reklama

Zabawy fundamentalne 6-12m-c

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez ivka76, 9 Grudzień 2006.

1. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Dziewczyny czy korzystacie z zabaw fundalnych? Ja tak i choć są proste to uważam, że naprawdę dają Maluszkowi wiele. Jeśli chcecie to w miarę wolnego czasu będę Wam wrzucać opisy kolejnych zabaw.

A może któraś z Was ma jeszcze te zabawy i też się przyłączy z wrzucaniem.

2. tereskaa

tereskaa Mamusie Marcowe '06

ja ostatnio przez przypadek takie cos przeczytałam .......wiem ze to moze nie jest dla troszeczke starszych dzieci ale moze sie na kiedys tam przyda..............mam taka broszurke "chodze, mówię, rozumiem" w pdf jak ktoras z was chce to moge przesłać:):)

3. reklama
  4. ivka76

5. tereskaa

tereskaa Mamusie Marcowe '06

poszło...:):)

6. azik

azik Gość

7. kaśka76

kaśka76 Fanka BB :)

a co to sązabawy fundametnalne??????
    ja też poproszę
    ra.kat@wp.pl

8. azik

azik Gość

i to jest głowny powód, że zabawy fundamentalne działają - bo sa proste. nasze maluszki (widze też po Piotrku) swietnie naśladują - a to jest okres kiedy ucza sie głownie przez nasladownictwo (bardzo dużo Piotruś przynosi z przedszkola + te cholerne choróbska - stały schemat 5 dniw w przedszkolu i potem 20 dni w domku :( )

9. ivka76

10. reklama
  11. ivka76

Paluszkowe zabawy

Zabawa kształtująca zmysł dotyku - zalecana od 6 do 12 m-cy

Polega na wykorzystaniu palców i dłoni do zabaw typu "Tu sroczka kaszkę warzyła". Istotne przy tej zabawie jest to, żeby Maluch wzrokowo śledził ruchy, a równocześnie słuchał tekstu rymowanki, no i oczywiście z czasem próbował brać czynny udział w zabawie - przez naśladowanie mimiki, gestów, dźwięków.

Zabawy te rozwijają poczucie własnego ciała, sprawności fizycznej; uczą sposobu inicjowania kontaktu, naśladowania czynności, a kiedyś - inicjowania rozmowy.

Innym wariantem tych zabaw jest inicjowanie danego działania: "Pokaż Szymonku, gdzie sroczka kaszkę warzyła? A gdzie sroczka poleciała?"

Na tym etapie rozwoju Maluszki chętnie pokazują jakie są duże, a także robią "pa pa" na pożegnanie. Powinno się wykorzystywać każdy moment na to żeby Maluch mógł pokazać swoje umiejętności

12. ivka76

Rozwijanie zmysłu węchu

Zabawy zalecane od 6 do 12m-ca
    Polegają na odpowiednim stymulowaniu zmysłu węchu Maluszka. Można to robić np. za pomocą wacików skropionych perfumami. Chodzi o to, aby najpierw Maluch poznał najbliższe mu zapachy - związane z Rodzicami.

Potem można wprowadzać inne zapachy, np. owoców, kwiatów, cynamonu, gałki muszkatołowej, miodu.

Ważne, aby starać się każdego dnia wprowadzać nowy zapach - wymieniać jego nazwę w chwili kiedy Maluszek może go powąchać.

Poleć forum