reklama

Zabawy fundamentalne 6-12m-c

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez ivka76, 9 Grudzień 2006.

1. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny czy korzystacie z zabaw fundalnych? Ja tak i choć są proste to uważam, że naprawdę dają Maluszkowi wiele. Jeśli chcecie to w miarę wolnego czasu będę Wam wrzucać opisy kolejnych zabaw.

A może któraś z Was ma jeszcze te zabawy i też się przyłączy z wrzucaniem.

2. tereskaa

tereskaa Mamusie Marcowe '06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja ostatnio przez przypadek takie cos przeczytałam .......wiem ze to moze nie jest dla troszeczke starszych dzieci ale moze sie na kiedys tam przyda..............mam taka broszurke "chodze, mówię, rozumiem" w pdf jak ktoras z was chce to moge przesłać:):)

3. reklama
  4. ivka76

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  5. tereskaa

tereskaa Mamusie Marcowe '06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    poszło...:):)

6. azik

azik Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  7. kaśka76

kaśka76 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a co to sązabawy fundametnalne??????
    ja też poproszę
    ra.kat@wp.pl

8. azik

azik Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    i to jest głowny powód, że zabawy fundamentalne działają - bo sa proste. nasze maluszki (widze też po Piotrku) swietnie naśladują - a to jest okres kiedy ucza sie głownie przez nasladownictwo (bardzo dużo Piotruś przynosi z przedszkola + te cholerne choróbska - stały schemat 5 dniw w przedszkolu i potem 20 dni w domku :( )

9. ivka76

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  10. reklama
  11. ivka76

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Paluszkowe zabawy

Zabawa kształtująca zmysł dotyku - zalecana od 6 do 12 m-cy

Polega na wykorzystaniu palców i dłoni do zabaw typu "Tu sroczka kaszkę warzyła". Istotne przy tej zabawie jest to, żeby Maluch wzrokowo śledził ruchy, a równocześnie słuchał tekstu rymowanki, no i oczywiście z czasem próbował brać czynny udział w zabawie - przez naśladowanie mimiki, gestów, dźwięków.

Zabawy te rozwijają poczucie własnego ciała, sprawności fizycznej; uczą sposobu inicjowania kontaktu, naśladowania czynności, a kiedyś - inicjowania rozmowy.

Innym wariantem tych zabaw jest inicjowanie danego działania: "Pokaż Szymonku, gdzie sroczka kaszkę warzyła? A gdzie sroczka poleciała?"

Na tym etapie rozwoju Maluszki chętnie pokazują jakie są duże, a także robią "pa pa" na pożegnanie. Powinno się wykorzystywać każdy moment na to żeby Maluch mógł pokazać swoje umiejętności

12. ivka76

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Rozwijanie zmysłu węchu

Zabawy zalecane od 6 do 12m-ca
    Polegają na odpowiednim stymulowaniu zmysłu węchu Maluszka. Można to robić np. za pomocą wacików skropionych perfumami. Chodzi o to, aby najpierw Maluch poznał najbliższe mu zapachy - związane z Rodzicami.

Potem można wprowadzać inne zapachy, np. owoców, kwiatów, cynamonu, gałki muszkatołowej, miodu.

Ważne, aby starać się każdego dnia wprowadzać nowy zapach - wymieniać jego nazwę w chwili kiedy Maluszek może go powąchać.

Poleć forum