reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

reklama
Witam Was drogie mamy.

Idealną zabawką dla mojego Niuńka jest francuska Sophie - żyrafka. Ja mojemu przywiozłam z Francji, natomiast słyszałem, że wchodzi na polski rynek. Wszystkie dzieciaki we Francji taką mają.
To żyrafka z naturalnej gumy stymulująca zarówno słuch (wydaje dźwięk), wzrok (kolorowa), dotyk (jest przemiła w dotyku - aksamitna) i zapach. Niuniek jak ją raz wziął do łapki mając kilka tygodni tak nie chce się z nią rozstać:)
 
My kupiliśmy mate za niecałe 100 zł.Zawsze mozna podwiesić swoje zabaweczki i zabawa tez jest super :) Nasza Kasia na macie bawi się od 3-go miesiąca życia.Początki mało przypominały zabawę.Leżała i się wpatrywała co tam wisi nad główką,zaczęła wyciągać rączki w kierunku zabawek.Teraz już pewnie siedzi i też ma pyszną zabawę. Polecam maty edukacyjne.Niekoniecznie muszą być super drogie.Troche wyobraźni i z takiej taniej można zrobić super zabawke edukacyjną dla malucha :)
 
też taką dostałam ostatnio, od koleżanki, która kupiła ją gdzieś w Polsce - nie wiem dokładnie gdzie. Mój synek właśnie ząbkuje i dzięki żyrafie przechodzimy przez to "bezboleśnie"
 
W mojej rodzinie doskonale sprawdziły się zabawki do składania i rozkładania, szczególnie polecam wieżę z kółeczek Baby-Nova, którą Julcia uwielbia. Znalazłam ją w sklepie junior.euromall.pl. Kupowałam u nich także inne rzeczy dla maluszków swoich i zaprzyjaźnionych.
 
Jestem po porodzie (dodam, że bardzo ciężkim) 6 miesięcy i mam bardzo problemy z pamięcia i koncentracją. W głowie kłebi mi sie tysiace myłi a nie potrafie sie wyslowic lub zapominam jak co sie nazywa. Czy Wy tez tak macie po porodzie czy tylko ja, dodam, że nigdy nie mialam takich problemów więc nie wiem czy to jest normalny przejsciowy stan czy to ze mna jest cos nie tak?Doradzcie mi cos bo mnie bardzo to męczy i utrudnia normalna komunikację międzyludzką.
 
faktycznie jakoś tak z koncentracją mam problemy ale w sumie od początku ciąży, jak mnie leń dopadł w 1 trymestrze tak mi już został na stałe:( nie mogę się uczyć, na niczym skupić, ale problemu ze znalezieniem właściwego słowa nie mam i nigdy nie miałam. niestety nie wiem jak sobie z tym można poradzić...
trzymaj się!
 
Paletka nie wiem..., lekarzem nie jestem... U mnie owszem, tez byly problemy z pamiecia i koncentracja w ciazy, ale nie wydaje mi sie, ze teraz cos jest nie tak... Ja porod tez mialam dosyc ciezki... Przyznaje, jestem czasami troche roztargniona, ale wydaje mi sie to normalne z 6cio miesiecznym dzieckiem-lub ogolnie z dzieckiem... Jezeli tak bardzo utrudnia Ci to zycie-wybierz sie do lekarza-nie zaszkodzi sprawdzic... Ogolny chyba bedzie w stanie Ci cos doradzic- i jezeli bedzie taka potrzeba- przekieruje do wlasciwego specjalisty... Pozdrawiam
 
reklama
Wybierz się do lekarza , wydaje mi się, że to moga być sprawy neurologiczne...u mnie czegoś takiego nie było, ani w czasie ciąży ani po..hmmm. Powiem Ci, że sądzę iz może to faktycznie miec związek z tym co przeszlaś w czasie porodu..Takie przezycia po 1 muszą w jakiś sposób oddzialywać na psychikę, może Ty po prostu jesteś slabsza psychicznie, a po 2- pewne problemy w czasie porodu, ucisk na nerwy-nie wiem, ale myslę, że to nie jest bez znaczenia i bez wplywu na Twój stan zdrowia. Nie masz wyjśccia-wybierz sie do ogólnego, pewnie da Ci skierowanie do neurologa. Powodzenia i trzymaj się!!!:tak:
 
Do góry