reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

1 miesiac_balonik,najlepiej czerwony albo niebieski
2 miesiac-karuzela
3 miesiac-pozytywka
4 miesiac-grzechotka z uchwytem
5 miesiac-przytulanka z niespodziankami
6 miesiac mata edukacyjna z palakami
7 miesiac-tablica edukacyjna na bok lozka
8 miesiac-uciekajaca kula
9 miesiac ksiazeczka zabaweczka
10 miesiac podlo z klockami
11 miesiac-chodzik
12 miesiac sorter

sorter:domek z otworkami<koleczka,kwadraty i tp..
Poczatkowo maluchowi moze zajac pol godziny,zanim wlozy klocek do odpowiedniego otworu.Ale z tygodnia na tydzien bedzie coraz lepiejj.W tym wieku dziecko potrzebuje zabawek,ktore beda rozwijac jego koordynacje wzrokowo-ruchowa oraz wyobraznie przestrzenna.Sorter pomaga w rozpoznawaniu kolorow i krztaltow,cwiczy spostrzegawczosc malca.W niektorych modelach w nagrode za poprawne wrzucenie klocka do otworu zabawka gra lub mowi w roznych jezykach
 
reklama
Niby zabawy są kosmicznei proste ale jakoś tak proste że cieżko na nie wpaśc.
Mój Olek kocha bawić się:
-w chowanego,
-w berka (w chodizku ucieka a ja niby go gonię, lub na odwrót)
-plastikowymi talerzykami
-kubkami małymi i dużymi i je wkład ai wyjmuje
-papierowymi chusteczkami
PZDR
 
Teraz ulubioną zabawą Olka jest uciekanie na czworakach przedemną. ;)
Czasem już nei wiem w co sie bawić bo Olek w mig opanowuje zabawy i nudzi go wszytsko. Wena twórcza mamy ;D
Woli zabawy ruchowe niż intelektualne. 8) Co nei znaczy że niejest mądry ;) i cwany.
 
hej hej!
a napiszcie proszę jak rozwijać rozwój fizyczny u półroczniaka?? Mój synek uwielbia się bawić ale tylko leżąc na pleckach, ewentualnie w pozycji siedzącej. Ale mowy nie ma o leżeniu na brzuszku. Przez to nie obraca się nawet na boki. Jak się go położy to sięga rączkami po zabawki ale tylko te przy zewnętrznej jego stronie, poza tym fika nóżkami i chce się ruszać tylko nie potrafi. Nie mam już pomysłów no i boję się czy to nie jakaś anomalia. Nóżkami też się jeszcze nie zainteresował :(
 
czesc Magda!! Nie przejmuj sie tak bardzo ze jeszcze sie nie przekreca z boczku na boczek , moja Julka dzis wlasnie skonczyla 7 miesiecy i tez byla leniuszkiem w tej dziedzinie i wlasciwie z dnia na dzien zaczela sie przekrecac :) siedzi sobie ladnie juz samiutka ale o raczkowaniu jeszcze nie ma mowy :) ale ja tym nie przejmuje :) bawie sie z nia po prostu tak jak lubi ona, mysle ze jak bedzie gotowa to sama zacznie sie tego domagac :) wiec cierpliwosci i duzo usciskow dla Twojego maluszka. Anka
 
No właśnie się zastanawiałam,bo jestem w tej samej sytuacji :) Mój Mały od urodzenia nie chciał na brzuszku leżeć i teraz ciężko mu się dźwignać do góry :) Tyle,że okręca się ładnie...Ma niecałe 8 miesięcy i z dnia na dzień czekam na moment,kiedy chociażby samodzielnie usiądzie.Wszystko w swoim tempie... :)
 
Oliwka też długo nie chciała leżeć na brzuszku,aż...
kilka dni temu sama zaczęła się przekrecać na brzuszek i unosic pupę :)
 
reklama
Bardzo dobre pomysły, my też z Majunią dużo rozmawiamy i tańczymy i uwielbia jak chodzę z nią od pokoju do pokoju, bo wtedy zmienia jej się krajobraz i ma na co patrzeć. Bardzo lubi też karuzelę nad łóżeczkiem i młoteczek z materiału firmy canpol babies, który jest leciutki i może sobie nim wymachiwać do woli. Pozdrawiamy
 
Do góry