reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

mam male pytanie w ktorym miesiacu zaczyna sie maluszek przekrecac na brzuszek?
moja coreczka za 5 dni bedzie miala 5 miesiecy i jeszcze nie potrafi, klade ja czesto na brzuszku ale za to nie lubi lezec na boczku.poza tym dobrze sie rozwija.
byc moze jestem niecierpliwa, powiedzcie mi kiedy wasze malenstwa opanowaly ta umiejetnosc ,a moze sa jakies cwiczenia ktore w tym pomoga.
pozdrawiam!
 
reklama
Witam my strzasznie ubimy jak nam pielucha tertrwa majta sie przed oczami
ubaw ma po pachy :)
no i wszelkiego rodzaju laskotki czyli calowanie po brzuszku ;D ;D
smieje sie wniebo glosy
 
Aanes pisze:
mam male pytanie w ktorym miesiacu zaczyna sie maluszek przekrecac na brzuszek?
moja coreczka za 5 dni bedzie miala 5 miesiecy i jeszcze nie potrafi, klade ja czesto na brzuszku ale za to nie lubi lezec na boczku.poza tym dobrze sie rozwija.
byc moze jestem niecierpliwa, powiedzcie mi kiedy wasze malenstwa opanowaly ta umiejetnosc ,a moze sa jakies cwiczenia ktore w tym pomoga.
pozdrawiam!
Amelka już się potrafi przekręcić, chociaż czasami nie radzi sobie z przełożeniem rączki i wraca na plecki by się jesdzcze raz odepchnać. Ma 4 miesiące. Ale chyba nie ma reguły. Może sie pewnego dnia okazać, ze twój dzieciaczek po prostu się przekręci i juz opanuję tę sztukę. Maleńka nie chciała przez pierwsze trzy miesiące w ogóle leżeć na brzuszku, a jak juz polubiła to od razu bardzo wysoko podnosiła główkę. Po prostu nagle, jednego dnia. A ćwiczeń niestety nie znam żadnych. Pozdrawiam
 
Mój synek ma 6 m-cy i bardzo mu się podoba piosenka "rolnik na dolinie" Siedzi sobie u mnie narekękach w rączce trzyna misie i tańczymy razem raz w jedną raz w drugą stronę. Słowa piosenki są następujące. Rolnik na doli 2x hejże dzieci hejże ha rolnik na dolinie rolnik bierze żonę 2x hejże... rolnik bierze żonę żona bierze dziecko 2x hejże... żona bierze dziecko Dziecko bierze nianię 2x hejże... Niania bierze kotka 2x hejże... Kotek bierze myszkę 2x Hejże... Myszka bierze serek 2x hejże... Ser zostaje w kole bo nie umiał w szkole tabliczki mnożenia, ani podzielenia. Serek jest rolnikiem 2x hejże... I od początku powtarza się piosenkę. Małemu najbardziej podoba się zwrotka o serku, wydaje się, że rozumi co ten serek nie potrafił i głośnio się śmieje. Oprócz tej piosenki to kładę maluszka na brzuszku i rozrzucam mu różne zabawki z dala od niego tak, żeby musiał się trochę pomęczyć zanim będzie mógł wsadzić je do swojej buzi. :laugh:
 
Aanes moj maly zaczal sie na brzuszek przekrecac dokladniu w dniu ukonczenia 5 miesiecy. Ale kazde dziecie jest inne, jedne umieja juz sie przekrecac w wieku 3 i 4 miesiecy, a inne pozniej. Takze bym sie nie martwila na Twoim miejscu :) U nas maly lubi jak mu sie spiewa rozne pioseneczki, ale najlepiej "Kaczke dziwaczke" i "Pszczolke Maje". Pozatym przerobilismy juz wszystkie wierszyki Brzechwy i Tuwima, po prostu je uwielbia. Ma rowniez swoj materacyk z wiszacymi kolorowymi grzechotkami, jak go na nim polozymy to pociaga za te grzechotki i glosno gaworzy. Niestety karuzela nad lozeczkiem juz go znudzila, do snu usypia go teraz mis wygrywajacy Mozarta:)).
 
a Zosia ma 4 mies i nie lubie nawet na brzuszku lezec!!!
za to uwielbia ogladac kolorowe ksiazeczki i pilnie slucha jak jej czytamy bajeczki;)
 
Kochane mamusie, pomozcie........wiecie moze, skad sciagne piosenki po angilesku dla takiego malucha rocznego???? chodzi mi o takie wyliczanki, rymowanki itd. tak aby mozna bylo i tekst sciagnac.....pomozecie???
 
Shady mój mąż jest w tym temacie bardziej zorientowany niż ja bo to głównie on szuka piosenki po angielsku. My mamy piosenki Helen Doron "English for infants" oraz "cool english songs cd for chlidren". Wszystko znajdziesz w sieci ;) W razie problemów pisz na prv;)
 
reklama
Do góry