reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

margot

Mamma Mia!
Dołączył(a)
4 Październik 2004
Postów
11 978
Ciekawa jestem, jakie zabawki i zabawy sprawdzają się z życiu Waszych maluchów. Mój synek dotąd interesował się po prostu wszystkim, więc żadne specjalne urządzenia nie były potrzebne, a najbardziej to lubił przyglądać się kwiatom oraz rzeczom o wyraźnych regularnych wzorach (furorę zrobiła torebka na prezenty biała w czerwone serduszka). Pomału robi się jednak bardziej wymagający i zwykłym oglądaniem przedmiotów zaczyna się po prostu nudzić, kiedyś mógł 20 minut sudiować taką torebkę, i inne fanty ustawione wokoł, a teraz po 5 minutach ma wyraźnie dość. Kupiliśmy na Allegro karuzlkę, ale jeszcze musimy dokupić baterie, więc na razie nie mogę opisać, czy się synkowi podoba. Poza tym zawieszam mu na wózku zwykłe małe maskotki, ostatnio zaczął nieporadnie je łapać i to go dosyć pochłania. Uwielbia też przyglądać się cieniom i refleksom światła, dlatego zainwestowałam w karuzelkę która rzuca na sufit kolorowe gwiazdki. Oczywiście najbardziej lubi jak się z nim rozmawia, śpiewa mu i dotyka jego ciałka, np. "prukając" w brzuszek.
Zastanawiam się nad kupieniem jakichś grzechotek i może maty edukacyjnej, ale nie chciałabym wydać fortuny na coś, co go tylko na chwilę zainteresuje...
Jedna koleżanka z forum kwietniowego wymyśliła fajny patent, balon helowy (kolorowy, tandetny) przywiązuje tasiemką do nóżki dziecka, jak maluch fika nogami, to balon rusza się nad nim i to jest radocha!
 
reklama
Witam!
Moja Róża skończyła właśnie 4miesiące. Chciałabym jej kupic jakieś CD z muzyka dla niemowląt, cos wesołego na dzień i spokojnego przed snem. Słuchacie muzy ze swoimi dzidziami? macie ulubione płyty, możecie coś polecić?
 
Tez mam muzyke bobasa - fajne, Sonia to lubi, ale teraz bardziej ja interesuja Fasolki i VooVoo oraz muzyka irlandzka

 
sandros - jak lubisz voo voo, to ja mam pelna dyskografie (bodaj 18 plyt) w mp3. mam staly adres ip, wiec jak chcesz, to ci kiedys wystawie.
 
w dzien sluchamy doslownie wszytkiego po trochu nawet rammstein sie trafi haha 8), czesto puszczam synkowi piosenki typowe dla maluszkow sciagniete z neta; na wieczor natomiast puszczam mu albo kolysanki turnala albo plytke tori amos ktorej sluchalam praktycznie przez cala ciaze i ktora bardzo uspokaja moja niunie :)

slyszalam wiele pozytywnych opini na temat kolekcji "muzyka bobasa" takze zawsze mozesz sprobowac od tego :)
 
marianeczka, janerke mam tylko na zwyklych plytkach cd, przykro mi.

co do voo voo to mlody tez jest fanem, zwlaszcza ostatniej plyty. niesamowicie go wycisza. do tego ostatnimi czasy gorillaz uwielbia i niesmiertlene lemon jelly. potrafi mi przy tym zasnac :)

puszczam mu bardzo rozna muzyke, ale nie wyszstko budzi jednakowy entuzjazm. przy voo voo i janerce oraz new order potrafi spokojnie dlugo lezec i tylko sluchac, przy innych plytach po chwili wraca do zabawy.

muzyke dla bobasa takze kupilismy - taka na zasniecie. chyba skutkuje, bo malego wycisza nieprawdopodobnie i szybciutko zasypia! turnau w mniejszym stopniu - uwielbia w jego wydaniu 'dla wojtusia', ale to chyba dlatego, ze sama mu to czesto, hm.. powiedzmy, ze spiewam ;)

a w ciazy maly nasluchal sie iana browna, i tez dotad za nim 'szaleje'. po prostu uwielbia jego ostatnia solowa plyte :)
 
reklama
Do góry