reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy naszych maluszków

Podbijam temat bo już kończą mi się pomysły na zabawy:)
U nas dużym zainteresowaniem cieszy się komputer, sam go sobie włącza potem wspina się na krzesło i jest w siódmym niebie:-)uderza w klawiaturę i pstryka myszką wlepiając wzrok w monitor jak rasowy informatyk :) .
oprócz tego to pilot, komórka- typowy facet:-)
Najbardziej uwielbia zabawy w chowanego, ganianego ,łaskotki, zabawy w wodzie i oczywiście samochody brrrrrrr:D
Lubi też wywalać, rozlewać rozsypywać buszować po szafkach
A i zapomniałabym uwielbia oglądać książeczki i żeby mu mówić co to jest albo najlepiej wydawać dźwięki naśladowcze
 
reklama
W kwestii zabaw u nas królują:
- chowany-ganiany (uwielbia!!)
- książeczki (pokazuje paluszkiem różne postaci, przedmioty, wydaje odgłosy, albo my opowiadamy mu co jest na obrazku)
- klocki (czasem i godzinę buduje i rozbiera swoje budowle)
- płyty cd 100szt na tym sztylu, zabawki tego typu są na nie, ale płyty potrafi tak układać i rozwalać dość długo.
- kuchenne przedmioty, np. miska, kilka tych ustrojstw na jajka na miękko, drewniana łyżka i gotuje, aż się kurzy ;)
- oglądanie filmików na iPhonie, czasem sam do mnie przychodzi, siada na kolanach i czeka aż mu pokażę, zwykle to dzieje się rano i ja wtedy oglądam rodzinkę.pl, a Kubin filmiki na telefonie, czyli pół godzinny seans mama i synek
- bardzo lubi grać w piłkę, rzucać albo kopać i sam nas zachęca do włączenia się w zabawę z nim
- jeździk, mamy taki samochodzik Bobby Car, robi furrorę :)
- tor przeszkód z poduszek i kołder, oj szaleństwo :)
- Kuba lubi wszelkie zabawy i zabawki, przy których można kombinować manualnie.
- na szczęście tv nie jest jakoś w centrum jego zainteresowań, lubi piosenki na mini mini, ale nie ogląda bajek i raczej tv traktuje olewczo, ja się cieszę :)
 
Z racji tego ze ja mam dwojke dzieci i musze kabinowac tak zeby Marika i Fabian byl zadowolony i zadne z nich nie poszkodzone to u nas kroluja zabawy takie jak :
- chowanego, Fabianek jeszcze nie bardzo wie o co chodzi i zakrywa swoje oczy i mysli ze go nie widac i wtedy ja sie smieje a Marika go poucza ze i tak go widac:)
- malowanie farbami - moga tam malowac godzinami, pozniej duza sprzatania ale dla tego spokoju przez pewien czas warto
- ukladanie klockow - tez dobrze im idzie ale jak robia to oddzielnie
- "domki" z kocy, krzeselek, stol;ika - wtedy to jest czad
- wykelajanki -0 rwe kawalki papieru a pozniej naklejamy je na kartke papieru
- zabawa z pilka, moze to byc meczyk, kopanie, turlanie, rzucami - nie wazne co wazne ze pilak:)
- oczywiscie wszystkie garnki, miski, kubeczki, luzki itp nasze prawdziwe bo oczywiscie swoimi bawic sie nie chca
- mamy telefon FP ktory wydaje dzwieki zwierzat, liczy, lub spiewa i tutaj tez potrafia sie zajac ladnie
- wywalanie zabawek z kosza i robienie totalnej rozpierduchy - to jest najfajniejsza chyba zabawa, a pozniej sprzatanie tym zapawek spowrotem i znowu toi samo haha
- turalnie sie, skakanie po lozku
- tance hulance porzy muzyce

No i ogolnie duzo takich ruchowych zabaw:)
 
U nas rządzi zabawa w chowanego
Oprócz tego słuchanie piosenek z telefonu, naklejanie naklejek, wkladanie klocków do sortera, jezdzenie na bambim (Emila ma taką wielką sarne, która ma pasek na szyi i ona na niej siada woła bambi brrr i każe się ciągnąć za ten pasek po podłodze)
Oprócz tego gonienie się z kotem, zabawa w nie ma-jest (czyli chowamy coś i wyciagamy), Emilka też lula do snu lalki i miski, lubi też zabawę gdzie masz oczko, gdzie nosek itp. , gra na bębenku i na gitarce, śpiewa dużo i tańczy
Ogólnie Emilka bardzo ładnie się bawi sama i z nami
 
Kota behemota u nas też bajki traktowane są olewczo , czasami tylko na reklamy rozwala dzioba i pokazuje , że ludzie też mają włoski tak jak on i mama), ale ogólnie tez się cieszę , że nie zwraca szczególnej uwagi na tv. Lubi tylko piosenki z teledyskami wtedy na chwilę nie ma Damianka najbardziej ulubione to: Puszek okruszek(jest zachwycony dużym pieskiem w filmiku), kaczka dziwaczka(pokazuje jak kaczki były zmartwione), tik tak (lubi powtarzać tik tak) i jadą misie. Ostatnio też po przeczytaniu posta Frei o piosence The Little Indians ściągnęłam ją i ta piosenka jest numer jeden - fajnie naśladuje ha ha ha
 
Propozycja zabawy manualnej no może bardziej dla starszaków, ale niekoniecznie. Maluch może brać czynny udział w zadaniu, oczywiście pod nadzorem :) Może pomagać, obserwować i świetnie sie przy tym bawić

Malowanie/kolorowanie ryżem

Bibułę rwiemy na kawałki, wkładamy do miseczki. Zalewamy gorącą wodą i czekamy aż sie zabarwi. Potem wyławiamy bibułe a do zabarwionej wody wrzucamy surowy ryż. Czekamy ok 20 min aż ryż przejdzie kolorem. Następnie kolorowe już ziarenka ryżu suszymy. Gotowe ! Jakiś tam wzór na kartce np kwiatek smarujemy klejem a następnie przyklejamy ryż. Ważne- kolor po kolorze. Tak powstaje oryginalny obrazek ;)
 

Załączniki

  • IMG_1634.jpg
    IMG_1634.jpg
    38,8 KB · Wyświetleń: 82
  • IMG_1622.jpg
    IMG_1622.jpg
    35,7 KB · Wyświetleń: 87
  • IMG_1626.jpg
    IMG_1626.jpg
    37,2 KB · Wyświetleń: 89
  • IMG_1645.jpg
    IMG_1645.jpg
    19,6 KB · Wyświetleń: 88
  • IMG_1731.jpg
    IMG_1731.jpg
    30,5 KB · Wyświetleń: 88
  • IMG_1736.jpg
    IMG_1736.jpg
    29,8 KB · Wyświetleń: 87
  • IMG_1660.jpg
    IMG_1660.jpg
    21,3 KB · Wyświetleń: 84
reklama
Do góry