reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy naszych pociech....

deli80

mama Oliwii i Maksymilian
Dołączył(a)
1 Styczeń 2009
Postów
6 471
Miasto
Śląsk
Nasze kochane dzieciaczki coraz dłużej są aktywne.
Mamusie nieraz zastanawiają się jakie zabawy (zabawki) będą dla nich odpowiednie i co tak naprawdę je zainteresuje.

Kto zna jakieś zabawy, piosenki czy cokolwiek co zainteresuje nasze maluchy niech pisze.

Mewa29 pozwoliłam skopiować twojego posta, by wszystko było w jednym miejscu :-)
cyt:
z mniej wymyślnych zabawek jedna koleżanka z forum kwietniowego wymyśliła fajny patent, balon helowy (kolorowy, tandetny) przywiązuje tasiemką do nóżki dziecka, jak maluch fika nogami, to balon rusza się nad nim i to jest radocha!:biggrin2:

a z pomysłów jak stymulować rozwój: Lista opracowana przez OLSZOOWA

co robić z dzieckiem ok.12 tygodniowym:
śpiewaj rytmiczne piosenki z powtarzającymi się słowami
odgrywaj scenki przy śpiewaniu piosenek
wykonuj proste ćwiczenia (zginać kolanka, podnosić rączki)
dawaj zabawki o różnej fakturze i ciężarze, polewaj je wodą
przesadnie chwal
umieszczaj nad nim przedmioty (miękkie), do których będzie mógł sięgać
zaglądaj w oczy i mów a kuku
baw się jego paluszkami tak by to widział
powieś nad łóżeczkiem ruchomą zabawkę, a w wózku rozwieś zabawki do pacanie rączką
baw się w "sroczka kaszkę warzyła" otwierając i rozdzielając paluszki
masuj dłonie i palce
baw się trzymając go w pionie, to zwiększy jego poczucie równowagi __________________


 
reklama
Aniu piosenka "Panie Janie..." słowa się powtarzają [video=youtube;cef2qolRe2c]http://www.youtube.com/watch?v=cef2qolRe2c[/video] fajnie dziewczynka zaśpiewała:-D
I w ogóle ja mojemu śpiewam piosenki sławnych FASOLEK:-D na youtube są:-D
 
reklama
ja poprosze o wszystko co macie i zabawy dla 3-latkow, i dla niemowlakow, i o masazu tez :-):-):-) pikpari@o2.pl

Moja Monia uwielbia ostatnio fitness - ma taka radoche jak jej ten zestaw gimnastyczny wyciagne ze az piszczy i macha wszystkimi konczynami :-)

mniej wiecej tak:
 

Załączniki

  • IMG_0361.jpg
    IMG_0361.jpg
    30,4 KB · Wyświetleń: 86
Do góry