reklama

Zabawy naszych pociech....

Temat na forum 'dzieci urodzone w sierpniu' 09' rozpoczęty przez deli80, 14 Październik 2009.

1. deli80

deli80 mama Oliwii i Maksymilian

Nasze kochane dzieciaczki coraz dłużej są aktywne.
    Mamusie nieraz zastanawiają się jakie zabawy (zabawki) będą dla nich odpowiednie i co tak naprawdę je zainteresuje.

Kto zna jakieś zabawy, piosenki czy cokolwiek co zainteresuje nasze maluchy niech pisze.

Mewa29 pozwoliłam skopiować twojego posta, by wszystko było w jednym miejscu :-)
    cyt:
    z mniej wymyślnych zabawek jedna koleżanka z forum kwietniowego wymyśliła fajny patent, balon helowy (kolorowy, tandetny) przywiązuje tasiemką do nóżki dziecka, jak maluch fika nogami, to balon rusza się nad nim i to jest radocha!:biggrin2:

a z pomysłów jak stymulować rozwój: Lista opracowana przez OLSZOOWA

co robić z dzieckiem ok.12 tygodniowym:
    śpiewaj rytmiczne piosenki z powtarzającymi się słowami
    odgrywaj scenki przy śpiewaniu piosenek
    wykonuj proste ćwiczenia (zginać kolanka, podnosić rączki)
    dawaj zabawki o różnej fakturze i ciężarze, polewaj je wodą
    przesadnie chwal
    umieszczaj nad nim przedmioty (miękkie), do których będzie mógł sięgać
    zaglądaj w oczy i mów a kuku
    baw się jego paluszkami tak by to widział
    powieś nad łóżeczkiem ruchomą zabawkę, a w wózku rozwieś zabawki do pacanie rączką
    baw się w "sroczka kaszkę warzyła" otwierając i rozdzielając paluszki
    masuj dłonie i palce
    baw się trzymając go w pionie, to zwiększy jego poczucie równowagi __________________

2. malbertka

malbertka Fanka BB :)

3. reklama
  4. azorek84

azorek84 mama Amelii 2009

5. megaczka

megaczka Fanka BB :)

ja bym chciała :-), przyda mi się do zabaw z chrzesniakiem :tak:
    ładnie proszę o wysłanie na ania_mmx@op.pl

6. natt

natt Fanka BB :)

Azorek ,malbertka,to ja bardzo prosze o te zabawy:) i z gory baaardzo dziękuję:)

moj mail:agatahoman@interia.pl

7. deli80

deli80 mama Oliwii i Maksymilian

A znacie jakieś piosenki gdzie się słowa powtarzają, bo ja nie umiem sobie żadnej przypomnieć :(
    ania@arcymistrz.pl ja też poproszę :)

8. MALINKA2109

MALINKA2109 Fanka BB :)

Aniu piosenka "Panie Janie..." słowa się powtarzają [video=youtube;cef2qolRe2c]http://www.youtube.com/watch?v=cef2qolRe2c[/video] fajnie dziewczynka zaśpiewała:-D
    I w ogóle ja mojemu śpiewam piosenki sławnych FASOLEK:-D na youtube są:-D

9. baśka

baśka Mama Karola i Bartka

10. reklama
  11. azorek84

azorek84 mama Amelii 2009

hej dobra zabawa dla dzieci jest tez masaz wiec dogrzebalam sie do ksiazeczki MASAZ SHANTALA-sa ilustracje i opisy:-D:-Djak komus wyslac to piszcie na priv :-D:-D:-D

12. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

ja poprosze o wszystko co macie i zabawy dla 3-latkow, i dla niemowlakow, i o masazu tez :-):-):-) pikpari@o2.pl

Moja Monia uwielbia ostatnio fitness - ma taka radoche jak jej ten zestaw gimnastyczny wyciagne ze az piszczy i macha wszystkimi konczynami :-)

mniej wiecej tak:

Załączniki:

Poleć forum