reklama

Zabawy rozwijające słuch dziecka

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez mart91, 15 Luty 2006.

1. mart91

mart91 Początkująca w BB

Witam Państwa,

Mam do zaoferowania zestaw dobrej jakości dźwięków na płycie CD (ponad 500), za pomocą których można rozwijać słuch dziecka. Pochodzą one z licznych źródeł, w tym część została nagrana przeze mnie na profesjonalnym sprzęcie muzycznym. Jestem surdopedagogiem i przygotowałem płytę z myślą o rodzicach pragnących poprzez zabawę ćwiczyć różnicowanie poszczególnych rodzajów dźwięków (np. ze względu na ich źródło, liczbę obiektów, które je wydają, ich wysokość itd.). Cena płyty to 20 złotych. Wraz z nią prześlę zbiór fachowych porad oraz przykładowe scenariusze zabaw.
    Warto dodać, że propozycje zabaw z ich wykorzystaniem nie ograniczą się do scenariuszy. Znajdą się tu również konkretne pomoce – np. około 20 wzorów krzyżówek dźwiękowych czy inne karty pracy do samodzielnego wydrukowania, a także prezentacje multimedialne (do ćwiczeń oraz o charakterze poznawczym – m.in. opisy i dźwięki mniej znanych instrumentów muzycznych). Wśród szeregu ćwiczeń nie zabraknie takich, które są ukierunkowane na ćwiczenie słuchu fonematycznego. W tym celu posłużą bajki mojego autorstwa – jestem członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich (w internecie można znaleźć próbkę twórczości, wpisując imię i nazwisko: Mariusz Szwonder bajki). Osobom zainteresowanym mogę przesłać alfabetyczną listę wszystkich zgromadzonych na płycie dźwięków, a także jedną z prezentacji. Kontakt: mariuszszwonder@op.pl
    Pozdrawiam z Olsztyna, Mariusz Szwonder

2. nikita33

nikita33 Fan(ka)

A dla dzieci w jakim wieku są te ćwiczenia? Czy będą odpowiednie dla dwulatka, czy raczej dla starszych dzieciaczków?

pozdrawiam
    nikita

3. reklama
  4. mario303

mario303 Początkująca w BB

Witam,
    Dopiero teraz powrocilem do Polski i moge zajac sie ponownie tym opracowaniem. Jak widze, dziecko zdazylo urosnac - duzo materialow bedzie pasowalo jak ulal. Prosze sie ze mna skontaktowac przez adres e-mailowy: mariusz szwonder@op.pl Pragne dodac, iz moje opracowanie zostalo uzupelnione, sklada sie teraz z okolo 800 dzwiekow i blisko 60 scenariuszy wspartych czesto sciezkami audio, szablonami gotowymi do wydruku itp. Koszt: 30zl.
    Pozdrawiam
    Mariusz Szwonder

5. mario303

mario303 Początkująca w BB

Poleć forum