reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy urodzinowe

Muminka

Podwojna mamusia
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2008
Postów
825
Miasto
Dortmund
Juz niedlugo urodzinki Filipa. Wymyslil sobie Piraten Party! He he ... no ale mam pytanko. Znacie jakies zabawy ktorymi mozna zabawic dzieci w wieku 2 do 6 lat? Urodzinki beda w ogrodku pod domem wiec moga byc zabawy na podworko i do domku. Piszcie prosze !!! Bo ja narazie tylko przypomnialam sobie "Chodzi lisek kolo nogi" i "Ciuciubabke"
 
reklama
ja bym dziecia na ogrodku postawila stoliczek wystawila kredki farbki i niech dzieci maluja super frajde dzieci maja przy tym jak umaza sie cale hie hie
lub za zgoda rodzicow mozna dzieci apomalowac troszke farbkami buzki np kotki myszki motylki itp sa takie specjalne farbki do malowania twarzy zycze udanej zabawy
 
malowanie buziek bedzie i tak bo to Piraten Party wiec wszyscy beda mieli brody i blizny czy cos...no i tatuaze i klapy na oko i takie tam. Fajny pomysl by im w ogrodku stolik postawic. Da sie im farby i zabawa super!

Blagam o wiecej pomyslow!
 
Moge polecic takie zabawy z imorez na ktorych bylismy z Kubusiem i dzieciom sie podobaly.
1. Dorosly puszcza muzyke a jak ja wylaczy to wszystki dzieci zastygaja w bezruchu. Dziecko, ktore sie poruszy w trakcie ciszy lub jako ostatni zastygnie odpada z gry, mozna dac maly cukierek na pocieszenie. Znow muzyka i powtarzamy z cisza, az odpadna wszystkie dzieci i zostanie 1 zwyciezca. Moze dostac np lizaka.
2. Jak masz maszynke do puszczania baniek ( w UK takie niewielkie mozna kupic juz za kilka funtow) to mozna przy muzyce napuszac pelno beniek a dzieciaki za nimi lataja i je rozbijaja. Zauwazylam, ze budzi to wiele emocji :)
3. Dzieci siadaja w koleczko. W tle dorosly puszcza muzyke, a dzieci przekazuja sobie pudelko (moze byc po butach, ladnie ozdobione, z dziurka na gorze, tak by weszla dziecieca reka) wypelnione lakociami. Jak muzyka przestaje grac, to dziecko, ktore wlasnie trzyma pudelko losuje sobie slodycz. I tak az slodycze sie skoncza i trzeba pamietac, by nie pominac jakiegos dziecka. Inna odmiana tego jest zapakowana wielka paczka, a w srodku slodycze. W uk do Pakowania uzywaja zwyklej gazety. W kazda warstwe wsadza sie jeden slodycz i dokladnie opakowuje, az powstanie wielka paczka. Jak muzyka staje, to dziecko zdiera tylko jedna warstwe, zabiera swoj slodycz i gdy muzyka ponownie rusza to przekazuje paczke dalej, az do momentu, gdy paczka zniknie :) Mam nadzieje, ze nie zagmatwalam.
4. Mozna tez zagrac kalambury. Przygotuj sobie jakies zagadki i potem kazde dziecko niech ja przedstawi bez mowienia. Mozga byc jakies drobne nagrody za odgadniecie
5. Jest jeszcze gra cieplo-zimno
6. Mozna tez wynajac dmuchany zamek, wiem ze dzieciaki to uwielbiaja.
 
Jedynka jest super! Dwujka wiem ze sie sprawdza bo mielismy tak na grilu! Fotki wyszly super! Trojki niezagmatwalas no i wydaje sie ciekawa mam nadzieje tylko ze ktorys z dzieci niechwyci skrzynki i nieucieknie :) Na czworke dziec chyba za male ale piatka jest swuietna. Co do zamku to juz za pozno niewiem czy znalazlabym cos takiego tak szybko. No ale w ogrodku stoi trampolina wiec pewnie i tymsie zajma. Dziekuje mocno mocno mocno!
 
muminka co do zamku to moze sama bys zrobila z pudel kartonowych posklejac i pomalowac dzieci tez maja przy tym duzo frajdy tylko czy starczy czasu
 
Nie nie juz wiecej niebede kleic :no: Dzis ponad godzine kleilam skrzynie na skarby! No bo se wymyslilam ze jak dzieciaczki wpadna na imprezke to niebedzie zadnych slodyczy. A ze to pirackie party to beda musialy najpierw znalesc skarb. Czyli znalazlam karton opkleilam go na czarno poprzykleijalam trupie czychy i wpakowalam kupe slodyczy. W niedziele rano schowam go w ogrodku a dzieci beda musialy go znalesc! :-) Zrobilam se juz liste zabaw i wszystko dokladnie zaplanowalam :tak: W tamtym roku poprostu kupilam pistolety na wode w ogrodku staly baseniki byly pilki itd. Troche stresu bylo no ale wyszlo tak ze dorosli mieli wiecej frajdy niz dzieci :-DW tym roku wszystko dokladnie zaplanowalam. Potrzebuje jeszcze troche pmyslow na zabawy ale staram sie cos znalesc w necie. Niejest latwo...szkoda. Po urodzinkach opisze wszystko dokladnie to moze komus przyda sie w przyszlosci.
 
Urodzinki byly swietne!!! Napoczatek zebralismy dzieci i malowalismy im twarze robilismy tatuaze i przebieralismy za piratow. Dziewczynki oczywiscie wolaly byc syrenkami...:-D Super bo to juz godzinka zajeta :tak: Potem bylo szukanie skarbu poniewarz niebylo nic na stole . Dzieci musialy najpierw znalesc. Starsze wiedzialy o co chodzi mlodsze tylko za nimi biegaly. Oczywiscie super radosc po otwarciu skrzyni!!! Wrucilismy do domku by posilic sie slodkosciami. Potem znow do ogrodka i zabawy. Ciuciubabka tanczenie szukanie wyscigi mecz gaski gaski do domu(najbardziej sie podobalo) No wymeczylismy sie na caly dzien :rofl2: Odpoczynek w domku obiadek i znwu do ogrodka. Dzieci bawily sie juz same byl namiot piaskownica itd wiec mialy co robic. W tym czasie oczywiscie sprzatanie w domku.
Ogolnie mysle ze dzieci do tych zabaw mimo wszystko byly ciut za male...:blink: Tylko Amadeusz(6 lat) i Dominik ( 5) zwracali uwage na regoly. Reszta 8 dzieci widzieli sens ale niezabardzo sie tym przejmowali... jak byla muzyka stop to oni dalej tanczyli... A w ciuciubabke to juz wogule... kazde dziecko poprostu chcialo miec jakis czas szalik na oczaczach i lapac reszte... Oczywiscie kazdy podgladywal i wcale sie z tym niekryl :-)
attachment.php
 

Załączniki

  • 0.jpg
    0.jpg
    74,3 KB · Wyświetleń: 95
reklama
Do góry