reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy z dziećmi, rymowanki, piosenki itp. :-)

Może jakiś teatrzyk im zrobimy z tych zwierzaków! Pewnie wezmiemy rowerek, trochę książek. A może weźmiemy jakieś prześcieradło i każde dziecko coś na nim namalauje farbami? Taka pamiątka do sfotografowania na koniec, a ile zabawy przy tym będzie! ALbo poodbijamy na nim stopy i ręce dzieci - zresztą to może być na drugim.
Myślę, żeby trochę dzieci pobawiły się same, ale możemy też wymyśleć dla nich coś fajnego, np zawody w skakaniu na jednej nodze, w worku, rzucanie piłek do garnka itp. Nie liczcie na moją wielką organizację w tym temacie, bo mam na głowie wielkie warsztaty Suzuki i cały mój czas idzie na to, ale mogę co jakiś czas rzucić pomysłem - wy go rozbudowujcie jeśli macie ochotę.
możemy pograć w kalambury - odgadywanie zwierząt np.
Możemy zrobić im grę w odgadywanie literek - np położymy w kilku miejscach na ziemi kartki z narysowanymi przedmiotami (np Banan, Piłka, Arbuz, Iglo), pokazuję im samą literkę na kartce przed soba (nagle, zza placów) a maluchy muszą jak najszybciej dobiec do odpowiedniego przedmiotu odpowiadającego literce.
możemy im zrobić grę w tropienie zwierząt - narysujemy na kartkach (albo najlepiej kredą na ziemi) ślady, którę zaprowadzą dzieci do obrazka z odpowiednim zwierzakiem (np podkowy dla konia, łapka pieska i jeszcze coś charakterystycznego) - takie mini podchody a może byc sporo dobrej zabawy. Potem wszyscy mogą dostać odznakę tropiciela.
A może zrobimy dzieciom wieczorem bal? I wymyślimy im jakieś fajne stroje? Np indiańskie. I wtedy zabawa w trponienie pasuje jak ulał. Ja mogę zabrać ze sobą namiot z Ikei, będzie robił jak wigwam. Jesli w pobliżu jest las to zabierzemy dzieci na spacer i pokażemy im jak zbudować szałas z patyków. potem będą indiańskie zawody sprawnościowe (skoki na jednej nodze itp). Będzie fajnie, a dzieci nauczą się sporo i indianach. oczywiście ognisko obowiązkowe:)

trasiu pozwoliłam sobie skopiować tutaj Twoje pomysły, łatwiej będzie odnaleźć; natchnęłaś mnie ostatnio z mapą i poszukiwaczami skarbów; planuje zrobić dla Emi urodzinki - osobno dla rodziny, osobno dla sąsiedzkich dzieci, za którymi Emi przepada i maniakalnie dzień w dzień o nich mówi; a że temat urodzin na topie, to może będziemy tutaj wrzucać jakieś pomysły na zabawę w większym gronie? jak będzie ładna pogoda to wybywamy z dzieciakami na piknik niedaleko nas i tak sobie pomyślałam, że zrobię im mapę a odnajdywane rzeczy będą związane z urodzinami, czyli np znajdą czapeczki na głowę (te takie papierowe), balony, serpentyny i takie tam a na koniec mini torcik a dokładnie ciasto z 3 świeczakmi (dwóch tortów kupować nie będziemy) ale dopiero to obmyślam
 
reklama
Do góry