reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy z dziećmi, rymowanki, piosenki itp. :-)

Hanię wystarczy z łóżeczka wyjąć i sama zasuwa przy meblach a jak się zmęczy to bierze zabawkę i pakuje do buzi. Poza tym ja ciągle coś do niej gadam aż mnie buzia boli, śpiewam piosenki z przedszkola, opowiadam wierszyki, mówię, co teraz robię ( ubieramy jeden rękawek a teraz drugi, mamusia zmienia pieluszkę, bo Hania zrobiła siku itp.) No i zabawy na sytuacje opozycyjne (jasno, ciemno, mokro sucho itp) aha i uwielbia się bawić w a kuku :)
 
reklama
fiku miku fiku miku
poskacz z nami pajacyku
popatrz się na przedszkolaka
zaraz się nauczysz skakać

fiku miku fiku miku
poskacz z nami pajacyku
skacze Kasia, skaczę ja
poskacz z nami hopsasa :-D
 
Ale fajny wątek :)
A u nas najlepsza rymowanka, to kawałek kabaretu Grupy Mozarta:
"dylu, dylu na badylu, tirli, tirli, plum, plum, plum, fiku miku na patyka, tararara, bum, bum bum" :) Radości po pachy hehe
 
A u nas lokomotywa i inne wiersze Tuwima i Brzechwy na tapecie. Lokomotywę lubię szczególnie za tę rytmiczność:tak:Maja jak była malutka to szalała na jej punkcie, teraz też się uśmiecha jak jej czytam
 
a u nas RMF, piosenki QUEEN i ... Miś i Margolcia ;)

aha jeszcze wierszyki mi się przypomniały

Leci leci osa koło Hani nosa - Hania śpi
Leci leci mucha koło Hani ucha - Hania śpi
Leci leci pszczoła koło Hani czoła - Hania śpi
Leci bąk tłuściutki koło Hani bródki - A tuś mi :-D
 
reklama
Do góry