reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy, zabawki i inne "atrakcje" wczesnego dzieciństwa ;-)

Butterfly88

Zakochana w Gwiazdeczce:)
Dołączył(a)
22 Luty 2010
Postów
491
Miasto
Szczecin; gg - 1328923
Proponuję rozpocząć taki temat ponieważ mamy coraz bardziej kumate dzieci :-p

Czy, i jak bawicie się ze swoimi dziećmi? :-)

Jakie zabawki najbardziej lubią? a jakie zabawy?

Czy chcą oglądać tv? i czy im na to pozwalacie? jakie bajki oglądają?

itp. :-D

a oto co znalazłam na bb.pl :-)

https://www.babyboom.pl/dzieci_1_2/czas_wolny/zabawy_tatusiow_mamus_i_dzieci.html
https://www.babyboom.pl/niemowleta/rozwoj/zabawy_z_niemowlakiem_pomyslow_nigdy_dosc.html


Moja Zuzia najbardziej lubi zabawę w ganianego, a raczej uciekanego :-p hehe lubi uciekać jak ktoś ją goni (raczkując lub biegnąc za rączkę, bo za szybko nóżkami przebiera żeby sama uciekać hihih)
Lubi też a kuku ;-) śmieje się od ucha do ucha wtedy.
no i wspinaczki to jej ulubiona zabawa. Szczególnie na krzesełko do karmienia :)baffled:)

ulubione zabawki to coraz częściej lalki bobasy i misie przytulanki które kiedyś.. biła... a teraz tuli !! ;-) ale grzechotki nadal lubi, macha w takt muzyki nimi :-p lubi panele muzyczne z odgłosami hmm jeszcze pomyślę ;-)


a co do bajek- czaem rano jej włączę ale ją nie interesuje tv ( ja wcale nie oglądam- nie mam kiedy, no tylko chyba wieczorami jak ona śpi, więc może dlatego ją nie ciekawi), za to laptop....... oj idealna rozrywka!! dlatego czasem włączam jej tu teletubisie które kocha... jak słoneczko wschodzi to ona ma niezły ubaw, ale ogląda z zainteresowaniem najwyzej kilka minut, potem wali w klawiature wiec dostaje laptopa zabawkę swojej kuzynki :-p

[video=youtube;ihiutLPcTK0]http://www.youtube.com/watch?v=ihiutLPcTK0[/video]
[video=youtube;g8UZ4rpsu_w]http://www.youtube.com/watch?v=g8UZ4rpsu_w[/video]

P.S. ten bałagan to dzieło Zuzi :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nasze aktualne hity:
- niezmiennie kubeczki (do wkładania, układania, gryzienia, roznoszenia po całym mieszkaniu)
- puzzle podłogowe (służą do robienia bałaganu, Gosia je rozwala za każdym razem jak mama je ułoży, co ciekawe - rozwalone jej już nie interesują...)
- zabawki grające (króliczek bibi, pianinko, ale szczeniaczek już nie)
- rozbebeszanie półek (ma w tym celu wyznaczone 2 półki, reszty jej nie wolno ruszać, więc nie rusza)
- uwielbia robić ze mną ręczne pranie, uwieszona na wannie, aż piszczy jak ją "niechcący" opryskam wodą (nie mydlinami)
- wszelakie pudła, kartony, im większe tym lepsze
- robienie prania (ja wkładam do pralki, Gosia wyciąga... a potem znów wkłada... i znów wyciąga...:sorry:)
- generalnie lubi wkładać i wyciągać
- lubi robić patataj


co do komputera, mój lapek już okaleczony, nie wiem jakim cudem wyrwała jeden klawisz i to tak skutecznie, że coś się tam ułamało i nie da rady zamontować... trwało to sekunde, miałam ją cały czas na kolanach, czyt. pod czujną opieką, ech...
 
Niedawno wyciągnęłam z kosza na zabawki dawno zapomnianą szmaciana lalkę. Okazał się hitem. Gosia ją wszędzie nosi, przytula, głaszcze, karmi:-)

Uwielbia też książeczki z twardymi kartami, a niezmordowaną miłością darzy taką z obrazkami zwierząt na wsi ("okruszek poznaje wieś"), codziennie muszę jej czytać, czyli wydawać dźwięki zwierząt, a Gosia przewraca kartki i pokazuje paluszkiem, które zwierzatko teraz "mówi"
 
Dziewczyny, jakimi zabawkami bawią się teraz wasze dzieci?

My mamy w użyciu lalki szmacianki, wózek spacerowy (ten najzwyklejszy), zabawki do ciągnięcia, pluszowego psa (takiego realistycznego), kredki i kolorowankę, książeczki. Lubi też ubierać czapki i buty.

zabawki interaktywne, gadające, poszły w kąt. Nie interesują jej za bardzo też sortery i piramidki, ot, czasami jak się zapomni, to coś tam pomiesza.
 
u nas od kilku dni hitem jest Mikołaj:-Dwygrzebałam gdzieś z szafy takie gadająco -śpiewająco -świecące ustrojstwo. Tyle, że używamy wersji "off" bo jak jest "on" to Zuzia się boi, choć przy tym tańczy:-D

sorter to mamy ten Garnuszek FP i nawet się bawi. Mamy jeszcze "Wesołą Zagrodę" Chicco i wydaje odgłosy zwierzątek, ale Zuzi służy jako "radio"- włącza tylko misia, który wydaje melodyjki, i wtedy tańczy:-D

Lala i miś też są ok.
Ale i tak najlepsze o co niedozwolone-przyprawy w szufladzie, łyżki, pokrywki, itp.:-D

ubierać też się lubi. i czytać, ale to pod nadzorem bo zawsze chce jeść te książki:szok:

za to totalnie olewa tego pingwina z FP co jej kiedyś kupiłam. Wczoraj wystawiłam na allegro i na lokalnych ogłoszeniach. Dziś ma przyjść babeczka obejrzeć.
zawsze to na paczkę pieluch będzie albo na jaką nową zabawkę.

zauważyłam, że Zuzia lubi się bawić "na wysokości". tz. zabawki zazwyczaj stawia na łóżku lub kolumnie od wieży i bawi się tak na stojąco. Albo siada na kanapie i się tam bawi. Na podłodze rzadko....
 
Ostatnia edycja:
Do góry