reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabieg a bardzo szybka ciąża

Czas nie ma tu nic do rzeczy, ja straciłam zdrową ciążę, która podczas badań prenatalnych i testów genetycznych rozwijała się super, a zakończyła się nagle tydzień później, po łyżeczkowaniu zaszłam w ciaze przed pierwszą miesiączką - nie brałam tego pod uwagę, ale tak mi zasugerowała sama ginekolożka, kiedy na wizycie kontrolnej trafiłyśmy na owulację. Nie rozumiała, dlaczego mam czekać, skoro macica wyglada ok, a owulacja jest ładna. Leci 28. tydzień. Nie czuj się jakkolwiek winna, staraj się podejść pozytywnie do tego wyzwania, choć chyba zawsze ciąża po stracie będzie trochę bardziej pozbawiona tej niewinności. Trzymam kciuki!
Powiem ci że będąc na kontroli powiedziałam lekarzowi że starać się nie będę ale dziecko chce mieć. Przy tej ostatniej (bo to moja druga, mam córkę 7lat), jak się dowiedziałam miałam czarne myśli że różne rzeczy się mogą wydarzyć, nie chciałam mówić, itp a teraz mam bardzo pozytywne i czuję że będzie dobrze, mimo że niedawno przeżyłam taka tragedię.
 
reklama
Jak wodac
Przepraszam Cię bardzo, ale jak można wpaść współżyjąc bez zabezpieczenia?

Co do ciąży, nie pozostaje Ci niestety nic innego jak poczekać do kolejnej wizyty. Przy tak wysokiej becie przyrost nic nie powie. beta już zwalnia i nie obowiązuje zasada przyrostów min 66%. Na takim etapie do oceny prawidłowego rozwoju ciąży służy USG. Fakt serduszko powinno być przy becie ok 10.000, ale różne historie się już zdarzały.
trzymam kciuki 🤞
Jak widać można 😅 bo bez zabezpieczenia było dluuugi czas i nic więc teraz głupia też tak myślałam. Ale cieszę się zobaczymy co będzie dalej, jestem dobrej myśli ☺️
 
Ja po obu łyżeczkowaniach w dwóch różnych szpitalach miałam jednak zalecenie, by poczekać ze 2 cykle. Ale jak już jest ciąża to dla mnie beta przy takim poziomie nie jest już wyznacznikiem. Teraz miałam przyrosty na poziomie 40% i poszłam na USG, bo ta beta to więcej stresu niż pożytku.
 
Ja po obu łyżeczkowaniach w dwóch różnych szpitalach miałam jednak zalecenie, by poczekać ze 2 cykle. Ale jak już jest ciąża to dla mnie beta przy takim poziomie nie jest już wyznacznikiem. Teraz miałam przyrosty na poziomie 40% i poszłam na USG, bo ta beta to więcej stresu niż pożytku.
Tak tylko czy przy tak wczesnej ciąży 4w6d dzisiaj też nie musi być aż taki przyrost? Mimo że beta wysoka? Może np po 7tygodjiu beta już nie powinna wzrastać tyle a teraz jeszcze tak ☺️ nigdy się tym nie interesowałam dlatego pytam. I jeszcze przy ostatniej ciąży nurtowało mnie pytanie czy jak jest 4w6d jak dziś to to jest 4tydzien ciąży czy 5tydzien ciąży? Bo np dziecka 6miesiac jest to pierwszy rok życia więc tutaj powinno być że 4w6d to 5tydzien ciąży dobrze myślę?
 
Tak tylko czy przy tak wczesnej ciąży 4w6d dzisiaj też nie musi być aż taki przyrost? Mimo że beta wysoka? Może np po 7tygodjiu beta już nie powinna wzrastać tyle a teraz jeszcze tak ☺️ nigdy się tym nie interesowałam dlatego pytam. I jeszcze przy ostatniej ciąży nurtowało mnie pytanie czy jak jest 4w6d jak dziś to to jest 4tydzien ciąży czy 5tydzien ciąży? Bo np dziecka 6miesiac jest to pierwszy rok życia więc tutaj powinno być że 4w6d to 5tydzien ciąży dobrze myślę?
Nie, to 4 tydzień. I mi na tym etapie tez już beta nie wzrastała prawidłowo mimo, że to dopiero 4 tydzień. Mam z tej ciąży syna, a ta ciaza mi udowodniła nie raz, że on się w ogóle do ogolno przyjętych norm nie stosuje.
 
No bete mega wysoka , ale skoro byłaś na kontroli po łyżeczkowaniu, To pewnie wszystko się oczyściła, ja w 2 ciąży miałam w 4tc 9 tys ,po 48h 22 tysiące ale dobrze się to nie skończyło, bo serduszko przestało bić kolo 8 tv
 
Nie, to 4 tydzień. I mi na tym etapie tez już beta nie wzrastała prawidłowo mimo, że to dopiero 4 tydzień. Mam z tej ciąży syna, a ta ciaza mi udowodniła nie raz, że on się w ogóle do ogolno przyjętych norm nie stosuje.
Lekarz mi powiedział żeby powtórzyc w poniedziałek i powinna wzrosnąć o 114% wizytę u niego mam w środę. Też uważam że każda ciąża inna, ogólnie wiedziałam że jest w ciąży czułam i ta beta miała to tylko potwierdzić ale tak wysokiej się nie spodziewałam ☺️ myslenze u mnie będzie też dobrze ☺️
 
No bete mega wysoka , ale skoro byłaś na kontroli po łyżeczkowaniu, To pewnie wszystko się oczyściła, ja w 2 ciąży miałam w 4tc 9 tys ,po 48h 22 tysiące ale dobrze się to nie skończyło, bo serduszko przestało bić kolo 8 tv
Przykro mi bardzo 😔😔😔 u mnie nie było na USG widać zarodka jeszcze ale zobaczymy co będzie na następnym widać
 
Tak tylko czy przy tak wczesnej ciąży 4w6d dzisiaj też nie musi być aż taki przyrost? Mimo że beta wysoka? Może np po 7tygodjiu beta już nie powinna wzrastać tyle a teraz jeszcze tak ☺️ nigdy się tym nie interesowałam dlatego pytam. I jeszcze przy ostatniej ciąży nurtowało mnie pytanie czy jak jest 4w6d jak dziś to to jest 4tydzien ciąży czy 5tydzien ciąży? Bo np dziecka 6miesiac jest to pierwszy rok życia więc tutaj powinno być że 4w6d to 5tydzien ciąży dobrze myślę?
Generalnie jest to 5 tydzień ciąży. Dla lekarzy 4 bo oni liczą skończone tygodnie. Tak wysoką beta a nie widać za wiele na USG może świadczyć też o zaśniadzie.
A masz może wymiary pęcherzyka?
 
reklama
Generalnie jest to 5 tydzień ciąży. Dla lekarzy 4 bo oni liczą skończone tygodnie. Tak wysoką beta a nie widać za wiele na USG może świadczyć też o zaśniadzie.
A masz może wymiary pęcherzyka?
Z tego co pisze to 14mm? Nie wiem czy dołączył się plik. A kiedy wiadomo że to zaśniad? W którym momencie idzie to stwierdzić?
 
Do góry