reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabieg drożności i niedrozna lewa strona..

Martini007

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Maj 2020
Postów
23
Hej, po dłuuugim czasie od badań różnorakich zostałam wysłana na zabieg drożności... I wyszła mi lewa strona niedrozna... Czy ktoras miała taka sytuację, że pomimo, że tylko jedna strona była 'sprawna' to po zabiegu się udało? Proszę o jakieś porady... Cokolwiek..
Edit:
Czym może być spowodowana moja niedrożność i czy idzie to jakoś ''naprawic''? Brak operacji, żadnych chorób tego typu..
 
reklama
Hej, po dłuuugim czasie od badań różnorakich zostałam wysłana na zabieg drożności... I wyszła mi lewa strona niedrozna... Czy ktoras miała taka sytuację, że pomimo, że tylko jedna strona była 'sprawna' to po zabiegu się udało? Proszę o jakieś porady... Cokolwiek..
Edit:
Czym może być spowodowana moja niedrożność i czy idzie to jakoś ''naprawic''? Brak operacji, żadnych chorób tego typu..
Niedrożność moze byc spowodowana przez wiele „czynników”. Moga to byc zrosty, polipy, czopy śluzowe itd.
oczywiscie da sie to naprawić Laparoskopowo. Na pewno lekarz wdroży odpowiednie leczenie.
mimo niedroznego jednego jajowodu ciaza jest możliwa ale jak wiadomo, powodzenie zajścia w ciaze w tym przypadku spada o polowe.
 
Hej a ja Ci odpowiem moja sytuacje. Byłam na drożności Hsg to z rentgenem. Ból, wspominam najgorzej ból kosmos.. mniejsza a wynik : oba drożne jajowody, wszystko super a dziecka dalej nie ma.. minęły 3 miesiące mówię :doktor mnie to strasznie bolało coś mamrali ze wąsko ze coś tam.. daj mi doktor laparoskopię 😀 dał :) pojechałam uśpili zrobili po operacji przychodzi doktor i mówi ze oba były niedrożne strasznie, udało się jeden jajowod uratować. Jest jeden drożny , wracać do domu ,dojść do siebie i działać. Po operacji za 1 razem się udało i zaszłam w ciąże. Także w jednym szpitalu drożne a w drugim niedrożne … taka sytauacja
 
Hej a ja Ci odpowiem moja sytuacje. Byłam na drożności Hsg to z rentgenem. Ból, wspominam najgorzej ból kosmos.. mniejsza a wynik : oba drożne jajowody, wszystko super a dziecka dalej nie ma.. minęły 3 miesiące mówię :doktor mnie to strasznie bolało coś mamrali ze wąsko ze coś tam.. daj mi doktor laparoskopię 😀 dał :) pojechałam uśpili zrobili po operacji przychodzi doktor i mówi ze oba były niedrożne strasznie, udało się jeden jajowod uratować. Jest jeden drożny , wracać do domu ,dojść do siebie i działać. Po operacji za 1 razem się udało i zaszłam w ciąże. Także w jednym szpitalu drożne a w drugim niedrożne … taka sytauacja
A możesz coś więcej powiedzieć o tej laparoskopii? Boli bardziej niż drożność?
 
Hej a ja Ci odpowiem moja sytuacje. Byłam na drożności Hsg to z rentgenem. Ból, wspominam najgorzej ból kosmos.. mniejsza a wynik : oba drożne jajowody, wszystko super a dziecka dalej nie ma.. minęły 3 miesiące mówię :doktor mnie to strasznie bolało coś mamrali ze wąsko ze coś tam.. daj mi doktor laparoskopię 😀 dał :) pojechałam uśpili zrobili po operacji przychodzi doktor i mówi ze oba były niedrożne strasznie, udało się jeden jajowod uratować. Jest jeden drożny , wracać do domu ,dojść do siebie i działać. Po operacji za 1 razem się udało i zaszłam w ciąże. Także w jednym szpitalu drożne a w drugim niedrożne … taka sytauacja
Tak, mnie tez badanie drożności bolało bardzo - uciekałam z fotela. Podobno to znak, że mogły być jakieś zrosty, bo nie powinno bolec aż tak. Ale w pierwszym cyklu po się udało :) w ogóle wszystkim planującym znajomym podpowiadam, żeby zacząć od tego badania - przyjaciółka tez zaszła w ciąże dwukrotnie, za każdym razem po badaniu drożności.
Martini - mam nadzieje, ze ewentualna operacja przejdzie bez problemów!
 
Tak, mnie tez badanie drożności bolało bardzo - uciekałam z fotela. Podobno to znak, że mogły być jakieś zrosty, bo nie powinno bolec aż tak. Ale w pierwszym cyklu po się udało :) w ogóle wszystkim planującym znajomym podpowiadam, żeby zacząć od tego badania - przyjaciółka tez zaszła w ciąże dwukrotnie, za każdym razem po badaniu drożności.
Martini - mam nadzieje, ze ewentualna operacja przejdzie bez problemów!
Szczerze mówiąc mnie podawanie kontrastu wcale nie bolało.... Nic nie czułam... Ale przy zakładaniu tej całej aparatury i cewnikowaniu to aż podskoczyłam na tym fotelu.. Ból nie do opisania. Właśnie zastanawiam się jak to będzie teraz dalej z tym wszystkim
🙄🙄🙄
 
reklama
reklama
Do góry