reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabieg łyżeczkowania

reklama
Cześć.
Pisze z takim zapytaniem iż jutro idę niestety do szpitala ponieważ ciąża obumarła w 8 tygodniu (bliźniacza brak akcji serca)
Pani doktor powiedziała że jutro pójdę dostanę tabletki poronne jeśli nie oczyszczę się sama w środę będzie zabieg lyzeczkowania i moje pytanie brzmi co jest gorszd zabieg czy te tabletki nie ukrywam że boję się tych tabletek bardziej niż zabiegu.
Hej, moja ciąża też obumarła w 8 tyg😥Miałam zabieg łyżeczkowania 21 grudnia, nie robiłam po tabletkach, bo jest to większy ból i ta świadomość, że musisz wydalić z siebie martwe płody. Często jest tak, że po tabletkach i tak kończy się łyżeczkowaniem. Po zabiegu musisz kolejne starania odłożyć na 3-4 miesiące, żeby organizm i psychika wróciły do normy. No i radzę Tobie szukać przyczyny straty, żeby przy kolejnej dzidzi nie przeżywać tego samego. Trzymaj się cieplutko. Jestem całym sercem z Tobą.
 
Dziewczyny a zapytam jeszcze kiedy wystąpiła u was pierwsza miesiączka po lyzeczkowaniu?
U mnie też normalnie, 25 dni. Myślę, że wszystko zależy od organizmu. Bo mnie absolutnie nic nie bolało po zabiegu, dużo mniej, niż przed zabiegiem,do tego krwawiłam bardzo delikatnie może ze 3 dni.
 
Miałam zabieg łyżeczkowania też w 8 tyg. Puste jajo płodowe. Sam zabieg trwa 15 minut pod pełna narkozą. Tabletki hmm pierwsze wywołały u mnie skurcze bóle mocne ale poronilam na wpol podawano kolejne ale nic nie dawały wiec zrobiono zabieg. Każda kobieta reaguje inaczej
W jakim czasie po zabiegu lekarz dał zielone światło do kolejnych starań? To samo pytanie kieruję do reszty dziewczyn aktywnych w tym wątku bo wiem że zdania lekarzy są mocno podzielone :) Pomijając fakt że to oczywiście sprawa indywidualna.
 
Ostatnia edycja:
W jakim czasie po zabiegu lekarz dał zielone światło do kolejnych starań? To samo pytanie kieruję do reszty dziewczyn aktywnych w tym wątku bo wiem że zdania lekarzy są mocno podzielone :) Pomijając fakt że to oczywiście sprawa indywidualna.
W szpitalu powiedzieli mi, ze mam odczekać minimum 3 miesiące, bo jeśli postaramy się za wcześnie to możemy ponownie stracić ciąże. My zaczęliśmy się starać po 4 jakoś tak, bezskutecznie. Jak poszłam z tym do innego ginekologa to ten powiedział, ze trzeba było się starać zaraz po zabiegu, bo wtedy największe szanse... do tej pory nie wiem kto ma racje 🤔🤷‍♀️
 
reklama
W jakim czasie po zabiegu lekarz dał zielone światło do kolejnych starań? To samo pytanie kieruję do reszty dziewczyn aktywnych w tym wątku bo wiem że zdania lekarzy są mocno podzielone :) Pomijając fakt że to oczywiście sprawa indywidualna.
Ogólnie mi lekarz powiedział że lepiej odczekać ze 3 cykle. Generalnie bardzo szybko mi się zagoilo wszystko ale ja dopiero teraz czyli po 8 miesiącach za zaczelam kolejne starania. Znamy przyczne więc zobaczymy jak będzie 🙂
 
Do góry