reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabieg na polipy ..a ciąża

Adiii

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
15
Witam

moi drodzy
na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem w ogromnym szoku , staramy sie z żoną o dziecko juz ok 1 roku , żonie na badaniach u ginekologa wyszły 2 polipy i Pani Ginekolog kazała je natychmiast usunąć ponieważ upierała się że przez te polipy zajscie w ciąże jest niemożliwe.

dziś małżonka zrobiła test - 2 tygodnie przed zabiegiem na usunięcie polipów, no i wyszły dwie kreseczki na teście , okres się spóznia kilka dni, planujemy zrobic badanie z krwi beta hCG
cieszymy się ogromnie i zarazem martwimy ponieważ doszły nas słuchy że ciąża może byc zagrożona przez te polipy , jakie jest wasze zdanie na ten temat?


pozdrawiam serdecznie !!
 
reklama
Może być różnie. Zależy w którym miejscu są polipy. Czy endometrialne czy na szyjce. Ja prawdopodobnie poroniłam właśnie przez polip, ale w Waszym przypadku może być inaczej.
 
Może @Aniaanka się tutaj wypowie :) tak jak @jasani pisała, niestety może być różnie, mogą się pojawić krwawienia, a szansa tak na prawdę 50%50. Z tego co wiem to w ciąży nie usuwa się polipów, raczej się je tylko obserwuje. U Jasani nie skończyło się to dobrze, natomiast Ania jest bodajże w 17 tygodniu i wszystko idzie w dobrym kierunku. Ciężko coś przewidziec, trzymam kciuki jednak żeby się udało :)
 
Ja mam polip 10 mm i jestem w 5 tc. Lekarz mowil ze w malym syopniu przyczyniaja sie do poronien. Trzeba obserwowac je
 
A gdzie te polipy sa zlokalizowane? Jak sa w szyjce macicy to nie maja wplywu na ciaze ale nie wolno ich usuwac w trakcie ciazy. Ja mam polipa w szyjce macicy ktory na poczatku ciazy krwawil, potem sporadycznie a obecnie wcale. Jest tez drugi rodzaj polipow ktore sa w macicy a nie w szyjce.
 
Cześć!
Jestem z innego wątku-mam pytanko-może któraś Kobietka pomoże.
Miałam usuwane jajowody przez laparotomię-ile trzeba odczekać do starań?
Mam sprzeczne informacje-niektórzy lekarze mówią 6 miesięcy, inni,że nie ma co czekać A generalnie szwy w środku (mięśnie,otrzewna)rozpuszczaja się do 8 miesięcy.....będę wdzięczna za odpowiedzi ;)
 
A gdzie te polipy sa zlokalizowane? Jak sa w szyjce macicy to nie maja wplywu na ciaze ale nie wolno ich usuwac w trakcie ciazy. Ja mam polipa w szyjce macicy ktory na poczatku ciazy krwawil, potem sporadycznie a obecnie wcale. Jest tez drugi rodzaj polipow ktore sa w macicy a nie w szyjce.

To są polipy endometrialne, jeden 8x5 drugi 5x4mm. Zrobiliśmy bete w 4 dniu po terminie miesiączki i wyszła 3525.40 mlU/ml
 
reklama
Do góry