reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki,jedzenie...mamowe dylematy na 10 miesięcy :(

scales

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
73
Miasto
Irlandia,Tullamore
Witam was dziewczyny:-) dawno mnie nie było bo kurcze nie miałam dostępu do neta..no więc mam taki dylemat..problem..sama nie wiem-bo jakoś do tej pory się tym nie przejmowałam aż do czasu spotkania z drugą mamą-taką troszkę przesadną,no ale postanowiłam zasięgnąć waszej opinii...otóż moja mała ma przeszło 10 miesięcy i jednego zęba, który wyszedł jej jak miała 9..i dalej echo..na ogół jemy papki: na śniadanie kaszka ryżowa potem obiad to jakaś zupka(też papka) i deserek owoce oczywiście zmiksowane i kolacja znowu kaszka...w ciągu dnia je chrupki kukurydziane i biszkopty..mamy skazę białkową więc powoli wprowadzamy nowe rzeczy - i ta owa mama mi powiedziała że to może być przeze mnie bo dziecko nie gryzie! no ale jak ma skoro nie ma zębów? i przeze mnie hamuję się wyjście następnych zębów:crazy: nie bardzo mi się to podoba no ale może....bo jej córka ma 7 miesięcy,2 zęby i sama gryzie...och mnie zdenerwowała!!! mówię wam...no ale czy to możliwe że ma racje?
 
reklama
Myślę że nie musisz się przejmować. Zęby różnym dzieciom wyrastają w różnym czasie. Mój mały nie ma jeszcze zadnych zębów, co prawda jeszcze ma czas bo ma dopiero 5 mies. Ale jak rozmawiałam z moją mamą to mówiła że mi wyrosły zęby dopiero na 1 rok, a wtedy to 4 na raz. Tak więc może Twojemu maleństwu też za jakiś czas wyjdą następne. A to czy gryzie czy nie gryzie to nie wpływa na to kiedy zęby wyrosną. A podobno im póżniej zęby wyrosną to tym lepiej, bo są lepiej zmineralizowane i mniej się psują. :-)
 
To kiedy wyjdą zęby, jest raczej sprawą genetyki - jeśli Tobie późno wyszły zęby, to dziecku też.
U mojej córki pierwszy ząb pojawił się, jak skończyła 10 miesięcy.
No ale do gryzienia możesz już teraz śmiało córkę przyzwyczajać :)
 
Moj synek ma juz prawie 10 miesiecy i zadnego zabka, w tym tygodniu mu dziaselka nabrzmialy i wydaje mi sie, ze mu ida 2jedyneczki od gory:tak::-)

Ciesze sie i to bardzo!! i nie moge sie doczekac az zobacze te sliczne zebolki:-D

Nie przejmuj sie, wszystko u was jest w porzadku:tak:
 
reklama
Do góry