reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbki, ząbki.. idą ząbki!!

reklama
witam, mam dziwny prblem dzidzius ma 2 miesiace i 2 tygodnie od tygodnia zrobił sie bardzo marudny ciągle płacze, zaczol sie slinic kłade go na brzuszek to zawsze wielka plama sliny zaczoł ulewac , na policzkach ma chrostki nie widoczne jednak jak dotknę policzków to czuc i sa bardzo suche,... zaczełam podejrzewac ząbkowanie bo czytałam na internecie ze zdarza sie niektórym dzieciaczką szybciej jednak nie jestem do konca pewna poniewaz niema wcale na dole czerwonych ani spuchniętych dziąselek jednak jak mu wragę naciągnę to widac pod dziąsełkiem 2 ząbki no i dolne dziąsełka ma bardzo jasne w porównaniu do górnych.prosze o pomoc moze któras miała podobnie co to moze byc?

aha i czy to prawda ze jak się mierzy temperaturke w pupie zawsze odejmuje sie 5kresek??
i ile stopni powinien miec niemowlak mając temperature?????
 
Ostatnia edycja:
Laura gratki :))

Paulina12331 - po pierwsze to co piszesz mnie wygląda na alergię - płacz (może być spowodowany bólem brzuszka), ulewanie i krostki na polikach - jeśli karmisz mm skonsultuj się z pediatrą, być może potrzebna będzie zmiana mleka na HA lub preparat mlekozastępczy, jeśli karmisz piersią - może uczulenie na produkty nabiałowe? Tak czy inaczej pokaż dziecko lekarzowi. To raz. Dwa - owszem, ząbkowanie zdarza sie u tak małych dzieci, ale naprawdę rzadko, trzeba najpierw wykluczyć alergię. Mój też ślinił się niemiłosiernie odkąd skończył 2 miesiące, a pierwszy ząbek wyszedł, jak miał 6 miesięcy skończone. Więc jak widać, to nie reguła. Jeśli mierzysz temperaturę w odbycie trzeba odjąć 5 kresek, to prawda, ale moja rada - próbuj mierzyć pod paszką. U takiego maluszka bardzo łatwo jest o uszkodzenie odbytu, ja mojemu synkowi nigdy w pupie nie mierzyłam, zawsze pod paszką. Temperatura niemowlaka powinna być taka jak u dorosłego, czyli 36,6 to temperatura normalna, od 37 st. to stan podgorączkowy. Lekarze mówią, że temperaturę powinno zbijać się lekami dopiero od 38,5 st. Ja nigdy nie czekam tak długo, mój synek mając 37,8 jest rozpalony, marudny, płaczliwy, pokłada się itp. Wszystko więc zależy od dziecka.
 
dziękuje za radę udam się jak najszybciej do pediatry. jak mierzyłam w pupie miał gorączke 37,7odjc 5kresek 37,2 czyli jak napisalas to stan podgorączkowy własnie kicha tez na dzien koło 30razy mozliwe ze to alergia tylko na co?kurze wycieram codziennie, a moze na siersc zwierzęcą bo mamy psa w domu hm. no zobaczymy co powie pediatra,karmie mlekiem sztucznym.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli kicha tak często i ma stan podgorączkowy może katar sie zaczyna. Nie jestem pewna, czy u tak małych dzieci alergia objawia się katarem, raczej nie.
 
reklama
U Nas to jakoś szybko. Ósmy ząbek już się wybił. Jak widać nie ma reguły. Pierwszy też jak był wyczuwalny to po dniu-dwóch się pojawił. Pieszczoszka nic się nie martw, im później wyjdą tym dłużej będzie miała :D
 
Do góry