reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

Anka.G

Mama Damiana i Miłosza
Dołączył(a)
5 Marzec 2005
Postów
997
A ja chciałam zapytać ...jak wygląda stan ząbków waszych czterolatków.
Czy leczycie ząbki?
 
reklama
Witam. Mój synuś ma co prawda 5 lat, ale o ząbki dbamy. Wyskoczyła mu właśnie pierwsza dziura :( Ale od początku. Uważam żeby dziecko miało zdrowe zęby to jest jedna zasada: odpowiednia dieta i higiena. Dziecko musi zażywać wapń i wit.D, myć zęby, trzeba kontrolować stan ząbków co jakiś czas i lakierować mleczaki, a stałe szóstki jak sie pokażą lakować (do siódmego roku życia bezpłatne). Jeśli chodzi o dietę, to kakao wypije tylko w przedszkolu, oprócz tego jogurciki, pasty rybne (z białym serem), serki homogenizowane, zupy zabielane śmietanką, no i tran. Pastę do mycia tylko Elmex, nie uznaję innej.
Jak nic z siebie nie damy, to nasze pociechy w wieku 30 lat będą miały sztuczną szczękę...niestety :(
 
Moja Julia miała 5 lat jak poszliśmy do dentysty myślałam że nie zrobi ale zrobiła i było ok
:-D:-)teraz jest pod stałą kontrolą i co 2 miesiące chodzimy do dentysty...:-D
 
My bylismy na pierwszej wizycie tydzien temu. Poszlismy na przeglad zabkow i jak sie okazalo mial w 5 leciutka prochnice. Pani doktor stwierdzila ze jesli sie David zgodzi to ona mu od razu tego zabka zaleczy. I o dziwo moje dziecko bez sprzeciwu siadlo na flotel od razu otworzyl buzke, Pani doktor pokazala mu wszystko jak dziala na raczce. I jakie bylo moje zdziwienie ani razu sie nie ruszyl :shocked2:
Myslalam ze bedzie krzyk czy cos w tym rodzaju a tu nic :tak:
Nastepna wizyta kontrolna za 3 miesiace :-)
 
Mój Damian nie jest taki pokorny , niestety ma próchnicę i nie lekko siada na fotelu:-(

Pozdrawiam
 
Do góry