reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

baśka

Mama Karola i Bartka
Dołączył(a)
20 Lipiec 2005
Postów
8 483
Miasto
Elbląg
na zęby nie ma żadnej reguły, od tej kolejności wzorcowej tez zdarzają się odstępstwa...mój pedzi jak szalony i przypuszczam że i trzonowce wyjdą przed rokiem, Karol zaraz po roczku miał 12 zębów...teraz się zastanawiam nad tym że za mycie trzeba się wziąc niestety...a znam i takie maluchy z czerwca 2006 co pierwszy ząbek miały w 10-11 mcu

ponieważ temat się rozwija na innych watkach - ostatnio na butelkowych....moze by przeniść na osobny dyskusje pastach, szczoteczkach i zabkach po prostu:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
U nas góra idzie pełną parą. Już mamy na wierchu jedną dwójeczkę.
I cały czas wyłażą.
My myjemy już ząbki pastą NENEDENT BABY od 6m-ca. Fajna i Mania lubi jak ją masuję po dziąsełkach:)
 
Ja zakupiłam szczoteczkę taką na palec silikonową jak tylko pojawił się pierwszy ząbek :-D Rytuałem jest codzinne mycie przy wieczornej kąpieli.
Moja dentystka powiedziała, ze paste moge wprowadzić jak mała będzie miała conajmniej 4 zęby i poleciła elmex (jej syn ma 19 lat, od zawsze myje nią zęby i nie wie co to borowanie :szok:). Elmex nie ma smaku (w przeciwieństwie do innych past) dzięki czemu dziecko, które zaczyna od razu od tej pasty, chętnie nią myje ząbki.
 
My też myjemy wieczorami przed kąpielą już 3 ząbki:)
I jak pisałam tą pasta NENEDENT Baby do kupienia w aptece za 25zł.
I ja mam też tą szczotkę silikonową, jednak wolę z mikrofibry.
 
U nas góra idzie pełną parą. Już mamy na wierchu jedną dwójeczkę.
I cały czas wyłażą.
My myjemy już ząbki pastą NENEDENT BABY od 6m-ca. Fajna i Mania lubi jak ją masuję po dziąsełkach:)

ooo dobrze wiedziec o tej pascie bo też musimy zacząć zębiska szorować - a ona ma jakiś smak?

co do szczoteczek to ja kupiam juz dawno takie ***NUBY*** SZCZOTECZKI __ 3 sztuki __ 3 etapy 7m+ (914755546) moda.allegro - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
i moja strasznie lubi tą pierwsza tak do zabawy jako gryzaczek na swędzące dziąsła

A co do elmexu to sie zgodze - b. dobra pasta
 
ja używam elmex dla Karola i ma piekne ząbki, kupiłam też te nuby ale Bartek ich nie lubi (a kupe kasy wydałam, widziałam teraz odpowiednik babdream w rossmanie za jedną trzecią ceny:)) chyba ta na palec lepsza...
my mamy 5 zębów i chyba na razie chwilę przerwy - choc w buzi oczywiscie grzebie ale pewnie z kości kolejne wychodzą i swędzi
 
A Adrianek nadal nie ma żadnego ząbka :-D
Ja miałam późno zęby, pierwszy ząb wyszedł jak miałam rok i miesiąc :szok: więc może i Adi będzie miał tak późno??
 
ooo dobrze wiedziec o tej pascie bo też musimy zacząć zębiska szorować - a ona ma jakiś smak?

co do szczoteczek to ja kupiam juz dawno takie ***NUBY*** SZCZOTECZKI __ 3 sztuki __ 3 etapy 7m+ (914755546) moda.allegro - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
i moja strasznie lubi tą pierwsza tak do zabawy jako gryzaczek na swędzące dziąsła

A co do elmexu to sie zgodze - b. dobra pasta

Mam te same gryzaki :tak: a tej szczoteczki bedziemy uzywac pozniej,jak juz tak naprawde zaczniemy zeby myc...ale najpierw musza sie pojawic :-D bo jak narazie ani widu ani slychu...:dry:
Nakladke na palec silikonowa tez mam...smaruje malej dziasla zelem dentinox i wtedy masuje ta nakladka.Siedzi cicho zdziwiona co to tez mama jej w buzce kombinuje :-)
 
reklama
baśka myślę że jeszcze szóstego w niedługim czasie możecie się spodziewać, bo z tego co pamiętam zęby parami wychodzą;-)mi Jasiek jak na razie nic nie pozwala włożyć do buzi...
 
Do góry