reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbki

tusia221

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2005
Postów
26
Chcialam zapytac czy myjecie zabki waszym dzieciom i jaka pasta,otoz ja myhe colgate 0-2 i zastanawiam sie czy synek moze ja polykac,bo przeciez jeszcze nie umie wypluwac i juz sama nie wiem,moze sama woda?
 
reklama
Niedawno oglądałam jakiś program o myciu ząbków maluchów i w tym wieku wystarczy gdy mama myje swoim palcem i wodą bez żadnych dodatków.Oczywiście gdy ząbki są myte szczoteczką to super. Na pastę jest czas od około 2 roku.
 
Mycie ząbków u Ani polega na gryzieniu szczoteczki. Nie da sobie wyszczotkować. Chyba najlepiej właśnie palcem (rąbkiem pieluchy) wychodzi nam mycie, chociaż nie zawsze mam "dostęp" do ząbków. Ania nie używa jeszcze pasty.
 
Ja czasami daję szczoteczkę z odrobiną pasty colgate, ale wiem że dopóki dziecko nie umie wypluć pasty to nie powinno jej dostawać. A mycie to polega na gryzieniu szczoteczki. Ale muszę się przyznać że zapominamy o tym myciu :zawstydzona/y:
 
U nas z myciem ząbków niet problemu.
Używamy pasty bez fluoru.
Najpierw sama mu szoruję a potem daję mu szczoteczkę do rączki i on sam sobie po ząbkach mazia, gryzie szczoteczkę albo migdałki myje :-)
Co do plucia pasty to jeszcze nie umie i połyka tą bez fluoru. Gaba też z początku nie umiała ale z wiekiem w formie zabawy uczyliśmy ją a teraz nie ma problemu.
 
reklama
a my używamy tą colgate 0-2 z minimalną zawartością fluoru, dajemy na szczoteczkę baaaaaaaaardzo malutko pasty i myju myju co wieczór przy kąpieli, Majcia daje sobie bez problemu ząbki szorować
 
Do góry