reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie... Co na bolące dziąsełka naszych pociech w Irlandii

Agus936

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2011
Postów
136
Witam. Mieszkam w Irlandii i mam maego synke, szykujemy sie na przykre zabkowanie i zastanawiam sie czy mozna tu dostac jakies zele lub cos by zlagodzic bol....
 
reklama
w PL dobrymi żelami są Dentinox lub Bobodent ale pewnie w IRL tego nie dostaniesz może masz kogoś kto może Ci wyslać? Ewentualnie gryzaki prosto z lodowki bardzo zimne dobrze robią dziecku lub marchewka z lodówki dzieci lubia sobie ciumkać a zimne łagodzi ból i swędzenie. Zaproponowala bym jeszcze zwyklą szczoteczkę dla dzieci dawac do rączki dziecko sobie będzie gryzło a "włosiem"szczoteczki jednocześnie będzie draapało dziąsła... To były moje sposoby na przetrwanie tego trudnego i bardzo długiego okresu.
 
ja takze moge polecic dentinox, moze ktoś Ci wysle? u nas w czasie zabkowania uzywamy na noc syropek przeciwbolowy i przeciwgoraczkowy-nurofen
 
Ja również polecam dentinox. Natomiast tutaj (mieszkam w Dublinie) polecam TEETHA, w maści albo saszetki, naprawdę nam pomaga w ząbkowaniu;-) Koszt ok 6-7e.
 
Ja polecam Vibrucol w pl kupuje w czopkach ,a tu maja w taki malych ampulkach w plynie.jak dla mnie sper pomaga lepej od żeli i nurofenu.:tak:
 
Witam mamusie :-)

Jestem mamą 10 miesięcznej Martinki. My przygodę z ząbkami zaczęłyśmy, gdy mała miała 4 miesiące. Bardzo długo to trwała, bo pierwsze ząbki pojawiły się dopiero w 8 miesiącu( dolne jedynki), chociaż każde dziecko jest inne (u mnie tez tak długo wychodziły). Teraz męczymy się i czekamy na kolejne;-)

Na ból u nas pomaga tylko żel BONJELA jest on w niebieskim opakowaniu i można go kupić prawie w każdym sklepie spożywczym, ma smak anyżu i mała go uwielbia. Jak widzi że biorę żel to wyjmuje i podaje mi smoczek,oblizuje się i krzyczy jak za wolno to robię (prawie jak uzależnienie hehehe)
W nagłych przypadkach stosuję NUROFEM albo CALPOL jeśli nic innego nie działa.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki
 
ja polecam camilie to takie ampulki z plynem ktore polecila nam nasza pani doktor:) bardzo dobre choc moje dziecko z takich ktore zabkownie przechodzilo prawie bezobjawowo:) ale znam osoby ktore camilie stosowaly przez dluzszy czas i pomoglo
 
reklama
Do góry