reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbkowanie,czy to już? jakie objawy?

Czyli to chyba ubjawy normalne w tym wieku: ślinienie, pocieranie uszka, masowanie dziąsełek zabawkami, a do tego okresowe problemy ze ssaniem, "dni marudy"... Małgosia też to ma :)
 
reklama
Hmm pocieranie uszka i problem z ssaniem to może być objaw zapalenia uszka a nie ząbkowania Ciapaczku.
 
My tez z utęsknieniem czekamy na tego pierwszego ząbak, u nas juz to bardzo długo trwa, już wczoraj niby widziałam coś białego, ale dziś juz nie widzę. Ale mój szwagier jak zobaczył jej dziąsełka, to mówił, że to juz niedługo, a wkońcu ma 2 córki to chyba wie. :)
 
A u mojego Bartoszka juz widać dwa ząbki maruda straszny , rączki w buzi ciągle, ale dwia białe juz wyłażą. od dwuch tygodni. A zaczęło się od podwyższonej temperatury (o kilka kresek). Pani doktor zbadała i nic, ale stwierdziła że na ząbki to jeszcze za wcześnie a za 4 dni zaczęły wyłazić. Ale mogłam się tego spodziewać, teściówka mówiła że mąz dostał ząbki na początku czwartego miesiąca. Ale u każdego dzieciaczka inaczej.... mojej znajomej ma 2 latka i 8 ząbków , a pierwsze wyszły w 8 miesiącu.
miejmy nadzieje że im wcześniej to maluszki mniej cierpią. pozdrawiam wszystkie mamausie i maluszki. Juz niedługo będą szorować szczoteczką.......
 
Julka ślini się już 2 miesiące i też wszystko pakuje do dziuba.. ale mam ndzieję że nie bedzie ząbków zbyt wczesnie bo  biada moim cyculkom.. juz teraz potrafi nieżle ugryźć a co dopiero bedzie potem  :laugh:

Jesli chodzi o czas wychodzenia żebów to różnie bywa.. mój chrześniak miał 4 miesiące i 2 tyg.. a przyrodnia siostra Julki  już chodziła a  zebów nie miała.. zaczeły rosnąć gdy skonczyła 11 miesięcy..

A TO  OBOWIĄZKOWE LEKI W  DOMU W CZASIE ZĄBKOWANIA I PO SZCZEPIENIACH VIBURCOL (USPAKAJAJĄCE) I SPASCUPREEL (PRZECIW BÓLOWE)
SĄ HOMEOPATYCZNE -POLECIŁA MI JE LEKARKA RODZINNA A LASKI W APTECE POTWIERDZIŁY ŻE SĄ SUPER  ( WSZYSTKIE MAJĄ MAŁE DZIECI WIĘ  IM WIERZĘ!!)
 
nas pediatra spytała kiedy my ząbkowaliśmy,a ja miałam tak z pół roczku ale mąż miał 4,5 miesiąca,więc moze niedługo się zacznie ::) :)
 
Moja Lenka tez się ślini ale Ona to robi od kiedy pamiętam :) Systematycznie chodzę do pediatry żeby co jakiś czas wykluczyła mi zapalenie ucha bo ciągle marudzi, pociera ucho ale dodatkowo wszystko gryzie. Mam już miliony malinek na twarzy i ramieniu :) Na szczęscie już zaczeły pojawiać sie białe plamki tylko te bielsze plamiki sa w miejscach zebow trzonowych hm.... Poczekamy zobaczymy :)
Ale mnie już chyba nic nie zgdziwi... Wierzcie lub nie ale tam gdzie ja rodziłam dziewczyna urodziła dziecko z dwoma ząbkami. Niestety ząbki trzeba było wyrwać aby dziecko sie nie zakrztusiło, bo ząbki mogłyby wypaśc...
Ale tak samo czekamy już na te pierwsze ząbki :)
 
secasia pisze:
Ale mnie już chyba nic nie zgdziwi... Wierzcie lub nie ale tam gdzie ja rodziłam dziewczyna urodziła dziecko z dwoma ząbkami. Niestety ząbki trzeba było wyrwać aby dziecko sie nie zakrztusiło, bo ząbki mogłyby wypaśc...
Ale tak samo czekamy już na te pierwsze ząbki :)


tak moge w to uwierzyć bo już kilka takich przypadków słyszałam, zdarza się to podobno rzadko, są to ząbki "przedmleczne" mleczaki potem wyrosną... ;D ;D ;D ;D ;D
 
Też słyszałam o takim przypadku, że dzidziuś urodził się z ząbakami, ale najgorsze było to, że dalsze ząbkowanie dopadło go już w drugim miesiącu i to było straszne, bo wtedy jeszcze nie umiał sobie nawet gryzaczka potrzymac, żeby pomasowac dziąsełka... :-[
 
reklama
mama mi mowila o takim zwyczaju,ze jak ktos wypatrzy pierwszy zabek,to trzeba mu kupic sukienke. mnie sie podoba,bo przyda mi sie nowa kiecka ;D , wiec wypatruje zabkow z niecierpliwoscia ;D tylko co kupic w takim wypadku facetowi?? ;D
 
Do góry