reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie u 3,5 miesięcznego dziecka?

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed jedzeniem dałam mu Nurofen.

Powiedzcie mi proszę, czy u tak maleńkiego dziecka może to być już ząbkowanie?
 
reklama
Rozwiązanie
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed...
A po co mu podałaś Nurofen? Paracetamol też byłby słabym pomysłem bo nie podaje się maluchom leków bez powodu!!!!!!
Może być ząbkowanie ale nie musi, wciskanie od razu leków w dzieci jest mega szkodliwe, no chyba że ma gorączkę ale to taką powyżej 38.5. wtedy możesz podac. Nie wcześniej. I lepiej zamiast tego zaopatrzyć się w jakąś maść na dziąsła
 
Wiesz co, moja ma obecnie 4.5 miesiąca ale też już ząbkuje. Pamiętaj że ząbkowanie trochę trwa, więc u Was również mogło się już zacząć. U nas prawdopodobnie też zaczęło się to po 3 miesiącu. Oczywiście na początku nie wiedziałam że to ząbki ale teraz już jestem pewna, bo ma białe kreski.
Mam ten sam problem z jedzeniem. Już były dwa dni że piła od razu a dzisiaj co karmienie to wypluwa. Widać, że boli ją. Jeśli mogę Ci coś polecić to kup sobie maść dentinox lub jakaś inna na ząbkowanie i smaruj jej lekko przed jedzeniem - u nas póki co działa. I dużo spokoju. Nie denerwuj się kiedy nie chce pić, on jak raz nie zje to się nie zagłodzi (oczywiście mówię raz - moja też już miała dzień że jedno karmienie pominęła). U mnie kiedy wypluwa robię też tak, że ja z nią siedzę i na spokojnie jej podsuwam co kilka chwil, w końcu załapie i pije.
Również dałam już dwa razy paracetamol w czopku ale jakoś za tym nie jestem póki nie ma aż tak źle, bo bym jej musiała codziennie dawać na ból.
Powodzenia :)
 
A po co mu podałaś Nurofen? Paracetamol też byłby słabym pomysłem bo nie podaje się maluchom leków bez powodu!!!!!!
Może być ząbkowanie ale nie musi, wciskanie od razu leków w dzieci jest mega szkodliwe, no chyba że ma gorączkę ale to taką powyżej 38.5. wtedy możesz podac. Nie wcześniej. I lepiej zamiast tego zaopatrzyć się w jakąś maść na dziąsła
Jak bez powodu ?!!
Płakał ponad 2 godziny że tchu nie mógł złapać i się zanosil.
Plakal tak tylko raz ,gdy był po szczepieniu
 
Wiesz co, moja ma obecnie 4.5 miesiąca ale też już ząbkuje. Pamiętaj że ząbkowanie trochę trwa, więc u Was również mogło się już zacząć. U nas prawdopodobnie też zaczęło się to po 3 miesiącu. Oczywiście na początku nie wiedziałam że to ząbki ale teraz już jestem pewna, bo ma białe kreski.
Mam ten sam problem z jedzeniem. Już były dwa dni że piła od razu a dzisiaj co karmienie to wypluwa. Widać, że boli ją. Jeśli mogę Ci coś polecić to kup sobie maść dentinox lub jakaś inna na ząbkowanie i smaruj jej lekko przed jedzeniem - u nas póki co działa. I dużo spokoju. Nie denerwuj się kiedy nie chce pić, on jak raz nie zje to się nie zagłodzi (oczywiście mówię raz - moja też już miała dzień że jedno karmienie pominęła). U mnie kiedy wypluwa robię też tak, że ja z nią siedzę i na spokojnie jej podsuwam co kilka chwil, w końcu załapie i pije.
Również dałam już dwa razy paracetamol w czopku ale jakoś za tym nie jestem póki nie ma aż tak źle, bo bym jej musiała codziennie dawać na ból.
Powodzenia :)
Ja byłam dzisiaj mega wystraszona bo to był płacz z krzykiem ... Nie dało się uspokoić. ...
Wylałam dzisiaj 6 butelek mleka bo chciałam próbować podac.

Dziękuję za radę. Kupię tej zrobi będę stosować. Zobaczymy jak się sprawdzi
 
Jak bez powodu ?!!
Płakał ponad 2 godziny że tchu nie mógł złapać i się zanosil.
Plakal tak tylko raz ,gdy był po szczepieniu
Rozumiem Twój niepokój jako mamy ale naprawdę, płacz dziecka nie jest powodem do podawania mu przeciwbólowych leków... To jeszcze bardzo małe dziecko. Tak jak pisze koleżanka wyżej, ząbkowanie trwa kilka miesięcy, nie wyobrażam sobie, żeby za każdym razem jak dziecko zapłacze dawać mu Nurofen..
 
Rozumiem Twój niepokój jako mamy ale naprawdę, płacz dziecka nie jest powodem do podawania mu przeciwbólowych leków... To jeszcze bardzo małe dziecko. Tak jak pisze koleżanka wyżej, ząbkowanie trwa kilka miesięcy, nie wyobrażam sobie, żeby za każdym razem jak dziecko zapłacze dawać mu Nurofen..
Dlaczego za każdym razem razem jak dałam pierwszy raz w życiu?
Sama.naoisalan w poście że denerwuje się tym,że dałam ten Nurofen a Ty mnie na dzień dobry opier...za to,jakbym chciała mu krzywdę zrobić.
Stąd jest ten post tutaj do osób z doświadczeniem. To moje pierwsze dziecko ,jedyne i ukochane.wiadomk,że chce najlepiej dla niego.
Ja sama staram się unikać leków przeciwbólowych bo jestem chora na białaczkę i dla swojego dziecka tym bardziej zrobiłabym wszystko co najlepsze
 
Rozumiem Twój niepokój jako mamy ale naprawdę, płacz dziecka nie jest powodem do podawania mu przeciwbólowych leków... To jeszcze bardzo małe dziecko. Tak jak pisze koleżanka wyżej, ząbkowanie trwa kilka miesięcy, nie wyobrażam sobie, żeby za każdym razem jak dziecko zapłacze dawać mu Nurofen..
Jak dziecko się zanosi,usypia że zmęczenia ale krzyczy nieustannie ponad dwie godziny to dla mnie jest znak że jest jakiś bol.
Po szczepieniu,pediatra mnie ochrzanil, że nie dalam od razu paracetamolu....
 
reklama
Jak dziecko się zanosi,usypia że zmęczenia ale krzyczy nieustannie ponad dwie godziny to dla mnie jest znak że jest jakiś bol.
Po szczepieniu,pediatra mnie ochrzanil, że nie dalam od razu paracetamolu....
Zapytałaś w poście czy dobrze zrobiłaś. Ja Ci napisałam, że moim zdaniem nie. To po co pytałaś, skoro nie chcesz przyjąć czyjegoś punktu widzenia... Skoro wiesz że dobrze ze dobrze zrobilas to po co to pytanie
 
reklama
Rozumiem Twój niepokój jako mamy ale naprawdę, płacz dziecka nie jest powodem do podawania mu przeciwbólowych leków... To jeszcze bardzo małe dziecko. Tak jak pisze koleżanka wyżej, ząbkowanie trwa kilka miesięcy, nie wyobrażam sobie, żeby za każdym razem jak dziecko zapłacze dawać mu Nurofen..
Jeżeli dziecko płacze i krzyczy z bólu, to zamiast dać dziecku coś przeciwbólowego, autorka miała pozwolić na to, żeby cierpiał? Mój syn jak ząbkował, to żadne maści mu nie pomagały i wolałam dać mu syrop przeciwbólowy, żeby się nie męczył i on i ja. Ciebie jak coś boli to też nie bierzesz lekarstw?
 
Do góry