reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Aniela, a to napewno szóstki? Te idą chyba jakoś ok piątego roku, a może to piątki tylko tak dalej przesunięte?

Niestety szóstki to są... Potwierdzone. Jeśli chodzi o zęby to moja Zu zawsze na bakier z nimi... Dolne dwie dwójki wyszły jej dopiero pół roku temu...:sorry2: A pierwszy ząb jaki wyrósł to górna dwójka:sorry2:
 
reklama
Agik u mojej Zu długi czas mycie zębów polegało na zjadaniu pasty, ale ostatnio się poprawiło i wystarcza tłumaczenie, że tak jak myje się rączki, dupkę itp trzeba też dobrze umyć ząbki.
Więc szoruje z zapamiętaniem (z tym, że w zakamarkach muszę pomóc) , a potem ogląda z zachwytem w lustrze jakie są białe i błyszczące;-)

(klepsydra do mycia ząbków wisi na lustrze i się kurzy...)
 
Ja tez polecam _Wam elektryczna szczoteczke...jest dokladniejsza :-) Z reszta sama uzywam i widze duza roznice po myciu zwykla, a elektryczna...szczegolnie jesli chodzi o wewnetrzna strone zebow...np.z tylu...
Wczesniej mloda tez tak na odpierdziel myla,ale wtedy ja zawsze poprawialam...bawilysmy sie w dentyste albo mloda powtarzala wszstkie czynnosci po mnie...zawsze myje zeby w wannie...ale to przed spaniem...a rano przy zlewie... kupilismy schodek w ikei i nie ma problemow z dosiegnieciem do zlewu... ;-) A jaka byla dumna z siebie kiedy bylysmy na kontroli i dowiedziala sie ,ze ma piekne zabki i widac ze bardzo zadbane-naturalnie byla nagroda :-) Jedyne z czym ammy problem to z pasatami-Noemi nienawidzi miety i nawet te owocowe z malenka iloscia miety sa dla niej obrzydliwe...ostatnio sprezentowalam bratanicy 4 tubki roznych past bo mloda twierdzila ze wszystkie mietowe ;-) na szczescie mamy jedna ktora jej pasi-typowo owocowa...
 
Agik odnośnie jeszcze szczotkowania zębów, to może sposób od superniani z tą pasta barwiącą... Kiedyś o tym myślałam, ale jakoś w życie nie wprowadziłam...
Smarujesz dzieciakowi ząbki na kolor zielony np;-) i musi szorowac dopóki kolor nie zniknie...
 
Sorga szukam tego w necie żeby Ci pokazać ale znaleźć nie umiem:no: U nas we Wrocku widziałam w sklepie dzieciecym. To jest taki zel, on delikatnie zabarwia zeby i dziecko w lusterku widzi że musi jeszcze umyć tu i tam, aż kolorek zniknie.
Szukam nadal, jak znajde zaraz wkleję.
 
Agik my zawsze myjemy razem. Ja swoje, ona swoje, obie przed lustrem i Zu naśladuje wszystko co ja robię. Często też pomagam jej wyszorowac "zakamarki".
Na pocieszenie powiem Ci że była u nas też tragedia z myciem, od niedawna idzie tak ładnie.

A... i jeszcze o ząbkach... Idą Zu dwie dolne szóstki:szok:
A dziwoląg mój kochany jeszcze piątek na górze nie ma:no:

o matko Aniela o czyms takim to jeszcze nie slyszalam ,zeby u niespelna 3 latki wychodzily stale 6,naprawde ,sporadycznie pojawiaja sie u 5latkow,a przewaznie u 6-7latkow

a tak poza tym to skoro zabkowanie zaczelo sie u Zu od dwojek i jeszcze nie ma 5 to znaczy ze ma zabkowanie ozniejsze,tzn pozniej niz przecietny czas u wiekszosci rowiesnikow

czy to napewno 6,moze jednak 5


Mam pytanie do naszej Dorotki odnośnie właśnie szczoteczek elektrycznych dla dzieci... Moja zębistka zdecydowanie odradza, ale zaznaczyła też że zdania w tej kwestii są podzielone..
Dorotko co Ty o tym sądzisz?​

co do szczoteczek elektrycznych u 3 latka,wicie co ja nie jestem przeciwnikiem,ale i zwolennikiem tez nie
seryjnie,wiekszosc 3 latkow nie umie jeszcze wypluwac i polyka paste,tak robi moja julka,poza tym nie potrafi sie skupic dluzej niz 30 sekund ma w miare dobrym szczotkowaniu,dlatego my myjemy 2 razy dziennie zwyklą szczoteczką,tzn ja jej myje,a ona po moim umyciu potem bawi sie szcotka,tzn trzyma ja w buzi i polyka resztki pasty

co do Noemi Patrycji to wcale nie wątpie w to ze swietnie sobie juz radzi z elektryczną ,ale ja bym brala poprawke i pilnoala tego mycia ,bo 4 latki rowniez nie dmywają zebow,to tak po moich pacjentach jak widze jak to w gabinecie wyglada

jakby co to piszcie,zawsze w miare mozliwosci pomoge
 
Sorga szukam tego w necie żeby Ci pokazać ale znaleźć nie umiem:no: U nas we Wrocku widziałam w sklepie dzieciecym. To jest taki zel, on delikatnie zabarwia zeby i dziecko w lusterku widzi że musi jeszcze umyć tu i tam, aż kolorek zniknie.
Szukam nadal, jak znajde zaraz wkleję.


tego to i ja nie widzialam

napewno sa preparaty do wybarwiania w gabinecie stom prochnicy,a do szczotkowania to ja nie widzialam
 
Dorotko to naprawde szóstki. Nie wyszły jeszcze, ale niedługo będą. Nasza pediatra powiedziała że moga wyżynać sie nawet do pół roku ale i dłużej.
Pisałam przecież że dziwoląg.
 
reklama
Dorotko to naprawde szóstki. Nie wyszły jeszcze, ale niedługo będą. Nasza pediatra powiedziała że moga wyżynać sie nawet do pół roku ale i dłużej.
Pisałam przecież że dziwoląg.


Anielap skoro to pediatra stwierdzila to mimo wszystko raczej malo prawdopodobne

wklejam mniej wiecej czas wyzynania zebow stalych
Zęby stałe pojawiają się w jamie ustnej około 6 roku życia. Wyrzynanie zębów stałych poprzedza resorpcja korzeni zębów mlecznych rozpoczynające się około 4 roku życia. Za V mlecznymi znajdują się szerokie pola dla wyrznięcia się 6-tek stałych, które zwykle wyrzynają się jako pierwsze. Szczęka:
1 - 7 rok życia
2 - 8 rok życia
3 - 12 rok życia
4 - 10 rok życia
5 - 11 rok życia
6 - 6 rok życia
7 - 12 rok życia
8 - ok. 18 roku życia
Żuchwa
1 - 6-7 rok życia
2 - 7 rok życia
3 - 10 rok życia
4 - 10 rok życia
5 - 11 rok życia
6 - 6 rok życia
7 - 12 rok życia
8 - 18 rok życia


dla pewnosci przejdzie sie z Zu do Twojego dentysty,albo zabierz ja ze sobą jak Ty bedziesz miala siasc na fotel
 
Do góry