reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZĄBKOWANIE

mam pytanie czy macie już może jakieś doswiadczenie abo wiedze w tej westii w jakich odstępach czasowych wychodzą koejne ząbki? bo ja już pisaam mojej Oli wyżyna się dona ewa jedynka ciekawa jestem za ie pojawi się następny.... :)
 
reklama
Z tego co pamiętam, to zęby wychodzą parami. Lada moment oczekuj "sąsiada". Potem chwila spokoju i... następne.
Pamietam też, że pierwsze 4 zęby Emilce wyszły w ciągu dwóch m-cy a potem to nie pamiętam, musiałabym zobaczyc w jej pamietnik.
 
Cześć dziewczyny, mój Tomuś udrodizł się 10 marca, już jak miał ok 4,5 misiąca pojechaliśmy z nim do lekarza bo nagle zaczął o wiele częściej budzić się w nocy a po jedzeniach nocnych już tak ładnie nie zasypiał, tylko trzeba go było nosić bo płakał. Lekarz wypatrzył latarenką że to ząbki już ruszyły i zalecił żel na ząbkowanie, gryzaczki i dodatkowo Cebion Multi że niby jest tam jakaś witamina, która ma działanie uspokajające. I wiecie co? Do dzisiaj żadnego zubala nie ma. Za to w nocy dalej się budzi, na szczęście już obywa się bez łez, tylko się naje i śpi dalej (jest na cycu).
pozdrawiam wszystkie marcowe mamusie,
Roja
 
U Lolka co chwilkę wydawało nam się, ze skoro co jakiś czas trochę marudzi, to mu już jakiś ząbek może idzie. Ale nic. Dopiero 12 października wyrżnął mu się pierwszy, a przedwczoraj drugi. I to bez marudzenia i szczególnego obśliniania się. Ciekawe, kiedy ruszą następne i jak się przy tym będzie zachowywał.
A wasze dzieciaczki po ile ząbków już mają?
 
U nas od polowy września błyszczy w buzi jeden ząbek, a drugiego nie widać. Zapowiadało się na dwa zęby niemalże równocześnie, a tu taka przerwa. ;D
 
No i pojawiły się ząbki - 1-szy: dolna lewa jedynka 13 pażdziernika a wczoraj wszystkich zaskoczyła lewa jedyneczka ale GÓRNA, a miało być parami, nic nie rozumiem. ::) Czy któraś z Was słyszała o takiej kolejności? Dziwnie to trochę wygląda - jak mały Gargamel ;D
 
Moja Emilka miała dwie dolne jedynki, jedną górną i zaczęły jej dwójki dolne wychodzić...dosyc długo miała "szczerbę" na górze, aż razem z górnymi dwójkami wyszła górna jedynka
 
My pierwszego ząbka mielismy 29 listopada (dolna 1) a potem juz poszło i teraz rosną po kilka naraz. Obecnie 2 górna, 3 dolna i 2 dolna. Obecnie ma 5 ząbków.Ale przechodzimy ząbkowanie bardzo ciężko. :(
PZDR
 
reklama
ewa26 my też mamy 5 ząbków!
i u nas też ciężko!
Jak już jaiś ząbek idzie to kilka nocy i czasem dni jest lekko mówiac okropnych!!!!!!!!

ale pediatra nam doradziła vibrucol i pomaga przynajmniej w nocy!
może wiecie coś na temat jakiś kremów maści na dziąsełka??
 
Do góry