reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

pysia25

Mama Natalii i Mateuszka
Dołączył(a)
15 Marzec 2007
Postów
5 382
Miasto
Wielkopolska
Widzę, że pora założyć nowy wątek :-):tak:, gdyż przez wiele innych przewija się temat ząbków. Lepiej więc to złożyć w całość :tak:.
Piszmy tu o tych wszystkich sprawach, żeby nie było bałaganu.

Mati, tak jak już wcześniej pisałam, strasznie się ślini, ciągnie za uszko, szczególnie prawe, bo z tej strony coś z dziąsełka wychodzi :szok::-p:rofl2:. Ale jak na razie, nie ma większych dolegliwości. Oby tylko gorączki nie było :eek::baffled:. Ale coś mi się widzi, że ząbek już niedługo się przebije, bo wyczuwam go palcem przez dziąsło. No i jeszcze nic nie dawałam, ani żelu, ani czopków, bo bardzo go chyba nie boli. No nic, zobaczymy, co dalej...
 
reklama
u nas ślinotok straszny, młody non stop rączki w buziaku..no i niespokojny był strasznie...kupiłam żel na dziasełka i widzę poprawę....na razie za uszka się nie ciagnie..no i ja palcem niewyczuwam jeszcze zednego zabeczka......

spytam tutaj czy regula jest zeby zabki wychodzily najpierw z dolu?
 
U nas ślinotok,gryzienie łapuszek i nerwy...żelik pomaga jak Natalcie swędzą dziąsełka ale jak ja boli to już na maxa-przeciwbólowy syropek idzie w ruch...Drze się jakby ją ze skóry obdzierali-normalnie de ja vu z kolek...zauważyłam malutką białą kropeczkę na dolnym dziąsełku-czyżby...Oby,bo normalnie obie sie zamęczymy:baffled:
 
u mojego straszka najpierw szly dolne

ale u mlodszego chyba jeszcze nic nie ma
co prawda lapki ciagle w buzi i slina kapie na wszystko ,ale to chyba nei zabki jeszcze
 
U nas ida na raz dwie dolne jedynki. Maly drze sie strasznie, przy cycu jest co 2 godz., w nocy tez :-( Czasem jak juz przysnie, to krztusi sie slina i to go budzi.... Podobno bardzo dobry jest zel Dentinox na zabkowanie. Wiele osob o niego w aptece pyta.
 
Majeczka też ostatnio zrobiła sie niespokojna - po oddechu po koleczkach mamy jazdę od nowa. Syn miał pierwszego ząbka jak skończył 4 miesiące, towarzyszył temu oczywiście ślinotok, mały katarek , więcej kupek, marudzenie , gryzienie mamusi w brodaweczki. Przez to wszystko przechodzi teraz Majeczka- ciekawe kiedy doczekamy się pierwszej białej perełeczki:-)
 
Nie wiedzialam, ze wieksza ilosc kupek to tez objaw zabkowania. Maly zawsze robil 1 dziennie, a teraz nawet 4 na dobe. Srednio wychodzi 3 razy dziennie ;-)
 
reklama
u nas też ślinotok i przez to krztuszenie się, łapki wiecznie w buzi ale to chyba jeszcze nie ząbki, zachowanie tak jak zawsze raz lepiej raz gorzej.
Oliwia miała 7 miesięcy jak wyszedł jej pierwszy ząbek
 
Do góry