reklama

Ząbkowanie

Temat na forum 'Dzieci urodzone w grudniu 2009' rozpoczęty przez kora30, 1 Marzec 2010.

1. kora30

kora30 Fanka BB :)

Zaczynam temat, choć przyznaję nie jestem pewna, czy gdzieś nie został już poruszony (próbowałam szukać, ale mocno pobieżnie). Niezależnie od tego wydaje mi sie, że troszkę w związku z ząbkami podżyjemy, więc może warto mieć wyodrębniony wątek :tak:

A piszę, bo mam wrażenie, że się zaczęło... Ślinienie, rączka w buzi przez prawie cały czas czuwania, marudzenie. Dziąsełka jakby podpuchnięte, i chyba zaczyna prześwitywać coś białego na dolnym dziąsełku... Tylko czy to nie wcześnie? Jak jest u was? Mają wasze dzieciaczki jakieś objawy już?

2. daffodill

daffodill Gość

moja miala opbjawy takie: wrzask pobudki w nocy nerwowo piesci pchala do buzi bylo widac ze chce sobie dziasla podrapac... dlatego chlodze gryzak w lodoce i podaje malej.... wtedy widze duza ulge co do sliny to lekarze mi mowili ze to normalne dzieci w wieku 2-3 mcy zaczynaja ja produkowac ale jeszcze nie wiedza ze maja ja polykac i atakuja nas slinotoki:-) ale czesto to tez objaw zabkow.... splaszczenie dziasel tez o tym swiadczy.. jesli jest cos bialego to oczekuj cierpliwie... ja dla pewnosci poszlam do stomatologa z mala i faktycznie okazalo sie ze zabki tylko nie jeden a kilka... bidulka moja... modlilam sie by tak wczesnie nie cierpiala... czasem na noc podaje viburcol i spi spokojnie jakis czas nie chciala jesc i sie prezyla.... teraz je az nadto chyba nadrabia to czego wczesniej nie zjadla... nie chce jej podawac paracetamolu bo lekarze doradzaja na noc podac czopka lub syropek by bol nie doskwieral maluszkowi i zeby przespal cala noc nam na szczescie viburcol pomaga:-)

3. reklama
  4. luuuzna

luuuzna Mama Alanka

Mój się ślini bardzo i wkłada rączki do buzi...ale chyba do ząbków mu daleko....zaglądam mu do buźki, ale nic nie widzę jeszcze

5. kopciuszek2107

kopciuszek2107 Fanka BB :)

Ja na zabkowanie polecam zel bobodent-jest super.Bynajmniej u nas sie sprawdzal.

6. mea_osi

mea_osi Mea, Agatka, Gabi i Mati

tematu o zabkowaniu faktycznie nie bylo wiec jest mile widziany ... a to ze dziecko sie slini to efekt odkrycia ostatnich dni "mam raczki i moge je wsadzic do dzioba!!! a jak wsadzam to sie slinie jak nie wiem co :)"

7. daffodill

daffodill Gość

dokladnie. ja stosuje ten sam i jest super... jak jej posmaruje to jest ulga ale na jakies 2 godz... zawsze to cos:-)

8. Julka32

Julka32 Szczęśliwa mama

U nas ślinotok taki,że nie nadążamy wycierać ;)rączki w buzi i trochę nerwowy się zrobił..czyżby?? pojutrze kończymy 3 miesiące..jutro sprawdzę dokładniej w buzince:)
    P.S. bardzo dobry wątek:)

9. Natalka_m

Natalka_m mama Lenki

a u mnie potwierdzone przez panią doktor-idą trójki na dole:szok:
    smarujemy dentinoxem

10. reklama
  11. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Niezle :szok:

12. Natalka_m

Natalka_m mama Lenki

my mamy dość-mała ciężko to znosi
    Pani doktor jak zobaczyła to też za szczęśliwa nie była bo jakby na to nie patrzeć to ząbki są mało zmineralizowane i w przyszłości mogą się szybciej psuć

Poleć forum