reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

martap22

Mama kwietniowa 2006
Dołączył(a)
19 Październik 2005
Postów
631
zakladam ten watek bo pewnie juz niedlugo naszym pociechom zaczna wychodzic zabki wiec bedziemy mogly wtedy dzielic sie informacjami na ten temat wlasnie na tym watku. ja w sumie zauwazylam ze wiki od jakiegos czasu sie slini mocno i z babelkami i ciagle wytyka jezyczek i sie oblizuje.Paluszkow niby nie wklada czesciej do buzi ale je swojego hipcia:) czy to nie za wczesnie na zabki?musze poobserwowac jej dziaselka,moze cos bedzie widac. chociaz wiem ze nawet w polowie 2 miesiaca moga pojawic sie juz pierwsze zabki.gryzaczek w sumie juz mam.
 
reklama
U nas to samo. Sliny co niemiara, oblizywańsko non stop a i rączki prawie cały czas jak nie ma smoka to wędrują w buziaku.
 
Ja tez zauwazylam ze Norbik ostatnio zaczal sie slinic. Czyzby to juz faktycznie zabki ??? Wydaje mi sie, ze troche wczesnie, ale moze...
 
Kubus tez bardzo mocno zaczal sie slinic i wsadza wszystko do buzi najchetniej piastki...i dziaselka zaczely mu sie robic biale..ale to chyba za wczesnie na pierwsze zabki ???
 
Nie martwcie się, bo ponoć takie ślinienie może się zacząć na kilka miesięcy przed pierwszymi ząbkami, więc wnioskuję, że to jeszcze nie to. Ale z drugiej strony zdarzają się przypadki, że dziecię rodzi się z ząbkiem!
 
No u Oliwki też wystepuje mocny ślinotok - zwłaszcza wieczorkiem, rączki nonstop w buzi (no chyba że buzia jest zatkana smokiem) ale smoka ciągnie tak intesywnie, że czasem sprawdzam czy nie jest głodna wcześniej - ale nie!
Na środowej wizycie u lekarki mówiłam o tym ślinieniu, ale ząbków jak na razie nie widać
 
dzis w nocy obudzily mnie dziwne odglosy,patrze a Wiki je becik na ktorym lezala.Bylo to po polnocy i sie zdzwiilam ze juz zglodniala.Dalam je smoczka i tak go ssala pzrez godzine,oczywiscie co chwile jej wylatywal wiec musialam go jej wkladac do buzi.w koncu dalam jej piers i usnela ale nie na dlugo. po 2 godzinach zaczely sie jej slynne koncerty-stekanie i jeczenie i wydawanie takich odglosow jak slon wiec nazywana jest pzrez nas sloniiatkiem:)nawet przez sen tak robi-o zgrozo. acha,chyba nie ten watek:))
mialam tu napisac ze slini sie niemilosiernie i jest marudna i placzliwa a jak ma smoczka w buzi to slina az jej wychodzi bokami.
 
nasza mala tez sie slini co niemiara :)
ciekawe czy bedzie miala zabki tak szybko jak michalek - pierwszy przebil sie jak maly skonczyl 4 miesiace;
 
Karolcia też bardzo się czasami ślini, i tak samo jak Wasze pociechy wklada rączkę do buzi nawet jak na pewno nie jest głodna, smoka wypluwa a wkłada rączkę :p Wnioskuję że to chyba normalne w jej wieku skoro inne dzieciaczki też to robią. Ciekawe któremu z nich wyjdzie pierwszy ząbek ???
 
reklama
Czy Wasze dzieciaczki też mają takie białe dziąsełka? O ślinotoku nie wspomnę. Czy są jakieś korzyści ze znalezienia pierwszego ząbka? Moze tatuśka na coś naciagnę? Hi,hi.
 
Do góry