reklama

Ząbkowanie

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Zmartwionamama, 3 Maj 2015.

1. Zmartwionamama

Zmartwionamama <a href="http://www.suwac

Mamusie moj synuś juz od dłuższego czasu wszystko gryzie, mocno sie ślini ale od jakiegoś tygodnia doszedł stan podgorączkowy, częstsze niz zwykle kupki o zaduszek konsystencji niz zwykle i Zaczol kichać nie ma katarku wiec zastanawiam sie czy to moze być objaw ząbkowania, czy tez choroby, alergi?? Jak myślicie mamusie

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

A jak jego dziąsełka? Może to ząbkowanie a może zwykłe rozwojowe objawy (gryzienie,ślinienie) połączone z jakąś infekcją. Trudno ocenić. Masz kilka tematów niżej podobny wątek...

3. reklama
  4. Zmartwionamama

Zmartwionamama <a href="http://www.suwac

No dziąsła sa rozpulchnione juz od jakiegoś czasu, ostatnio jak byłam na wizycie u pediatry nawet on mówił ze był pewny ze przyjdzie y z ząbkiem ;p chodzi mi o to czy kichanie moze być także objawem ząbkowania ?

5. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Może ale nie musi. Obserwuj, jak nie ma kataru zalegajacego czy kaszlu to nie ma sie co martwić.

6. arica

arica Fanka BB :)

Ja na ząbkowanie polecam wszystkim Camillę, takie homeopatyczne krople do kupienia w aptece. U nas sprawdziły się rewelacyjnie! Dziecko nie dało sobie posmarować bolących dziąsełek żelem, żadne gryzaki nie pomagały. A jak daliśmy Camillę, to za chwilę dziecko się uspokajało :)

7. MajeczkaPL

MajeczkaPL Fanka BB :)

też mieliśmy camilię przy pierwszych ząbkach, pomagała w zasypianiu małej, do tego gryzaki schłodzone i jakoś to przeżylismy, miała niewielki katarek, ale na to leków nie ma:)

8. wiewioreczka24

wiewioreczka24 Zaciekawiona BB

U nas kiedy wyrzyna się ząbek mały miał katarek, kaszle go, gorączkuje. W okresie ząbkowania dzieci łatwiej łapią infekcję bo są osłabione. Nam pomaga żel dentinox, gryzaki oraz milifen - ibuprofen w syropku, który obniża gorączkę i działa przeciwzapalnie. Ogólnie to staram się mu organizować czas np. spacer, plac zabaw, zabawa z rówieśnikami, kuleczkowo itp - odwracam uwagę od problemu.

Poleć forum