reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Zmartwionamama

<a href="http://www.suwac
Dołączył(a)
13 Marzec 2015
Postów
39
Miasto
Paryz
Mamusie moj synuś juz od dłuższego czasu wszystko gryzie, mocno sie ślini ale od jakiegoś tygodnia doszedł stan podgorączkowy, częstsze niz zwykle kupki o zaduszek konsystencji niz zwykle i Zaczol kichać nie ma katarku wiec zastanawiam sie czy to moze być objaw ząbkowania, czy tez choroby, alergi?? Jak myślicie mamusie
 
reklama
A jak jego dziąsełka? Może to ząbkowanie a może zwykłe rozwojowe objawy (gryzienie,ślinienie) połączone z jakąś infekcją. Trudno ocenić. Masz kilka tematów niżej podobny wątek...
 
No dziąsła sa rozpulchnione juz od jakiegoś czasu, ostatnio jak byłam na wizycie u pediatry nawet on mówił ze był pewny ze przyjdzie y z ząbkiem ;p chodzi mi o to czy kichanie moze być także objawem ząbkowania ?
 
Może ale nie musi. Obserwuj, jak nie ma kataru zalegajacego czy kaszlu to nie ma sie co martwić.
 
Ja na ząbkowanie polecam wszystkim Camillę, takie homeopatyczne krople do kupienia w aptece. U nas sprawdziły się rewelacyjnie! Dziecko nie dało sobie posmarować bolących dziąsełek żelem, żadne gryzaki nie pomagały. A jak daliśmy Camillę, to za chwilę dziecko się uspokajało :)
 
też mieliśmy camilię przy pierwszych ząbkach, pomagała w zasypianiu małej, do tego gryzaki schłodzone i jakoś to przeżylismy, miała niewielki katarek, ale na to leków nie ma:)
 
reklama
U nas kiedy wyrzyna się ząbek mały miał katarek, kaszle go, gorączkuje. W okresie ząbkowania dzieci łatwiej łapią infekcję bo są osłabione. Nam pomaga żel dentinox, gryzaki oraz milifen - ibuprofen w syropku, który obniża gorączkę i działa przeciwzapalnie. Ogólnie to staram się mu organizować czas np. spacer, plac zabaw, zabawa z rówieśnikami, kuleczkowo itp - odwracam uwagę od problemu.
 
Do góry