reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

a w którtym tygodniu jesteś??
szczerze dla mnie nie ważne co będzie...
ja będę cieszyła się i z chłopca i z dziewczy nki..
ale i tak czuję że będzie chłopiec:tak:
nie patrzę na przesądy bo jem kwaśne i słodkie , raz boli mnie głowa raz nie...
więc trudno to u mnie stwierdzić....
zobaczymy za jakiś czas :-)
 
reklama
ja nawet nie wiedziałam że trzeba brać:eek: to moja 1ciąża więc chyba rozumiesz...
wię zaraz lecę do apteki.... mam nadziweję że u nas będzie,...
Kwas foliowy jest bardzo ważny w pierwszych trzech miesiącach życia dziecka, kiedy tworzą się wszystkie narządy. Kwas foliowy jest potrzebny do zamknięcia cewy nerwowej. Czytaliśmy z mężem o tym przed planowaniem, więc mój M sam mnie wysłała do apteki:-):-):-). Też nie wiedział, że to takie ważne. Podobno organizm sam nie daje rady wytworzyć tyle tego kwasu ile daje potrzeba, chociaż można próbować jeść np. brukselkę:-) i jeszcze jakieś warzywa, ale teraz nie pamiętam jakie. Świetnie Cię rozumiem- moja też jest pierwsza:-):-):-)
 
boże ja się teraz boję że zaczęłam brać to za późno....:-(
mój D dzisiaj po to mi poszedł do apteki i kupił :-)więc 1 tabletkę już wzięłam...
chyba muszę pożyczyuć od koleanki książkę o dzieciach... może coś wyczyta ciekawego....


Dziękuję że mi o tym powiedziałaś....aha tam na ulotce mam naqpisane że bierze się to do 12 tygodnia a później od 14 żelazo.... więc mam się tak zalecać??
 
Spokojnie, wszystko na pewno będzie dobrze:-), nasze dzidziusie są silne i dadzą radę. Ja też jeszcze dużo:-):-):-) się uczę. I pewnie przez całe życie będę. Zrób tak jak zalecają. Głowa do góry
 
no właśnie... hehe będziemy się musiały dużo nauczyć...
no i chyba damy radę.....
trochę podpytałam bratowej i wiem już więcej :-)
wkońcu ma już i chłopca i dziewczynkę.... więc nie mam się o co martwić..
mówiła żebym zracała uwagę na inne leki bo jeśli ciś już zawiera kwas foliowy to żebym nie brała w tym czasie samego kwasu... i wyczytałam w moich tabletkach że zawierają więc narazie nie będę go brać....
a później znów zacznę.... ona sama dopiero miała przepisany kwas w 6 tygodniu ciąży..... :tak:
czyli spokojna moja głowa :-p
heh chyba trzeba będzie pisać w innej rubryce może otworzymy jakąś ??;-)
 
Ja dowiedziałam się o płci wczoraj. W 17 tygodniu ciąży. Będzie synek:tak: Jeśli chodzi o objawy przepowiadające płeć to u mnie sie potwierdziły, ale sądzę że nie powinno się na nich tak bardzo opierać. Nie miałam mdłości, zbrzydły mi słodycze, a polubiłam mięsko i warzywa. Poza tym od początku miałam taka maminą intuicję że to będzie chłopaczek.:tak:;-);-)
Jednak tak jak mówię naprawdę różnie bywa. Moja mama będąc ze mną w ciąży tez nie miała mdłości a mimo to urodziłam się ja. ;-)
 
reklama
no to świetnie....:-) gratuluję synka.....
ja czuję że też będzie synek choć moje pierwsze słowa to były " no to będziemy mieć córcię"
ale wiem jak się czuję ... jak wyglądam i zachowuję... więc według przesądów i intuicji będzie synek:tak:
 
Do góry