reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

Wg mnie nie skuteczne, ja byłam cały czas przekonana, że będzie syn, a jest córka. Nie chodzi o to że podważam szybkość plemniorów, tylko to, że nawet przy wnikliwej obserwacji jest to trudne. My strzelaliśmy przed skokiem temperatury i w dzień skoku, natomiast wg pierwszego USG (jak i teraz kiedy już znamy płeć) wiadomo, że do zapłodnienia doszło jakieś 2 dni po skoku temperatury, kiedy do współżycia już nie dochodziło :)
Ogólnie chodzi mi o to - trzeba mieć w domu USG, żeby wykryć ten moment, bo w moim przypadku, mierzenie temperatury, badanie śluzu i szyjki nie pomogło :)
 
reklama
Może to i dobrze, że planowanie płci nie jest skuteczne i jest poddane naturze. Zawsze w życiu układa się tak jak ma być, chociaż człowiekowi czasami trudno się pogodzić z pewnymi faktami to za jakiś czas mówi się: " może tak miało być" lub " dobrze że tak się stało"
Pozdrawiam :-D
 
Ja to się bardzo nastawiłam że będziemy mieli córeczkę i gdy poszliśmy w 22 tyg. na usg (akurat w dniu sylwestra) dowiedzieliśmy się że to będzie chłopiec troszkę się rozczarowałam , teraz nie wyobrażam sobie że mogłyby on być dziewczynką .Zaszłam w 12dzień po okresie ,kiedyś mi taka kobieta powiedziała że do 13 dnia po okresie są chłopcy a potem dziewczynki , nie wiem ja akurat w to nie wierzę w jej zaś przypadku 2 razy się sprawdziło.Jak będziemy się starać o drugie dziecko to będziemy się kochać po13 dniu:tak:.Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny.Dzięki za odpowiedzi. No to nie ma co się za bardzo trzymać tych reguł z planowaniem płci,bo u każdej kobiety jest inaczej, można tylko liczyć na szczęście. Na usg wyszło mi,że w 95% to dziewczynka (przy stosunku 1dzień przed i w czasie owulacji),także nikłe szanse na chłopca. Nie ważna płeć,ważne,aby dzidzia była zdrowa. Pozdrawiam Was wszystkie.
 
Ja zaszła pięć dni przed owulacją, którą miałam mieć według wyliczeń, więc to nigdy nie wiadomo kiedy się zajdzie i co z tego wyniknie. Podobno wygrywają geny silniejszego partnera:-D W moim przypadku wyszło na mnie bo u M były same chłopaki, a my będziemy mieli córeczkę:-)
 
Myśle, że szanse sa takie same, bez względu na dzień, ponieważ plemniczki żeńskie i męskie mogą jednak dotrwać do dnia owulacji, mimo iż jedne z nich są słabsze a drugie silniejsze ;-)

Dlatego starając się o dziecko nie wierzyłam w ten podział dni :rofl2: Chociaz bardzo chcielismy mieć dziewczynke, teraz już wiemy, że raczej będzie chłopiec... Jednak gdy następnym razem będę się starala o dziecko tez zdam się na nature ;-) Nie zamierzam wyliczać sobie dni w ktorych lepiej jest współżyć, aby mieć dziewczynke. Bo jesli mimo tych starań znów byłby chłopiec to rozczarowanie mogloby być większe :-p
 
Najlepiej zdać się na przyjemność płynącą z planowania maluszków.
Przyjemnego planowania, bo żadne metody nie są udowodnione:blink:
Pozdrawiam
 
ja mam córeczkę a według tego planowania powinien byc chłopiec- ja rok starałam sie o dzidzie -obojetne mi było co będzie... ale ciesze sie z córeczki:-)
 
reklama
Witajcie dziewczyki, jeżeli jesteście ciekawe kogo urodzicie,lub chcecie potwierdzic plec na podstawie USG to w 90% powiem Wam kogo mozecie sie spodziewac.Napiszcie tylko MIESIAC I ROK swojej daty urodzin ( dzien nie jest potrzebny ) oraz dokladny MIESIAC I ROK POCZECIA dziecka ( rowniez bez dnia )
Mozecie to traktowac jako zabawe :) oczywiscie lub jako czysta ciekawosc,nawet jak juz wiecie kogo macie w brzuszku zawsze mozna sprawdzic czy to sie potwierdza.A jak juz macie dzieciatko to dla sprawdzenia czy dobrze Wam wroze plec.Powiem Wam,ze moj 2-letni synek wychodzi prawidlowo wg mojej wrozby,a teraz jestem w ciazy z 2 dzieciatkiem i wyszlo mi,ze bedzie chlopiec,no i USG to potwierdzilo,piekne klejnosciki wraz z siusiakiem miedzy nozkami :)
To nie jest reklama, tylko w pewnym sensie zabawa,ktora sie sprawdza w 90%, bo te 10% pomylki wychodzi wtedy kiedy dokladnie same nie wiemy czy np. dziecko zostalo poczete 30 sierpnia czy 1 wrzesnia,a miesiac odgrywa juz duzo role.
Jak chcecie sprawdzic to piszcie na forum,a napewno odpowiem :)
Wiem ze sa rozne tabelki czy kalendarzyki ale wedlug nich nic mi sie nie sprawdzalo
Pozdrawiam Serdecznie
 
Do góry