reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha

madzia81

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2007
Postów
86
Zaryzykuje i spróbuje utworzyc wątek,mozliwe ze juz wczesniej był poruszany.Zastanawiam się czy jest mozliwe rozpoznanie kogo nosi sie pod serduchem,czy to bedzie chłopiec czy dziewczynka?ale nie chodzi mi o usg,tylko nasze odczucia i dolegliwosci we wczesnej ciazy,ja jestem w 6 tygodniu i zastanawiam sie czy bede miała córeczke czy syneczka.Pewnie to pytanie juz do mamus które dowiedziały sie o płci swego nienarodzonego dzieciątka,tak wiec czy jest reguła,badz większe prawdopodobienstwo co sie urodzi,gdy ma sie mdłosci lub nie,czy biust znacznie sie powieszył czy nie,ochota na cos wieksza itd,piszcie:-)
 
reklama
Jesli chodzi o zachcianki to nic nie moge powiedziec. Przy chłopcu i przy dziewczunce miałam ochote na słodycze. Przy dziewczynce czułam sie zdecydowanie gorzej, wiecej wymiotowałam,miałam zawroty głowy i osłabienie(czego przy synu nie miałam)Jka u ciebie bedzie tego okreslic chyba nie mozna jeszcze.
 
Jezeli o mnie chodzi to meczą mnie mdłosci,całe szczescie nie wymiotuje,ale nie występują tylko z rana ale przez cały dzien.Marzy mi sie dziewczynka,ale oczywiscie najwazniejsze jest zdrówko.Własnie słyszałam ze gdy jest sie w ciazy z chłopcem wieksza ochota jest na rzeczy kwasne i słone,a słodkim objadamy sie gdy spodziewamy sie dziewczynki,ale jak widac nie ma reguły.Chyba jednak bardziej ciagnie mnie do słodkiego,momentami do mięsa czuje wstręt,wolę nabiał.I badz tu mądry.
 
A ja miałam mdłosci i cały czas ochote na słodkie,wygladałam ponoc ładnie i wszyscy przepowiadaliu chłopca.Mam dziewczynke:-D
 
Ja praktycznie nie wymiowalam(tylko dwa razy),troche mnie mdliło na poczatku,ale to chyba rozmalne.Cala ciaze b.dobrze sie czulam,tylko ostatnie trzy miesiace zgaga.Podobno ladnie wygladalam,wiec mowiona,ze bedzie chlopiec.Przez trzy usg dziecko tak sie ukladalo,ze nie bylo widac,nawet jak bylam przyjmowana do porodu przy usg.Marzyl mi sie chlopiec,urodzilam coreczke.I naprawde sie ciesze,teraz ma trzy latka i moge moja panienke stroic w sukiemeczki i na glowie coda robic.Ale powiem,ze maz przez cala cize mowi,ze bedzie corcia Madzi i mial cos racji,bo urodzila sie corka.Cos slyszalam,ze plec dziecka zalezy jaki jest brzuch-sterczacy czy nie- i wtedy mozna powiedziec co sie urodzi,ale tego niestety nie wiem.
 
ja tez jeszcze nie wiem co bede miala , bo dzidzia nie chce sie ulozyc. A co do gadania to wujek mi powiedzial tez o tym brzuchu, nie mam spiczastego wiec wedlug niego bedzie cora, a wedlug innych osob bedzie syn, rozpiera mnie energia jestem wkurzajaca, ogladam horrory itp a co do jedzenia jem rozne rzeczy uwielbiam ogorki kiszone i czekolade:-):-):-):-) wedlug mojego 8 letniego siostrzenca beda blizniaki bo on by bardzo chcial siedzidziami zajmowac:-):-):-):-) aha i najwazniejsze wedlug wiktorka jak moj mis jest teraz zmeczony to bedziemy mieli synka:-):-):-) dzieci sa super:-):-):-) a ich teksty jeszcze bardziej:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Co wam powiem to wam powiem, ja miałam kila razy robione usg na każdym wychodziło co innego raz był chłopiec raz dziewczynka. Dziś jestem w 40 tyg. ciąży i dalej niewiem co będzie. Znajomi smieją się że to będą bliźniaki :-D. Dowiem się jak urodze. Pozdrawiam
 
Dobry Wieczor Wszystkim!jestem nowym uzytkownikiem tego form,wybralam Was poniewaz mysle,ze podejmujecie fajne i mile tematy witam jeszcze raz wszystkich;-)
 
ja od początku ciąży miałam jakies dziwne przeczucie że będzie chłopak nie wiem skąd to się wzięło ale tak właśnie wyszło - będzie synuś
 
reklama
Mdłosci miałam niewielkie, ale za to wciaz jadłam kwaśne i ostre. Strasznie urosły i bolały mnie piersi. Od 12 tygodnia ciazy miałąm przeczucie, ze to bedzie chłopiec. No i w 16 tyg oraz 21 usg to potwierdziło.
,, najtragiczniejsza była ciągła ochota na pepperoni marynowane.. potrafiłam zjesc cały słoik naraz.. bez niczego.. :D
 
Do góry