reklama

Zabranie dziecka przez ojca

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Małgorzata222, 8 Lipiec 2012.

1. Małgorzata222

Małgorzata222 Początkująca w BB

Witam jestem w 8 miesiącu ciąży z ojcem dziecka nie układa mi się najlepiej wykańcza mnie psyhicznie. Chciałabym się z nim rozejść ale zagroził mi że jeśli tak zdecyduję to będzie się starać aby zabrać mi dziecko. Ja niemam żadnych dochodów i nawet nie miałabym żadnej pomocy finansowej z nikąd mieszkkałabym w mieszkaniu moich rodziców którzy też są bezrobotni i w żaden inny sposób nie mogli by mi pomóc czy jeśli mój konkubent użył by takich argumentów mógłby odebrać mi dziecko?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Myślę, ze samo sformułowanie "odebrać mi dziecko" jest nieodpowiednie. Przecież to ojciec dziecka.
    A jak Pani będzie po rozstaniu opiekować się dzieckiem to bedzie Pani uważać, że mu Pani dziecko odebrała?
    O tym kto bedzie sprawował opiekę nad dzieckiem zdecyduje sąd. Warunki bytowe jakie rodzic może zapewnić dziecku są w tym momencie bardzo ważne.

3. reklama
  4. Ziewaczka

Ziewaczka Fanka BB :)

Kochana niestety bezdusznoc polkich sadow rosnie i coraz czesciej zdarza sie ze ojciec wyrywa dziecko matce, z ogromna szkoda dla dziecka. Zwroc sie o pomoc do organizacji broniocych praw maltretowanych kobiet, zaloz partnerowi tzw. niebieska karte. Masz gdzie mieszkac, a facetowi, ktory stosuje przemoc wobec ciezarnej kobiety nikt nie przyzna dziecka, chocby mieszkal w palacu. Wiem co pisze, bo kontaktowalam sie w tej sprawie ze specjalistami. Moj maz tez grozil, ze mi zabierze dziecko, znecal sie nademna psychicznie jak bylam w ciazy i w pologu. Teraz ma zalozona niebieska karte, do domu przychodzi dzielnicowy, maz chodzi na terapie i jest lepiej, a ja w razie czego mam czas na poszukanie pracy, bo zamieszkac rozniez moglabym u rodzicow. Badz dobrej mysli, nie wszyscy sa az tak bezduszni i nie zgadzam sie ze slowami pani mecenas, ze mysli ze slowa "odebrac dziecko" sa nieodpowiednie, bo to ojciec dziecka, ojciec ktory zneca sie nad matka dziecka gdy ta jest w ciazy nie jest ojcem tylko bandytą i psychopata, takie jest moje zdanie. Zycze duzo sily i wytrwalosci, poradzilabym najpierw zadzwonic na niebieska linie i tam dowiedziec sie wszystkiego, lub ic do dzielicowego.
    Pozdrawiam

Poleć forum