reklama

zabrano mi dodatek 400 zl z tytulu urlopu wychowawczego-czy slusznie-prosze o opinie

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez reals, 14 Październik 2008.

1. reals

reals Początkująca w BB

Witam serdecznie.
    Przez okres 1,5 roku otrzymywalam dodatek z tytulu urlopu wychowawczego w kwocie 400 zl miesiecznie. W 2007 roku maż pracujac za granica,staral sie o benefit child ,ktory mial byc przyznany w UK.Maz powrocil do kraju i nie staral sie wiecej o przyznanie brytyjskiego zasilku - dokumenty z Wielkiej Brytanii jednak przyszly do Polski. Teraz dostalam decyzje ,ze moj dodatek zostaje wstrzymany,gdyz w roku 2007 maz zarabial duzo wiecej i kwota na osobe przekracza kwote,przy ktorej przysluguje prawo do tego zasilku.Kilka osob powiedzialo mi,ze zupelnie nieslusznie,gdyz dodatek 400 zl jest przyznawany bez wzgledu na kwote zarabianych pieniedzy przez wspolmalzonkow.
    Bardzo prosze o porade,moze ktos sie orientuje. Czy polski urzad postapil zgodnie z prawem ??Z gory dziekuje za wszytskie wypowiedzi.

pozdrawiam.

2. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

oczywiście ze zgodnie.
    na wychowawczym kasę dostają te matki, gdzie dochód na osobę w rodiznie nie przekracza 504 zł.
    ciesz sie ze nie kazali ci zwracac tej kasy, którą dostawałaś niesłusznie.

3. reklama
  4. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

ja myślę że się jeszcze upomnią o te pieniądze

obym się myliła :sorry2:

5. noelia

noelia basieńka

tak ,moga nawet kazac oddac pieniazki które juz dostałaś:-( swoja droga te 504 zł to juz chyba z dobre piec lat jest:szok: ...wszystko drozeje w zastraszajacym tepie,ale dochód na jednego członka rodziny jest smiesznie niski i niezmienny:-:)wściekła/y:

6. reals

reals Początkująca w BB

dziekuje za wypowiedzi.
    Przeszukalam juz sporo tekstow prawnych i nie ma tam nigdzie mowy o przekraczanym dochodzie na jednego czlonka rodziny - po przeczytaniu obszernego materialu prawnego,wydaje mi sie ,ze wszytsko tyczy sie tylko osoby ,ktora sie ubiega o dodatek do zasilku , a nie wspolmalzonka (zsumowanego dochodu rodziny)
    wszedzie jest jedno i to samo :

[FONT=Helvetica, Arial, sans-serif]
    Prawo do dodatku z urlopu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego nie przysługuje, jeżeli:
    1) osoba korzystająca z urlopu wychowawczego podjęła lub kontynuuje zatrudnienie lub inną pracę zarobkową w okresie korzystania z urlopu wychowawczego,
    2) osoba korzystająca z urlopu wychowawczego bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu pozostawała w zatrudnieniu przez okres krótszy niż 6 miesięcy,
    3) dziecko, nad którym sprawowana jest opieka w czasie urlopu, przebywa w placówce zapewniającej całodobową opiekę przez co najmniej 5 dni w tygodniu, albo w żłobku, przedszkolu lub innej instytucji zapewniającej dzienną opiekę lub w innych przypadkach zaprzestania sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem,
    4) osoba korzystająca z urlopu wychowawczego pobiera zasiłek macierzyński z tytułu urodzenia kolejnego dziecka.

[/FONT] [FONT=Helvetica, Arial, sans-serif]Warto podkreślić, że jakakolwiek praca zarobkowa w okresie urlopu wychowawczego, niezależnie od wysokości osiąganego dochodu, pozbawi prawa do dodatku. Dotychczas dochód osiągany w czasie urlopu w wysokości do 60% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym nie pozbawiało prawa do zasiłku wychowawczego.
    W ustawie wprowadzono nową zasadę, zgodnie z którą dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego nie będzie przysługiwał osobie, która bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu pozostawała w zatrudnieniu przez okres krótszy niż 6 miesięcy. Wprowadzono jednak przepis przejściowy dotyczący osób, które w dniu wejścia w życie nowej pobierały zasiłek wychowawczy. Osoby te nabędą prawo do dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie w okresie korzystania z urlopu wychowawczego.

dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam
    [/FONT]

7. noelia

noelia basieńka

Ja nie wiem ,ale w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej pierwsze co karza donieść to z urzedu skarbowego zaswiadczenie o osiagnietym dochodzie za poprzedni rok ,jesli sie jest małzenstwem i rozliczalo sie razem to daja jedna kartkę ,jesli odzielnie to daja dwa zaswiadczenia ...bez tego nic sie nie załatwi ..i jesli dochód jest za duzy to nie dostaje sie nic ...moja bratwoa własnie teraz ma taka sytuacje i ona nic nie dostanie ,ani wychowawczega ,ani rodzinnego

8. noelia

noelia basieńka

ZASIŁEK RODZINNY

Dostaniesz go, jeśli w twojej rodzinie dochód na osobę nie przekracza 504 zł netto. Jeżeli w poczet domowników wlicza się też niepełnosprawne dziecko, dopuszczalny dochód na osobę rośnie do 583 zł.

Ile pieniędzy możesz dostać z tytułu zasiłku rodzinnego?

? Na dziecko do pięciu lat - 48 zł miesięcznie (wszystkie kwoty netto)

? na dziecko w wieku 5-18 lat - 64 zł,

? na dziecko w wieku 18-24 lata - 68 zł

To znalazłam na pierwszej strone która otworzyłam po wpisaniu w google zasiłek wychowawczy

9. reals

reals Początkująca w BB

wlasnie .tylko ,ze mnie nie chodzi o zasilek rodzinny -jak tutaj kolezanka pisze od 40kilku zlotych tylko o urlop wychowawczy,na ktory dostalam 400 zl miesiecznie, a przy ktorym nie jest nic napisane o kwocie,ktora przypada na jedna osobe w rodzinie...sama juz sie gubie hmmm..:/

10. reklama
  11. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

zasiłek wychowawczy jest dodatkiem , który przysługuje gdy przysługuje rodzinne
    nie można brać zasiłku wychowawczego gdy nie przysługuje rodzinne

idiotyzm no ale co zrobić :sorry2:

12. noelia

noelia basieńka

Dokładnie jak wyzej ...wychowawczy jest przyznawany jesli przyznany jest zasiłek rodzinny ..innej opcji nie ma :no:

Poleć forum