reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia czy ciąża?

Dołączył(a)
4 Styczeń 2016
Postów
4
Witam,

Chciałam się dowiedzieć czy była możliwość zajścia w ciąże przed okresem... Stosunków ''takich'' było dwa w przeciągu tygodnia. mowa tu o wytrysku na zewnątrz, otarciu z nasienia i kochaniu się ponownie.
Pierwszy był 26.12.15 przed miesiączką, a drugi 31.12.15.
Okresu dostałam 1.01.16 przed nią miałam skurcze i boleści w jajnikach jak na @, ale niestety okres trwał 1,5 dnia.
Walczyłam również z zaparciami i wzdęciami.

Pierwszego dnia trochę krwawienia jak w @, a następnie lekkie plamienie brązowe lub czerwone tylko przy podcieraniu.
I zatrzymanie okresu. Po zakończeniu owej miesiączki pierwszy test wyszedł negatywny. Kolejny za 3 lub 4 dni również. Ale wydaje mi się, że to było jeszcze za wcześnie...
Do tej pory mam brzuch wzdęty, piersi obrzmiałe, ale nie bolą tak mocno jak na @, sutki mam jakby mokre, czasem lepkie. Mam wstręt do zapachów jedzenia i dziwny posmak w ustach, nie pomaga mycie zębów, zjedzenie gumy czy czegokolwiek. W piątek kawa miała smak wody :/ a inni mówili że mocna jak cholera...
Zdarzają się zawroty głowy i mdłości, cały czas chce mi się spać. Być może tylko sobie coś wymyślam :) nie chce się nastawiać na TAK i rozczarować.
Dlatego chciałam zaczerpnąć informacji czy któraś z Was spotkała się z czymś takim na sobie...

Poprzednia miesiączka była 4 Grudnia i trwała normalnie (5-6dni) bo zazwyczaj tak mam , cykle 28-30 dni.
Następna zbliża się, ale nie czuje jakby miała przyjść. Pomimo krostek na czole i swędzących sutków, no może troszkę bolących piersi po bokach.

Pozdrawiam
 
reklama
Rozumiem, że każdy stosunek... ale jestem 8 lat z jednym partnerem i do tej pory się nie skończyło ciążą. Pierwszy raz były takie ''wybryki''.

Rozumiem, że zwykły test mógł się mylić?
 
Beta - hcg oznaczona z krwi jest bardziej wiarygodna i nie ma możliwości błędnego wyniku jeśli jest ciąża (pomijam oczywiście błędy laboratoryjne itd.). Natomiast testy z moczu, robione zbyt wcześnie ( lub np. przy mocno rozrzedzonym moczu) mogą dawać fałszywie ujemne wyniki.

Jednak od krwawienia, na początku stycznia, minęło sporo czasu, więc powinien już wychodzić i test z moczu.

Najlepiej zrobić badanie z krwi i będziesz miała pewność.

A to, że 8 lat jesteś z jednym partnerem i się nie skończyło ciążą o niczym nie świadczy. Organizm lubi płatać figle i jest wiele czynników, które mogą zaburzać jego działanie ;)

Powodzenia.
 
witam serdecznie mam pytanie, chociaż jako matka trojki dzieciaczków nie powinnam pytać, a raczej odpowiadać na takie pytania ale mniejsza o to przejdę więc do sedna sprawy ;-) ;)
Otóż mam nieregularny okres mimo tego od 4 lat kochamy się z mężem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany bądź też pełny tydzień przed miesiączką i 4-5 dni po miesiączce .
Ostatnią miesiączkę miałam 25.12. ale była jakaś inna niż zwykle trwała dwa dni była skąpa i po 2 dniach się skończyła :huh: jednak pomyślałam że być może tak bywa że raz może się i tak przytrafić a w ciąży przecież nie można mieć miesiączki :unsure:
Jednak zaczęłam się poważnie zastanawiać nad ciążą kiedy to podczas stosunku dostałam krwawienia które zaraz potem ustało (jednorazowy incydent) i też sytuacja której nie miałam nigdy nawet podczas poprzednich ciąż-ale nawet i to mogłabym sobie jakoś wytłumaczyć:sorry: ponieważ kochaliśmy się dość mocno tego dnia, tylko że do tego doszło -ból piersi od 3 tygodni ,pobolewanie brzucha i uczucie dziwnego napinania bardzo nisko pod brzuchem, jakaś wzmożona nerwowość i oczywiście dziś brak okresu chociaż to dopiero jeden dzień, jednak zawsze miałam dzień, dwa wcześniej w terminie spodziewanej miesiączki a teraz to jest inaczej , wszystko jakoś inaczej ....:errr: więc czy myślicie dziewczyny że to może być ciąża?? i czy mogło dojść do niej już w grudniu przed tym dziwnym okresem który opisałam wyżej?
bardzo proszę o odpowiedz może któraś miała podobnie POZDRAWIAM :happy2:
 
Witaj napisałaś to z tak dużym przekonaniem:blink: że zastanawiam się skąd u Ciebie taka pewność czy może znasz podobny przypadek? a może sama doświadczyłaś czegoś podobnego? :happy:
 
reklama
reklama
Do góry