reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia czy ciąża?

Dołączył(a)
4 Styczeń 2016
Postów
4
Witam,

Chciałam się dowiedzieć czy była możliwość zajścia w ciąże przed okresem... Stosunków ''takich'' było dwa w przeciągu tygodnia. mowa tu o wytrysku na zewnątrz, otarciu z nasienia i kochaniu się ponownie.
Pierwszy był 26.12.15 przed miesiączką, a drugi 31.12.15.
Okresu dostałam 1.01.16 przed nią miałam skurcze i boleści w jajnikach jak na @, ale niestety okres trwał 1,5 dnia.
Walczyłam również z zaparciami i wzdęciami.

Pierwszego dnia trochę krwawienia jak w @, a następnie lekkie plamienie brązowe lub czerwone tylko przy podcieraniu.
I zatrzymanie okresu. Po zakończeniu owej miesiączki pierwszy test wyszedł negatywny. Kolejny za 3 lub 4 dni również. Ale wydaje mi się, że to było jeszcze za wcześnie...
Do tej pory mam brzuch wzdęty, piersi obrzmiałe, ale nie bolą tak mocno jak na @, sutki mam jakby mokre, czasem lepkie. Mam wstręt do zapachów jedzenia i dziwny posmak w ustach, nie pomaga mycie zębów, zjedzenie gumy czy czegokolwiek. W piątek kawa miała smak wody :/ a inni mówili że mocna jak cholera...
Zdarzają się zawroty głowy i mdłości, cały czas chce mi się spać. Być może tylko sobie coś wymyślam :) nie chce się nastawiać na TAK i rozczarować.
Dlatego chciałam zaczerpnąć informacji czy któraś z Was spotkała się z czymś takim na sobie...

Poprzednia miesiączka była 4 Grudnia i trwała normalnie (5-6dni) bo zazwyczaj tak mam , cykle 28-30 dni.
Następna zbliża się, ale nie czuje jakby miała przyjść. Pomimo krostek na czole i swędzących sutków, no może troszkę bolących piersi po bokach.

Pozdrawiam
 
reklama
reklama
Witaj,

w ciąży nie ma typowej, klasycznej miesiączki, możliwe są jednak krwawienia, które mogą być mylone z miesiączką.
Miesiączka z fizjologicznego punktu widzenia polega przecież na całkowitym złuszczeniu i wydaleniu rozrośniętej części endometrium, które jest istotne dla rozwijającego się zarodka. Kwestia nazewnictwa.

Krwawienia we wczesnej ciąży mogą występować z wielu różnych powodów, a najczęściej są to:
- zmiany hormonalne (tutaj np. właśnie w terminie podobnym do występowania comiesięcznego krwawienia, krwawienie może być o różnym nasileniu)
- utworzenie skrzepu gdzieś przy łożysku
- złuszczanie się fragmentu wyściółki endometrium, który nie jest zajmowany i wykorzystywany przez rozwijający się zarodek, a później płód
- ciąża podczas zażywania pigułek antykoncepcyjnych
I pewnie jeszcze z wielu innych powodów.

Najlepiej zrobić test. Po takim czasie zarówno sikany jak i z krwi powinien wykazać obecność beta hcg, przy założeniu że jest ciąża.

No i każde plamienie/krwawienie w ciąży należy skonsultować z lekarzem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry