reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej

Mój mały też słabo przybiera na wadze- tak było od urodzenia.
Warto zrobić hormony-TSH i tsh 3 i tsh 4- u nas wyszło ze Oli ma niedoczynność przysadki.
Może warto do endokrynologa pójść i kardiologa jeszcze
 
Ostatnia edycja:
reklama
myszor78
Trochę mnie uspokoiłaś. Zastanawiam się tylko z tym dawkowaniem leków. Chodzi o D3? Dawałam jedną kapsułkę dziennie. To znaczy że za dużo?

e-stera
A co Ciebie skłoniło do badań pod tym kontem? Kto ci podpowiedział? Ja w sumie mały przyrost wagi przypisuje refluksowi i anemii. Chyba aż boje się robić badania w tym kierunku. U kardiologa byłyśmy. Wszystko dobrze.
Moja malutka przybierała różnie. Urodziła się 3930 spadła do 3700 a obecnie ma 3 miesiące i waży 5450. W tym tygodniu przybrała 70gr. A Twój synek jak przybierał??
 
Mój synek ma 17 miesięcy i waży 6,5kg mierzy 72 cm,Przybierał po 20-30 dag na miesiąc.
Twoja mała nie wazy jakoś źle, mieści się w normach,jest na 10 centylu na siatce
My dostalismy skierowanie od pediatry do Pordni Zaburzeń Metabolicznych i tam juz nam kazali zroibć badania.

Dzieci refluksowe czasem słabiej przybieraja na wadze........bedzie dobrze:tak::tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
No to rzeczywiście okruszek.
Mam nadzieje że u Ciebie i u Oliwierka będzie wszystko dobrze.
Jednak dla świętego spokoju zapytam moją pediatrę czy warto zrobić takie badania.
Pozdrawiam.
 
Zuzia miała usg brzuszka bo miała problemy z kupką. Wykazało asymetrie nerek i zaburzenia gospod.fosf-wapniowej. Pediatra dał skierowanie na zbadanie poziomów wapnia, fosforu i cholesterolu-wszystko w normie. Drugie usg robił inny lekarz i powiedział,że to złogi i potwierdził asymetrię, a trzecie usg robił też ktoś inny i powiedział że wszystko w normie:wściekła/y::wściekła/y: W moczu wyszły bakterie ale posiew nie wykazał nic. Teraz mamy wizytę 18 czerwca u nefrologa. Jest wcześniakiem ale przybiera normalnie na wadze. Też pytali czy nie przedawkowałam wit D3 albo leków przeciwgorączkowych. Dawałam Devikap 1 krople teraz zmniejszyłam dawke i podaje 2 razy w tyg. po 1 kropli. Jakie mogłabym zrobić jeszce badania żeby wykluczyć zaburzenia gosp.fos-wapn.???
 
mamita - Na początek TSH i PTH..ale po co je robic, skoro ma prawidłowe poziomy minerałów w surowicy?
Aneczka - a co do kapsulki z wit,.D ( jesli chodzi o VitaD)- to normalna dzienna dawka; ale najlepsze jest to, że podwyższony poziom fosforanów w moczu śwaidczy raczej o niedoborze wit.D w organizmie, bo wystepuje np. w krzywicy.
Aneczka, wejdź na to Forum Pediatryczne ( wysłałam Ci wiadomość - wejdź na swój profil) - zadaj pytanie pediatrze, on Ci powie, co robić po kolei :)
 
Witaj Aneczko,proszę Cię o kontakt, mój synek jest chory nie wiemy co robić,chciałabym wiedzieć jak rozwiązała się sprawa Twojego dziecka.Mój mały ma zaburzenia gospodarki wapniowo fosforanowej.Ma niedobór wit.D,anemię,ma 6 miesięcy i teraz waży 4790...do tego ma ostry refluks,dodam ze przytarczyce i tarczycę ma w porządku,kamicy nie ma.interesuje mnie jakie leczenie zastosowano u Twojego dziecka i czy jest poprawa?pozdrawiam
 
reklama
Jeđi chodzi o gospodarkę fosforanowo wapniową ja leczę swoje dziecko u dr Rowińskiej, bardzo dobra dr, wyprowadziła moje dziecko na prostą z wapniem i fosforanami, skierowała na konkretne badania, odpowiednie leki, dieta i jest już ok, teraz chodzimy raz na pół roku na kontrolę. Moje dziecko od urodzenia nie dostało nawet kropli wit.D3. Doktor przyjmuje w VIVAMEDZIE ul. Zamiejska 17, 22 679 28 83 lub 678 31 40 (vivamed.com.pl), przed pierwszą wizytą trzeba mieć badania wapnia, fosforu, fosfatazy alkaicznej i 25OHD3 z krwi oraz wapń i kreatynina z moczu. Dziecko przed pobraniem krwi i moczu musi być co najmniej 3 godziny na czczo, można dać dziecku do picia wodę przegotowaną.
 
Do góry