reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia Integracji Sensorycznej

dostałam dzis odpowiedz z biura poskiego towarzystwa integracji sensorycznej iz nie udzielaja porad mailowo ale podpowiadaja by pojsc do fizjoterapeuty, terapeuty NDT - Bobath. gdzie ich szukac? przeciez ja kompletnie nie mam pojecia :/
 
reklama
witam moja córka ma si muszę z kimś o tym pogadać , dowiedzieć się czego o tej chorobie tak o ludzi z doświadczeniem proszę o kontakt oddzwonie 696994918
 
Moja córka też korzystała z integracji sensorycznej i muszę Wam powiedzieć, że w życiu był nie przeliczyła kosztów poniesionych na wizyty. Tylko dlatego, że są duże efekty. Córka chodziła ponad rok na terapię i teraz z wieloma rzeczami radzi sobie rewelacyjnie. Nie wyobrażam sobie robić to samej tym bardziej że są to ćwiczenia, które wymagają ogromnej siły fizycznej i dokładnej techniki. Ciekawy artykuł o możliwościach SI jest na stronie Tęczaknurów
Opisuje szczegółowo możliwości terapii.
 
Kochani terapia jest dość kosztowną sprawą, więc postanowiłam sama urządzić dla dziecka taki pokoik z wyposażeniem. Kupiłam platformę, beczkę, deskorolkę i mnóstwo drobnych zabawek rozwijających rączki, zmysł dotyku i słuchu. Dużo pracuję z dzieckiem i widać wielkie efekty. Sama terapia nie wystarczała. Produkty kupowała w sklepie kajkosz - bardzo sympatyczną obsługa sklepu dzięki czemu wiem, że sprzęt mam dobrze dobrany do dziecka.
 
My też jesteśmy na etapie diagnozy. No koszty to są ale jakoś trzeba dziecku pomoc. Diagnoza na nfz 03.2020. Ile lat mają wasze dzieci. Mój 7
 
Ostatnia edycja:
My juz mamy diagnozę i z poradni i z prywatną wiec zalecany jest nauczyciel wspomagający, praca nad laterakizacja i czuciem głębokim
 
reklama
Zaburzenia SI zawsze były. Tylko świadomość była mniejsza. Sama byłam bardzo zaburzonym dzieckiem pod kątem SI i teraz mam różne problemy z odczuwaniem swojego ciała w przestrzeni. Tak w skrócie.

Najważniejsze jest wykrycie ich w odpowiednim czasie oraz wdrożenie właściwych terapii.

W Warszawie proponuję zapisać się do tego gabinetu psychiatrycznego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry