reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia napięcia mięśniowego!?

aga-pik

szczęśliwa mama..
Dołączył(a)
29 Październik 2008
Postów
118
Bardzo proszę o jakikolwiek wypowiedzi na temat zaburzenia napięcia mięśniowego.Czy któraś z was miała z tym do czynienia,jakie są objawy jak wygląda rehabilitacja..itp
Moja 9,5 miesięczna córeczka dostała skierowanie od pediatry do neurologa,lekarza martwi to że córcia nie chce stać,podkurcza nogi jakby nie wiedziała że je w ogóle ma,nie próbuje wstawać z pozycji siedzącej,i nie raczkuje.Po za ty rozwija się prawidłowo,ładnie siedzi,chwyta przedmioty(nawet drobniutkie),chwyta nóżki,sięga po przedmioty dalej leżące,robi kosi-kosi pa-pa-pa i rusza główką w prawo lewo jak słyszy muzykę. itd
 
reklama
mójm maluszek urodził sie ze wzmozonym napięciem miesniowym - od stycznia chodzimy na rehabilitacje - cwiczenia polegaja na utrwalaniu poprawnych wzorców dla ciała - u nas jest juz w miare okej - mamy tylko problem z rączkami - maluszek nie chce ich urzywac prawidłowo - dłonie są wywiniete do zewnątrz nie potrafi utrzymac butelki , nie robi pa pa , nie robi koci koci - dłonie przy tych czynnosciach są w piąstkach - nie potrafi dokładnie robic padów nie pełza i nie próbuje nawet sie przemieszczac
 
Mój synek urodził się w zamartwicy. Od 1 miesiąca życia jest pod opieką neurologa, który stwierdził u niego zaburzenia napięcia mięśniowego. Początkowo miał obniżone (był wiotki, nie potrafił utrzymać główki). Natomiast później miał wzmożone (zaciskał kciuki, a leżąc na plecach, układał się w literkę C). Ma za sobą 3 turnusy rehabilitacyjne, mające na celu stymulację rozwoju. Poza tym ćwiczymy z nim codziennie w domu (30 minut dziennie). Teraz jest już ok... Napięcie mięśniowe ma w normie i rozwija się prawidłowo :-):tak:.
 
Bardzo proszę o jakikolwiek wypowiedzi na temat zaburzenia napięcia mięśniowego.Czy któraś z was miała z tym do czynienia,jakie są objawy jak wygląda rehabilitacja..itp
Moja 9,5 miesięczna córeczka dostała skierowanie od pediatry do neurologa,lekarza martwi to że córcia nie chce stać,podkurcza nogi jakby nie wiedziała że je w ogóle ma,nie próbuje wstawać z pozycji siedzącej,i nie raczkuje.Po za ty rozwija się prawidłowo,ładnie siedzi,chwyta przedmioty(nawet drobniutkie),chwyta nóżki,sięga po przedmioty dalej leżące,robi kosi-kosi pa-pa-pa i rusza główką w prawo lewo jak słyszy muzykę. itd



My mamy ten sam problem z naszym 9,5 miesiecznym synkiem.dokladnie u nas jest tak samo jak Ty to opisujesz.chodzimy z malym do poradni rechabilitacyjnej.wykonujemy z nim cwiczenia na pilce takie bujanie,pokazuje mu jak sie pelza,raczkuje.jak lezy to do siadu podnosimy go za raczke przytrzymujac mu nozke i powiem ze jest juz postep.ale niewielki.bylismy u neurologa bo sie martwilam ze moze cos jest nie tak,ale powiedziala mi ze niektore dzieci tak maja,ze rozwijaja sie w swoim tempie i ze to moze byc od tego ze jest ciezki wazy 10kg a takie dzieci sie rozwijaja wolniej.takze nie kazala sie martwic.w kazdym razie dala na skierowanie na usg przezciemiaczkowe.zobaczymy.narazie cwiczymy dalej
 
Witam podbijam temat bo mnie intesresuje moze są nowe mamy. Nasza Mila nie trzyma główki przy próbie trakcji, patrzyła ciągle i odwracała się w lewo, robiła mostki i wywijała głowe do góry. Poszlismy do neurologa i wrócilismy z niedobrymi wiadomościami. Emilka ma wzmożone napięcie mięśniowe, zwłaszcza w obręczy barkowej i przez to zaburzony rozwój fizyczny. Czeka nas długa rehabilitacja. Jutro musze znaleźć rehabilitanta prywatnie bo na NFZ oczywiście kolejki. Moze uda nam sie w pakiecie naszego prywatnego ubezpieczenia to upchac. Mamy zrobić badania hormonów tarczycy i USG mózgowia przez ciemiaczko. Smutno mi cholernie i bardzo sie martwię o ta naszą kruszynkę. Wiem, ze to nie tragedia i mam nadzieję, ze ćwiczenia pomogą ale to mnie nie pociesza. Neurolog do którego trafiliśmy okazała sie super fachowce z bardzo dobrymi opiniami ale samo badanie przerażające, jak cyrkowe sztuczki.
Jesli sa mamy z takim problemem u dzieci proszę opiszcie jak to jest u was.
 
Wisienka u nas dokładnie to samo co u Twojej córci :( Podobnie jak Ty jestem bardzo tym zmartwiona i niestety mam już czarne wizje przed oczami. Czy Twoja Emilka też czasami jest niespokojna jak nie śpi ? Może dowiedziałaś się już jaka może być tego przyczyna ?
We wtorek idziemy na szereg badań do szpitala i mam nadzieje że lada moment rozpocznie się rehabilitacja. Mogę zapytać jakie masz dodatkowe ubezpieczenie. Bo my jesteśmy w grupie LuxMed i tez mam nadzieje że uda mi się przez nich rehabilitować Maksia.
 
reklama
Mój Synek też ma nieprawidłowe napięcie mięśniowe, ale już wiem, że problemy potęgują szczepienia, zatem polecam Wam zastanowić się nad dalszymi szczepieniami, które pogłębiają problemy neurologiczne dzieci. Mój Synek jest pod opieką neurologa od 4 miesiąca, ale niestety nie zwrócił uwagi nam na szczepienia, nie wystawił odroczenia i w 5 miesiącu po trzecim szczepieniu Synek cofnął się w rozwoju, od 7 miesiąca do 16 miesiąca trwała rehabilitacja metodą Bobath. Najpierw było wzmożone napięcie mięśniowe, które potem zmieniło się w obniżone. Mój Synek zaczął raczkować dopiero po skończeniu 15 miesięcy.
Bardzo ważna jest rehabilitacja, jednak czasem trzeba ostro powalczyć z pediatrą o skierowanie, często przeczucia matki są lekceważone.
 
reklama
Do góry