reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaburzenia napięcia mięśniowego

Witam!!!!!!
ja juz bardzo duzo doswiadczylam z lekarzami neurologami z rechabilitacja! i powiem wam szczeze ze to nie jest takie latwe. mieszkam w malym miescie nie ma u nas rechabilitacji malych dzieci. ja jezdze codziennnie 20 km od miejsca zamieszkania prywatnie. nie dajcie sobie wmowic ze ktos cos umie pytajcie o kwalifikacje rehabilitantow i doswiadczenie. bo dziecko ma inny metabolizm i uklad bardzo latwo jest cos zepsuc!!!!!!! a mozna juz nienaprawic. o metodzie vojty duzo slyszalam i raczej zle wiem ze dla pewnych elemetow rozwoju jest dobra ale tylko dla pewnych. najlepiej jest polaczyc metody w zaleznosci od potrzeb dziecka tak wlasnie robi moja rehabilitantka. a ostatnio na topie jest metoda NDT BOBAT jest ona bardzej forma zabawy i dlatego dziecko bardzo sie przy niej nie denerwuje. i pamietajcie nie dajcie sie zbyc tylko dokladnie o niej poczytajcie (moze uda mi sie cos znalezc to wysle link) bo metoda vojty jest w zasadzie naciskaniem i nikt sie przy tym tak nie nameczy! a jest ona dla dzoiecka bolesna!
ale zanim podejmiecie rehabiliotacje to pilnie do NEUROLOGA DZIECIECEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! on musi odruchy sprawdzioc i pod jakim katem rehabilitowac. ja rehabilituje dziecko od pol roku! moglam zaczac wczesniej ale najpier musialabym trafic na lekarza bo z tym tez jest ciezko!!!! bardzo solidnie dobierajcie lekarzy i rehabilitantow to jest WAZNE!!!!!!!! konsultujcie opinie i jesli was cos niepokoi to nie zaniedbujcie tego! ja stracilam pol roku zycia mojego dziecka na szukanie dobrego lekarza! bo im sie dokladnie badac nie chcialo a zlecic na badania?????? bron Panie Boze!!!!!!!!! przez co teraz moje dziecko cierpi a ja z nim! rehabilitant w prokocimiu powiedzial mi ze hubert nie siedzi (mial juz 8 miesiecy!!!!!!!) bo jest za gruby! g...wno prawda! nie poznali sie!
zwracajcie uwage czy odgina sie do tylu czy chowa kciuka w raczke!!!!!! to jest bardzo wazne!!!!!! jak juz wreszcie trafilam na swietnego specjaliste to on mnie wlasnie o tego kciuka pytal a jak jak by mnie piorun uderzyl!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie wiem!!!!!!!!!!!! zaden neurolog mnie wczesniej o to nie pytal (chociaz mialam stycznosc juz z 4 wczesniej!!!!!) wiec pamietajcie nie dajcie sie za latwo zbyc tu chodzi o WASZE DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego!!!!!!!
 
reklama
Myśmy dwa dni temu byli w poradni rehabilitacyjnej i okazała sie za potrzebujemy ćwiczeń i dostaliśmy skierowanie. Najbardziej mnie zdziwiło to że w szpitalu jest tylko jeden rehbilitant dla małych dzieci a zapotrzebowanie jest na co naj mninej trzech. Tak więc zamias do szpitala mamy jedzic do poradni wczesnej interwencji. I oczywiście znowu miałam pecha bo pani która zajmuje sie niemowlakami jast na urlopie i bedzie dopiero w przyszłym tyg. Na wszystko trzeba czekać. Paranoja jakaś!
 
KUNDA wiem ze to czekanie najgorsze!!!!!! ja sie tez naczekalam ale mialam juz dosc!!!!!!!! i tak mozliwosci rehabilitacji takich maluszkow sa bardzo male!!!!!!!!! a przeciez na dzieci mamy stawiac!!!!!!!!! wiec ja powiedzialam dosc! rehabilituje prywatnie jezdze codziennie i to jeszcze dojezdzam 20 km od domu! ale to jest moje dziecko i nie pozwole zeby przez beznadziejna sluzbe zdrowia!!!!!!!! cierpialo moje dziecko. sytuacja finansowa oczywiscie zrujnowana ale to jest malo wazne w porownaniu z moim synusiem!
KUNDA zwracaj uwage jak rehabilitant postepuje z twoim dzieckiem i jak sie do niego odnosi kontakt tez jest wazny!! i napisz nam potem.
moj hubrt np placze jak widzi swoja reh. ale to jest tez dobra reakcja! tylko ze ona do niego duzo mowi pokazuje mu wszystko i wogule ma podejscie. ja jestem zadowolona! jak tobie sie bedzie podobac to na pewno nie zaszkodzi twojemu dziecku! ale zawsze mozesz szukac jeszcze! pamietaj basen tez wchodzi w gre przy reh jak masz mozliwosc to chudz z dzieciakiem. tylko zapytaj co masz robic a czego nie. pilka taka duza tez sie przydaje. pytaj o wszystko!!!!!!
zycze powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh:
 
Witam
nasza córeczka też miała ten problem. Wizyta u neurologa, a potem spotkania z rehabilitantką i rehabilitacja metodą Voyty. Ciężka praca ale są efekty.
 
Do góry