reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia sensorycznej?

Dołączył(a)
9 Grudzień 2017
Postów
4
Witam serdecznie, właśnie jesteśmy z naszym 3miesiecznym szkrabem po 2 turze szczepień. Pani doktor podczas badania zwróciła mi uwagę że maluszek wygina się w literke C i drżą mu rączki. Prawdę mówiąc w ogóle wcześniej tego nie zauważyłam mój mąż również. Poleciła nam poczytać w Internecie na ich temat. Ale czy jest coś szczególnego na co powinniśmy zwrócić uwagę? Zaczęłam się martwić...
 
reklama
Witam serdecznie, właśnie jesteśmy z naszym 3miesiecznym szkrabem po 2 turze szczepień. Pani doktor podczas badania zwróciła mi uwagę że maluszek wygina się w literke C i drżą mu rączki. Prawdę mówiąc w ogóle wcześniej tego nie zauważyłam mój mąż również. Poleciła nam poczytać w Internecie na ich temat. Ale czy jest coś szczególnego na co powinniśmy zwrócić uwagę? Zaczęłam się martwić...
Polecam porządnego fizjoterapeute który specjalizuje się w terapii si :)
Mam znajomą która jest takim specjalista i sama jestem po wizycie. I dopiero w wieku 3 lat zauważyłam że z synem coś nie tak pod kilkoma względami :) i faktycznie po obserwacji syna zauważyła niewielkie zaburzenia sensoryczne :)
Bez stresu :) do takich rzeczy odpowiednia diagnoza i terapia i na prawdę można super dziecko wyprowadzić :) są dużo gorsze zaburzenia i choroby u dzieci. Ja też bym sprawdziła czy dziecię nie ma napięcia mięśniowego :) teraz bardzo dużo dzieci jak nie zaburzenia sensoryczne to napięcie mięśniowe ma :)

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Polecam porządnego fizjoterapeute który specjalizuje się w terapii si :)
Mam znajomą która jest takim specjalista i sama jestem po wizycie. I dopiero w wieku 3 lat zauważyłam że z synem coś nie tak pod kilkoma względami :) i faktycznie po obserwacji syna zauważyła niewielkie zaburzenia sensoryczne :)
Bez stresu :) do takich rzeczy odpowiednia diagnoza i terapia i na prawdę można super dziecko wyprowadzić :) są dużo gorsze zaburzenia i choroby u dzieci. Ja też bym sprawdziła czy dziecię nie ma napięcia mięśniowego :) teraz bardzo dużo dzieci jak nie zaburzenia sensoryczne to napięcie mięśniowe ma :)

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Pediatrzy odsyłają ale powinni odsyłac nie do internetow a odpowiednich fizjoterapeutów. Jeśli synek wygina się na c to bardziej sugerowała bym napięcie mięśniowe niż zaburzenia sensoryczne. Ale ani lekarzem ani i fizjopaterapeuta po konkretnych w tych kierunku szkoleniach nie jestem. Dlatego na prawdę poszukajcie u siebie dobrego fizjoterapeuty od zaburzeń si, terapii Bobath itp. to najlepsze wyjście bo tacy ludzie znają się na rzeczy. Diagnozy też nikt nie wystawi po jednej wizycie. Wywiad z rodzicem + kilka wizyt w celu obserwacji dziecka

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To bardzo dobrze że tak wcześnie lekarka wykryła nieprawidłowości. Wszystko da się "naprawić" .Tylko poszukajcie dobrego fizjoterapeutę dziecięcego. Ja byłam z dzieckiem kilkutygodniowym na diagnozie i pokazała mi po prostu jak nosić, czego z dzieckiem nie robić, w jaki sposób się bawić. Też wydawało mi się że się wygina w literkę C. Wszystko szybko wróciło do normy. A swoją drogą teraz bardzo zwraca się uwagę na to napięcie. Kiedyś tego nie było. A może to i lepiej.Wady wcześniej wykryte łatwiej skorygować
 
Polecam porządnego fizjoterapeute który specjalizuje się w terapii si :)
Mam znajomą która jest takim specjalista i sama jestem po wizycie. I dopiero w wieku 3 lat zauważyłam że z synem coś nie tak pod kilkoma względami :) i faktycznie po obserwacji syna zauważyła niewielkie zaburzenia sensoryczne :)
Bez stresu :) do takich rzeczy odpowiednia diagnoza i terapia i na prawdę można super dziecko wyprowadzić :) są dużo gorsze zaburzenia i choroby u dzieci. Ja też bym sprawdziła czy dziecię nie ma napięcia mięśniowego :) teraz bardzo dużo dzieci jak nie zaburzenia sensoryczne to napięcie mięśniowe ma :)

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Tak od razu udać się na konsultacje? Kazała nam obserwować przez miesiąc. Dzisiaj przyglądałam się Bartusiowi i nie zauważyłam by jakoś krzywo leżał. Jedyne na co zwracam uwagę to to iż bardzo trudno jest mu zasnąć.. Nic poza tym. W sumie nie wiem gdzie szukać dobrego specjalisty w Lublinie
 
Tak od razu udać się na konsultacje? Kazała nam obserwować przez miesiąc. Dzisiaj przyglądałam się Bartusiowi i nie zauważyłam by jakoś krzywo leżał. Jedyne na co zwracam uwagę to to iż bardzo trudno jest mu zasnąć.. Nic poza tym. W sumie nie wiem gdzie szukać dobrego specjalisty w Lublinie
Jak u nas w Rzeszowie są dobrzy terapeuci SI to tym bardziej w Lublinie. Mój brat dopiero na studiach medycznych w Lublinie więc nie orientuje się w specjalistach. Myślę że macie jakieś grupy mam z Lublina i tam na pewno ktoś poleci Ci dobrego fizjoterapeute od tego typu zaburzeń. Myślę że nie ma co czekać i obserwować. Nie musi krzywo leżeć. Wystarczy że za szybko unosi główkę (mój syn tak miał i lekarze śmiali się że po prostu silny a na 90 % miał napięcie i stąd również zaburzenia sensoryczne...). I wiele innych aspektów może sugerować zaburzenia si bądź napięcie. Po prostu najlepiej w tej kwestii wypowie się specjalista w tym kierunku wykształcony. Pediatrzy niestety nie mają odnośnie tego takiej wiedzy jak moim zdaniem powinni mieć

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To drżenie rączek to przez niedojrzały układ nerwowy, u nas też to było i po 3 miesiącu przeszło. Tak samo układanie się w litere C, trzymanie sztywno główki, przekrecanie się w łóżeczku w poprzek, nigdy nie chciał być noszony na leżąco, jedynie w pionie. Położna jak zobaczyła to drżenie to się wystraszyla, kazała nie szczepic póki co, a byliśmy przed pierwszym i zaleciła wizytę u pediatry i neurologa. Pediatra nic nie zauważył, dopiero neurolog stwierdzil wzmożone napięcie mięśniowe i skierował nas na rehabilitację. Po 3 miesiacach napięcie ustapilo, poznaliśmy miłego fizjoterapeute, który właśnie oprócz ćwiczeń pokazał jak na co dzień nosić i pielęgnować synka. Pierwszą dawkę szczepionki otrzymał jak skończył 6 miesięcy. Potem jak skończył rok kontrolnie pojechaliśmy do neurologa żeby znowu obejrzał synka i nie stwierdził już żadnych nieprawidłowości.
Więc tak jak Kati radziła, znajdzcie dobrych specjalistów i odpowiednie ćwiczenia Wam pomogą :)
P.S Mój się strasznie darł jak fizjoterapeuta z nim pracował :(
 
reklama
Do góry